Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Kiderül...

Ekcémás babák anyukái! Kiderült, hogy a gyermeketek mire allergiás? Ha igen, mennyi idős korában és hogyan jöttetek rá?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 22:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A mi kisfiunk 21 hónapos. Még nem derült ki. A bőrgyógyász és a gasztroenterológus is azt mondta, hogy nem is biztos, hogy ki fog derülni. Nekünk azt mondták, remélhetőleg kinövi, legkésőbb kamasz korában. :-(
2011. aug. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom a klóros vízre volt allergiás. Amióta felszereltük a zuhanyszűrőt, elmúlt az ekcémája. Nem azonnal, olyan 2-3 hét alatt.
2011. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ezzel küzd 2 éves. Még nem derült ki,de valószínű a víz nálunk is. Már sebesre száradt a bőre. Sok mindent kipróbáltunk,méregdrága krémeket,gyógyszertári kevert krémeket,de csak egy picit enyhítették. Aztán egy ismerős mondta a Bepanthent.Gyógyszertári testápolóval elkeverem,hogy könnyebb legyen kenni, és azóta olyan a bőre mintha semmi sem lenne.Csak nem szabad elhanyagolni.
2011. aug. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a műszálas dolgok azonnal irritálják a bőrét. Ezen kívül van olyan pelenka amire allergiás, mert ha az van rajta tiszta piros az oldala és a lába is elkezd pirosodni. Jelenleg tejmentes diétán van, azóta az arcbőre szebb, de a keze és a lába továbbra is száraz és sebesedik. Ezen kívül ha olyat eszik amiben tojás van, akkor is romlik a bőre állapota és a paradicsomot sem sikerült bevezetni az étrendjébe, mert rögtön tiszta pötty lett tőle. Ja és az ásványi olajat tartalmazó testápolók azonnal fellobbantják a gyulladást a bőrén.
2011. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nálunk sem derült még ki, 22 hónapos, most járunk kivizsgálásra. A tej gyanús, az ásványi olajos termékeket én is próbálom kerülni, de mindenben az van. (utolsótól: ti mit használtok testápolónak, amiben nincs ásványi olaj?)
2011. aug. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Az ásványi olaj mentesek közül használtuk télen a shea vajat, az nagyon jól hidratál, de most nyáron nem annyira száraz a bőre, így csak a fürdővízbe teszek egy kiskanálnyit, jó puha lesz tőle a bőre. A gyógyszertárban lehet kapni stearini testápolót, ezt ott keverik, nagyon jó, nekünk bevált. Ezen kívül van a dm-ben egy babylove-os termék, amire külön rá van írva, hogy se ásványi olajat, se egyéb allergént nem tartalmaz, az is jó. Ajánlották még a tiszta körömvirágkrémet is, de azt még nem próbáltuk.
2011. aug. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Az én fiam egy éves múlt,ételallergia-vizsgálat negatív. Mindenre nagyon figyelek,de nem jöttünk rá,mi okozhatja pontosan az ekcémát. Nagyon izzadékony,nem szabad túlöltöztetni,mert egyből melegkiütéses lesz. Fogzáskor is romlik a bőre,egyébként enyhe az ekcémája.

2011. aug. 9. 13:20
 8/17 anonim ***** válasza:
Lányom a mosószerre allergiás,és bizonyos tusfürdőkre,szappanokra.Szerencsére a szenzitív dolgok jók neki.
2011. aug. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem nem derült ki. Már fel is adtam, hogy rájöjjek. A fiam 9, a lányom 7 éves. Elidel-el kenem elmúlik és kész. Ha az elidel nem jó akkor elocom, de az csíp. Ezért csak végszükség esetén hasznélom. Teljesen megtanultam vele élni. Már láttam csúnyábbakat is. Egy csomó anyuka azonban nem kezeli. Mert az elocom steroidos, nem akarjék bombázni a szervezetüket steroiddal. Elképesztően néz ki a gyerek. Ilyen kicsi korban még nézegetik, de suliban már szinte rá sem bagóznak a felnőttek.
2011. aug. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi 13 éve nem jövünk rá :(
2011. aug. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!