Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy gyermek után ikrek, ilyen...

Egy gyermek után ikrek, ilyen anyukák de csak akik nem majrésok és okoskodók irnátok véleményt?

Figyelt kérdés

Csak olyan ikres ismerősöm van aki elsőre kapa az ikreket tehát mint friss tapasztalatlan anyuka kepott egybe kettőt.


Engem az érdekelne, akinek már volt egy, viszonylag egyedül segitsgé nélkü , talpraesetten férjével közösen csinálták végig, majd másodjára ikreik lettek, nekik milyen volt, hogyan élték meg a dolgot?


Azért érdekel ez konkrétan mert mindenki mondja, hogy fel kell kötni a gatyát meg kell segiség meg...stb, és igazából ok értem, hogy két gyerek több idő, gond, kevesebb pihenés, de ennyire katasztrófa tényleg???

Normálid, hogx én nem vagyok tőle betojva?


Az elsővel is akkor utáltam a legjobban az egészet és akkor volt a lgfárasztóbb mikor itt lézengtt valaki "segitség" cimen, és nemtudtam a saját kis életemet élni. Pihenni is akkor volt jó mikor egyedül voltunk a babával és ő oihent akkor én is.Ugy sose ment, hogy itt van valaki majd vigyáz ő a babára én meg pihenjek. Hátamon állt a szőr:)


Szóval olyan irjon már aki talpraesett és van már gyereke és másodjára , tehát nem első friss anyaként kapott ikreket, ogy tényleg annyira szörnyű????

Mert valahogy én nem vagyok megijedve,de lehet kéne:)



2013. nov. 23. 17:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

En a 3 eves fiam melle,szultem meg kettot.Most 7 hetesek a sracok.Ketpeteju spontan ikrek.Anyosom sajnos mar nem el,anyukam 50km-re lakik es dolgozik.Elso hetekbe eljott hetente par napra segiteni,de ahogy irtad,inkabb csak tobb volt a problema.Igazan nem tudott segiteni,ugyhogy inkabb lemondtam rola.

Nem egyszeru,az biztos.De a ket baba nem olyan rossz,mint gondoltam.Mert az egyhez is fel kell kelni ejjel...kicsit tobb ido minden es tenyleg szinte szoptatasbol-bufiztetesbol all a nap.Amire rohadtul szuksegem lenne,az az alvas.Abbol kb 4ora jut egy ejszakara es az is legalabb ket reszletben.Eddig a 7 het alatt kb egy kezemen meg tudom szamolni,hogy hanyszor sikerult nappal aludnom 1-masfel orat.Mondjuk nekunk a bolcsibol-oviba valtas is epp az elso hetekbe csuszott es persze apa is epp akkor vagott bele egy ujabb vallalkozasba,ami nagyon megzavarta az egesz dolgot,de hat muszaj csinalni.

A nagy teso nagyon szereti a kicsiket,eddig meg nem volt feltekeny.Inkabb egy dac korszak van rajta,de ellenuk iranyul a haragja.Neki is sok ez a sok minden egyszerre.Es kb ket hetet itthon volt,ami kin szenvedes volt,mert menni es foglalkozni nem tudtam ugy vele,ahogy kellett volna.

A kicsik egy idoben szoktak enni.Az alvasuk valtozo.Van amikor egyik uvolt,a masik mellett,mikozben az alszik.De van,hogy egyet nyekereg es megugrik a masik is:)Igazabol nagyon cukik,de baromi faraszto.De ha apa segitokesz es ossze tudtok fogni,akkor siman megoldhato.

Sok sikert!

2013. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok.Szoval nem ellenuk iranyul a haragja.
2013. nov. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!