Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy baba 3 hetes korától...

Ha egy baba 3 hetes korától folyton " húzgálva van", minden nap mennek vele valahová, mindig máskor, tehát nincs benne rendszer, az jó vagy direkt káros?

Figyelt kérdés
Összefügghet-e az éjszakai rossz alvással?
2009. nov. 20. 07:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Most 3 hónapos
2009. nov. 20. 07:57
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez attól függ mikor mennek vele el. Ha két szoptatás között és nem késő este akkor nem lesz baja. A sétálás is a "húzgáláshoz" tartozik? Hosszabb útra nem szabad ekkora gyereket vinni és a bébihordó se tesz jót neki. A babakocsival való közlekedés nem árthat. Bár ahhoz most már hideg van. A nyári baba lehet már a levegőn 3 hetesen többet is.
2009. nov. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Napközben sokat járkálunk.Mondhatnám,hogy nem vagyunk itthon.Ha álmos, bárhol elalszik.De,este 5-kor már itthon vagyunk.Amúgy is fél a sötéttől,de ez a biztos pont.9 hetes korától átalussza az éjszakát.19-06-ig.

Az eljárás az nálam azt jelenti,hogy séta más anyukákkal,mama,kert,tesók.Mi panelban lakunk,mindenki más családi házban.

2009. nov. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra gondolok,hogy anyuka unatkozik otthon,ezért autóba ülnek és rokonokat látogatnak.Elmennek reggel,hazamennek délután.Közben vásárlás,nagyi látogatás,stb.Etetési időben nincs rendszer,van,hogy órákat alszik nappal egyszerre,van hogy csak felet.Amikor ébren van,eszik.Úgy látom,nincs napirendjük.Talán ez befolyásolhatja?A sétálás természtesen nem tartozik ide:)
2009. nov. 20. 08:14
 5/15 anonim ***** válasza:

8.12-es vagyok.Reggel hatkor kelek.Nagyokat kidobom,kicsi eszik,tízórai,ebéd kész,közben bilizünk,játszunk.10-11 körül megyünk el.Naponta min.2órát vagyunk levegőn,de közben a dolgaimat is el kell intézni.Nálunk az eljárás nem a bevásárlóközpontokba történik.Mindenki szereti,játszik vele,közben beszélgetünk,így nem érzem egyedül magam.Nekem is jó és a lányomnak sem egyforma minden nap.

Nyugodt,barátságos,10.5 kilós 8 hónapos baba.

2009. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Közi mindenkinek!Úgy látszik akkor,hogy ez teljesen rendben van így.Nekünk megvan a koreográfiánk egész héten,melyik nap mit mikor hogyan,napközben mit mikor hogyan.Ettől persze adott esetben eltérünk.Akkor én nem csinálom jól?
2009. nov. 20. 08:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Szia,

miért zavar ez téged annyira?Azt írod rokonokhoz mennek.Lehet,hogy elmennek a nagyihoz és ott vannak egész nap.Ott anyuka tudja rendesen etetni és aludhat is a baba.Ettől még lehet neki napirendje.De az igazi napirend szerintem négy hós kor körül alakul ki, addig állandóan változik, persze, ha tényleg a babóhoz igazodunk és nem könyveket lapozgatunk.Szerintem,ha ez az anyukának így jó, akkor biztos, hogy a babának is.Ha a baba nyűgös lenne,akkor szerintem anyuka is otthon maradna.Nem baj az, ha már picinek ismerkedik más környezettel,persze itt csak a nagyikra gondolok.Így szeret majd ott lenni és a mamák ennek nagyon örülnek.Persze,lehet,hogy elfogult vagyok.Nekem nemrég halt meg apukám és ezért rengeteget megyünk anyuhoz,mert igen is szüksége van ránk.Nem lehet,hogy ott is valami hasonló történt?

2009. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem zavar,csak folyton nekem panaszkodik,hogy a gyerek éjszaka nem alszik rendesen.Ezért kérdeztem,hogy összefüggésben lehet-e a kettő.Nem nyűgös,mert alszik egész nap.Elrázza az autó,stb.De akkor én veszem egy picit lazábbra.Köszi:)
2009. nov. 20. 08:53
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az, hogy mennyit alszik nappal, az változó, nálunk is van úgy, hogy csak felet, vagy akár 3 órát is.Pedig mi nem vagyunk csavargósak. És így persze felborul az etetési rend is néha. Az, hogy rossz alvó egy baba, az pedig elég sűrűn előfordul másnál is.
2009. nov. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
08.48-as vagyok.Bocs,de a fenekemmel olvasok,most látom a kis kérdésedet lent.Szóval nem bántásból írtam,bocs,tényleg nem értettem miért kérded.Az én második gyermekem most három hós és ő is sokat alszik még napközben.Alszik egy nagyobbat délelőtt és aztán minden etetés után fent van kb. háromnegyed órát és újra alszik.Ők még nem bírnak tovább fent lenni.És az is igaz,amit az előző válaszoló írt,hogy a szopizási "rend" is felborulhat,mert van,hogy annyira elfáradnak,hogy elalszanak szopi közben.Szóval az nem baj ilyen picinél,hogy napközben sokat alszik.Nálunk az egész éjszakát átaludja ennek ellenére.Szerintem azt kéne inkább tanácsolni a barátnődnek,hogy este 10-11 körül etesse meg a babáját,akkor is ha alszik.Vegye maga mellé,én még tisztába is szoktam tenni a kicsimet.Ilyenkor félálomba esznek babócák,rögtön vissza alszanak és nem kelnek fel éjszaka sem.Én mindig ezt csinálom és tök jól működik.Remélem segítettem,egy próbát megér.
2009. nov. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!