Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák,9 hónap körüli babátok...

Anyukák,9 hónap körüli babátok hányszor, mit és mennyit eszik egy nap? Túrót, joghurtot, sajtot, illetve darabos ételeket esznek már?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Szia,igen eszünk már szinte mindent,igaz a sajtot inkább reszelve, túrót mindenképp én már rudit is adtam csoki része nélkül,joghurtban a krémturót ,danoninot,nagyon szereti ...hogy mit eszünk?gyümit,főzeléket,húsit,tésztát,rágcsikat ami szépen elolvad a szájában,szóval tényleg mindent de még szopizik is
2013. nov. 25. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
49%
A lanyom mar mindent eszik. Semmit se turmixolok mindent darabosan. Reggel 7 korul mikor felkel 150 ml tapszert eszik aztan kap reggelire kenyerket vajasan, sajtosan, majkremesen (amit en csinalok) , ebedre mar szinte csak azt ebedeli amit amugy is mi is eszunk, gyengebb fuszerekkel, levest is eszik. Delutan eszik gyumolcsot, vahy turokremet amit nem veszek mert nem birja a pocakja angyon visszajon neki igy veszek sima turot es teszek bele gyumit na azt meg turmixolom. Reggelihez szokott kapni sajtocskat is. Most mindent nem sorolok fel de azt mondom ritka az amit meg nem enne. 2 foga de mindent szepen meg tud enni. Ugy kb 5 x eszik egy nap. Vacsira is tapazert kap ugyanugy mint reggel es egesz ejjel alszik.
2013. nov. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

9 hónaposan még nem volt foga, pépeset evett, és sokat szopizott is:

reggeli: szopi

tízórai: gyümölcs, kása, gabonapép, kölesgolyó, sinlacpép

ebéd: főzelék, gabonapéppel

uzsonna: kevés kása, sinlacpép és szopi

vacsora: kevés kása, sinlacpép és szopi

éjjel: többször szopi

ahogy lett foga hirtelen elkezdte nem enni a főzeléket, csak a mi ebédünket, darabosan, villával törve

2013. nov. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos fiú.

Ébredés után tápszert kap, mennyisége változó, kb. 1-1,5 dl-t fogad el.

Reggeli vagy valamilyen pép (tejpép, Sinlac) magában vagy gyümölccsel, vagy mostanában már kap joghurtot, krémtúrót, és ahhoz kenyeret eszik. Próbáltam már valamivel kenni, de úgy nem fogadta el.

Ebédre főzeléket kap hússal. Eddig még turmixoltam, mert csak 1 foga van, a hús miatt. De úgy látom, lehet menne villával összetörve is, nem öklendezik.

Uzsonna vagy gyümölcs vagy joghurt, a délelőtti evéstől függ. Kap hozzá kekszet is.

Vacsora velünk, általában főzelék.

Elalváshoz tápszer.

Múltkorában rosszul aludt, éhségre gyanakodtunk, így a mi alvásunk előtt még van egy álometetése, olyankor 2 dl tápszert azonnal lehúz. Így alszik reggelig.

Sajtot már reszeltem főzelékbe, joghurtot is kapott már. Darabosan megbirkózik a keksszel, kenyérrel, bulátával, stb., de elkezdem a déli ebédet is darabosan.

2013. nov. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek ment a zöld kezecske :)

Sajnos a válaszaitokhoz képest mi nagyon le vagyunk maradva, de az én babámnak először szinte semmi nem ízlett pedig viszonylag korán már 4,5 hónapos korában elkezdtem kóstoltatni.


Most lett 9 hónapos pár napja, leírnám, hogy miket eszik, megtennétek, hogy megírjátok mit kellene/lehetne másképp...

reggel 100-150 ml tápszer

tízórai 170gr gyümölcs keksszel vagy gabonapéppel

ebéd kb 180 gr főzelék husival

uzsonna tejpép

lefekvés előtt tápszer kb 240 ml


ezek mind Üvegesek, mármint a főzelékek husival, tehát semmi drabosat nem kapott eddig, sőt túrót,saajtot, joghurtot sem mert a védőnő szerint majd csak 10 hónaposan lehet neki adni.


Írnátok pár konkrét példát, hogy mi az amit adtok abból amit ti is esztek.


Hálásan köszönöm előre is a válaszokat, úgy szeretném, ha mi is haladnánk már valamit előre...

