Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy jöttetek rá, hogy...

Ti hogy jöttetek rá, hogy mire allergiás a babátok?

Figyelt kérdés

16 hósom ekcémás. A fürdetőt már lecseréltük (eddig is sensitive mosógéllel mostam öblítő nélkül). De még mindig pöttyös, így gondolom, h vmi étel lesz. Ha nem adok neki egy ételt (pl tejterméket), akkor hány nap után látszódhat, h az-e vagy sem a gond? Mennyi idő után ürül ki a szervezetéből? Ti hogy csináltátok?

Előre is köszi a válaszokat!



2013. nov. 24. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok okoskodni, de szerintem a legjobb, ha kérsz egy vérvételt allergénekre, akkor kísérletezés nélkül kiderül.
2013. nov. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Vidd orvoshoz allergiatesztre. Ne kísérletezz a gyermeked egészségével!
2013. nov. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk először a könyök hajlatban jelentkezett ekcéma akkor a tejérzékenységre tipplet a doki néni írt fel krémet attol sem múlt sőt egyre csúnyább lett aztán tápszert váltottunk és azóta el is mult teljesn. a tejérzkeny volt. rövid időn belül elmúlt az ekcéma
2013. nov. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha táplálékallergia miatt dokihoz mész akkor 6 hét a diéta,ennyi idő mig kiürül a szervezetből.de hiába minden ha tejterméket nem adsz neki,nem hatásos igy a diéta,mindent ki kell iktatni akkor az étrendből ami tejszázmazékot tartalmaz, pl. sok péksütemény,felvágott,édességek,főzelékek,és nagyon sok dolog amire a hétköznapi ember nem is gondol


Üdv:egy tejfehérje allergiás fiu anyukája.

2013. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is ekcémás. és egy éves kora körül jöttek a csunya vörös égető , viszkető foltok. 5 orvos látta és mind azt mondta, hogy az ekcémátol van. A francokat attol van. Még most is ideges leszek ettöl pedig 6 hónapja tudjuk, hogy tojás allergiás. Én is tejre gyanakodtam, de azt nem mutatta ki de ettöl függetlenül ezt sem kap. A böre mostmár nagyon szép. Nem jönnek a pöttyök sem. És találtunk a száraz börére is egy nagyon olcsó gyógyszertári krémet. Mi gastroentorológiára vittük el magán alapon. és ott derült ki. Az orvosunknak meg tártva maradt a szája mikor vittem a labor eredményt. Ne hagyd magad, mert a szegény gyerkőc szenved nagyon! Duplán viszket az ekcéma miatt. És ne te kisérletezzgess, nekem is azt ajánlották itt mert egy sima vérvételböl kiderül mire allargiás! Ha kell a krém összetevője írj privit szivesen megírom neked!
2013. nov. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk semmilyen bőrtünete nem volt a táplálékallergiának, csak egy-két ártatlannak tűnő egyéb tünet volt, ami miatt mi is magánúton mentünk orvoshoz... Semelyik orvos nem vett komolyan előtte (több gyerekorvosunk volt), akinek fizettünk, az úgy gondolta, megérnek a tünetek egy vérvételt - és sajnos igaza(m) volt...
2013. nov. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mikor kiderült, h ekcéma, elmentem a házidokinkhoz, azt mondta, h babáknál nem csinálnak allergiatesztet. Pedig szerintem is az lenne a legegyszerűbb! Bár elvileg 3 év alatt nem ad biztos eredményt. De lehet, h akkor elmegyünk másik dokihoz, h küldjön el allergiatesztre.

Ma már csak Sinemilt, Sinlacot kapott, meg gyümölcs, zöldség, csirke, kenyér, kölesgolyó...

2013. nov. 25. 23:28
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! 5-ös vagyok! Az én gyerkőcömnek tojás allergiája van mint írtam. Így csírkehust sem ehet ,mert ugyanolyan a fehérje tartalma. Az is kijöhet rjata. Szerintam ne kisérletezz a gyereken, hanem vidd vérvételre. A mi dokink is azt mondta, hogy 3 éves kor alatt nem mutatható ki biztosan. De ha én meg még sokáig adtam volna agyereknek a jó kis házitojást, bizony nagyobb baj is lehetett volna. Nem tudhatod mire allargiás a gyermeked! És mire kitalálod addigra késő lesz. Mert minél hamarabb kiderül mire allergizál annál nagyobb eséllyel növi ki!
2013. nov. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Én alapból úgy voltam, h nem fogok én kísérletezni, egyszerűbb egy vérvétel, de ugye a doktornéni azt mondta, h ilyen kicsinek nincs vizsgálat. Megyünk most majd másik dokihoz, ha Ő is leráz, akkor megyek egy másikhoz. Legalább már tudok hivatkozni arra, h másnak is csinálnak ilyen kis korban vizsgálatot. Köszi az infót! :)
2013. nov. 26. 23:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szivesen! Együtt érzek veled, mert ezen mi is át mentünk, hogy mindenki leráz!
2013. nov. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!