Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt neked a legnehezebb a...

Mi volt neked a legnehezebb a csecsemőkorban?

Figyelt kérdés

0-3 hónapos, 3-6, 6-9, 9-12 hónapos korában?

Hogy oldódott meg?


2013. nov. 24. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Akárhogy is próbálkozom, nem emlékszem rá, de a szüleim megoldották a problémát. :)
2013. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Az volt a legnehezebb, hogy egyedül maradtam vele.

Még nem oldódott meg ez a szívfájdalmam... :(


Amúgy ettől függetlenül, nem találom nehéznek eddig ezt a korszakot ( 0-12 hó), a dackorszaktól tartok, de remélem azt is könnyedén átvészelem.

Nehezebb napok voltak mikor jött a foga, vagy a mozgásfejlődés miatt éjjel többször ébredt, de ennyi még belefér.

2013. nov. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
BP bácsi, roppant vicces lennél, ha észrevetted volna, hogy "neked"-et és "korában"-t írtam így egyértelművé tettem, kinek a csecsemőkora.
2013. nov. 24. 17:55
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyenlore meg csal a 0-3 honapos kornal tartunk. Ami nehez az a tehetetlenseg hogy nem tudok segiteni a hasfajasan. Probalkozok mindennel. Az egyetlennpoz amit szeret ha a vallamon fekszik. Igy ellwne egesznap is es sokszor igy is van. A baj az hogy ilyenkor nem h fogat mosni de meg csak enni se tudok... es ha nem eszek rendesen felek h elmegy a tejem... stb stb... de a lerosszabb latni ah szenved a fajdalomtol :(
2013. nov. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem az első 3 hónap, az összeszokás volt nehéz mindhárom gyerekkel. Úgy oldódott meg, hogy megnőttek. A harmadik hónaptól a dackorszakig nem volt gond, a dackorszak pedig finoman szólva sem a kedvenc időszakom.
2013. nov. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mivel téli gyerek volt, hirtelen be lettem zárva egész napra .nehéz volt megszokni, hogy pl nem tudok csak úgy leugrani a boltba (tudom, ez legyen a legnagyobb gondja valakinek).de én nagyon tehetetlennek éreztem magam egész nap egyedül egy gyerekkel, aki az idő nagy részében sírt.

aztán kialakult a napirend, etetések normalizálódtak, tavasz lett, de leginkább beletanultam a feladatba..

2013. nov. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

0-3hos korig minden nap hasfajas

3-6hos korig, hogy mindent akart de nem tudta és sirt pl mászás

6-9ho es9-12ho ugyanaz nem tud attorni a foga 9hosan jott ki 2 azota is csak 2van es lassan 14hos

1gyereknel 2honap volt nehez 8-10 amikor az első foga jött illetve most 4eves lesz és a dackorszak amit nehezen viselek, mert nem javul csak egyre rosszabb.......

2013. nov. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

mi még csak 6 hetesek vagyunk, de a nehézkés altatás a legnagyobb bajom.

Hogy nem tudom összeszervezni a nagyot és a kicsit. (nagy 3 éves lesz)

A másiknál nem volt probléma, egyedül a 9 hótól az etetése volt egy idegkimerítő, sírtam is eleget, hogy nem evett, de mai fejjel, már ezt is másképp reagáltam volna le.


a mostanit nehezebbnek érzem.

várom, hogy jöjjön a tavasz, itt a tél, és a sötétség, én a depis időszak. Plusz egy sírós, nem mindig jó alvó kisbaba.

Kimerítő.

2013. nov. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

0-3: unatkoztam. Az én lányom rengeteget aludt, és kicsit bezárva éreztem magam.

3-6: a fogzás kezdete.

6-9: az, hogy nyűglődött, ha nem ért el valamit, ezért non-stop szolgálat volt, ez 8 hónapos korában megoldódott, amikor elkezdett kúszni-mászni.

9-12: ez nagyon kiegyensúlyozott volt, összességében most is az, mióta elindult, és beszélget, minden sokkal könnyebb.

2013. nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
most 4 hónapos a babám, az egész nap be van táblázva, melletés alapvetően egyedül vagyok vele mert a párom másik városban dolgozik, így mindent egyedül kell megszerveznem és végigcsinálnom (vizsgálatok, gyógytorna másik városban, miközben nekünk nincs kocsink, stb). a legfárasztóbb, h az egész nap rutinszerű feladatokkal van betáblázva egyik követi a másikat sűrű egymásutánban, közben pedig vhogy meglegyen a mosás vasalás, mosogatás, stb. néha este 7-kor eszem először, amikor már szédülök az éhségtől. az én kis babóm nagyon hasfájós volt 3 hónapos koráig+minden oltás után egy hétig sír, alapesteben sem alszik el éjjel 2 előtt, most pedig már a foga is jön. az állandó fáradtság és kialvatlanság, meg a monotonitás fárasztó, de közben meg csodálatos érzés látni és érezni azt a kötődést, ami közben kölcsönösen kialakult köztünk.
2013. nov. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!