2013. nov. 25. 14:52
 6/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok.

A mi védőnőnk és dokink a sajtot és túrót 8 hónapos kortól ajánlja, a joghurtot és kefírt ugyan 9-10 hónaptól, de én elkezdtem korábban. Megjegyzem, 2. gyerek, szóval bátrabb vagyok. Épp a napokban mondta a védőnő, hogy lassan szinte mindent ehet.

Én sűrűn nem adok a miénkből, a kivételt a zöldséges-húsos levesek képzik, abból szoktam neki turmixolni krumplit+zöldséget hússal, tésztával. Épp a turmixolás miatt. De ha ráállunk a darabosra, simán mehet szerintem a túrógombóc (csak a tojás benne a kakukktojás, na de fél kiló túróra jut 2 db. Elenyésző...), a rakott zöldségek, tészták. Mondjuk ez még nekünk is odébb van.

Amit én még tudnék javasolni, bár nem fontos: a külön vacsora bevezetése. Amióta hozzátáplálok, a kicsi egyszerre vacsorázik velünk. Még azon felül is kap alváshoz tápszert, de lehet, hogy a tiédnek már sok lenne, nem tudom. Az én kisfiam jó étvágyú vasgyúró. Kétszer annyit eszik, mint a két éves lányom anno. :-)

2013. nov. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

kedves 4-es nagyon köszönöm a válaszod, hát a bátorságból nálam elkellne több is, első baba és én nagyon óvatos vagyok... kiflit vagy babakekszet se mertem még odaadni neki, mert mindig attól félek mi van ha leherep belőle egy nagyobb darabot és megfullad...pedig neki már 4 foga van, és most jön ki még kettő.

Leírnád, hogy hogyan csinálod az álometetést? Náluk is kb 1 hónapja felébred szinte minte minden éjszaka, pedig előtte átaludta az éjszakát már régóta, bár lehet , hogy neki a foga miatt ilyen nyugtalanok az éjszakák, de azért megpróbálnám ezt a lehetőséget is amit írtál.

Köszönöm még egyszer a válaszod!

2013. nov. 26. 08:19
 8/13 anonim ***** válasza:

2- es vagyok.

Nalunk amit eszik amit mi is, rendesen a fozelekek, krumpli hussal, levesek, tesztafelek, legyen az turosan, tejfolosen, husosan. :-)

Am ne legy megijedve ettol mert ha nemmadsz neki semmit se h raghasson nem tanul meg. Figyelj ra eleinte aztan hagyjad h ragcsaljon. Eloszor en is feltem neki ilyeneket adni de adtam. Pedig neki csak 2 foga van. A tiedbek mar eleg sok van azzal ugyesen tudna boldogulni ha adnad neki, leht auert nem is aakr enni mert nemr aghat. Az alometetest en is szoktam neha csinalni ha ugy van. Elalszik vagy csak elbobiskol es a cumisuveget a szajaba adom es megissza almaban, felalomba a tapszeret.

Nekem is elso baba ne hidd h mar vagy a harmadik. :-). Probalgasd hiszen van foga :-). Osztonbol jon h rag. :-)

2013. nov. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
szia,első vagyok....szerintem ezt a rágcsi dolgot próbáld kukorica pehellyel(tudod a kuki":)mert az szépen elolvad a szájában ,a buláta nagyon jó de kissé keményebb.babapiskóta is jöhet ,szépen leülsz mellé ő meg elmajszolja.a sajt reszelve semmi bajt nem okoz hiszen olvad,a turó pedig a legjobb első tejterméknek:)a darabos ételt pedig szépen villával szétnyomkodod,meglátod milyen ügyesen és örömmel eszi majd.a kenyér belét is adhatod kezdetnek,aztán kifli is jöhet,fokozott figyelemmel mert mohók tudnak lenni:)nagyon fog örülni a babád az új ízeknek,és tényleg ideje már ezeket adni
2013. nov. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

kedves 2-es, de aranyos vagy! köszönöm a bíztatást, rám is fér... Próbálné k én is lazább leenni, főleg mikor itt is olvasom, hogy mások ennyi idősen már miket esznek mi meg ehhez képest még szinte semmit sem:(

Azt szeretném még tőled kérdezni, hogy például mikor vajas kenyeret adsz neki, akkor azt hogyan? Kis kockákra vágva vagy hogyan? És csak úgy a szájába veszi?

2013. nov. 26. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!