Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák,9 hónap körüli babátok...

Anyukák,9 hónap körüli babátok hányszor, mit és mennyit eszik egy nap? Túrót, joghurtot, sajtot, illetve darabos ételeket esznek már?

Figyelt kérdés
2013. nov. 25. 09:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves vagy. :-)

2-es avgyok.

En ugy csinaltam h tomlos sajttal megkentem a kenyeret es irto pici darabokba csipkedtem heki es en adtam a szajaba. Eleinte tobb sajttal mint kenyerrel. De mondom akkor meg az a ket fogacska es epph kint diszelgett. :-)

Mar most ott tartunk, mert fokozatosan nagyobb darabokat adtam es mondom kb 2cm-es darabokat szakitok a kenyerbol neki egy pillanat alatt megnyammogja szepen es lenyeli. Egyszer sem akadt meg meg a torkan. Megtanuljak ok nagyon ugyesen. Ahogy utanam is irtak en is ugy csinaltam le ultem melle mikor piskotat kapott fagy azt a pukit vagy mi is a neve :-) es figyeltem h meg mekkora darabokba eszik. Ha nagyobb ment a szajaba akkor kivettem. Mar most nem is nezem jon megy ki van rakva neki elvesz egyet egyet es elnyammogja szepen. :-)

A levest jol megfozom teszek bele tesztat, cernameteltet altalaban villaval osszenyomkodom es ugy adom neki. Nagyon elvezi enni. Pl multkor csinatam sult csirkecombokat tort krumplival. Szedtem neki krumpli a combnak levettem a boret azt nem kapta de a husit kisebb earabokra szaggattam es melle hazi barackompotot adtam neki. Imadta. :-)

A banant eloszor ugye turmixolva kapta aztan mar csak villaval tortem neki ossze mar most csak megbontom es tordelek neki darabokat es eszi.

Ne aggodj a te gyerkocod is biztosan nagyon ugyesen enne ha ugy adnad nei. Mar azert eleg nagyok ehhez. Es igenylik is. Nekem a lanyom kifejezetten mar a pepes uveges eteleket kifujja. Regen imadta. Darabosat akar mindenbol.

Probalgasd ne felj tole. :-). Ugyis ott vagy es latod ha vmi nem jo, aztan meg ugy belejonnek h eszre se veszed de eszedbe se jut majd h megfulladhat tole. Ha megfogadsz egy tanacsot enyeret ne adj a kezebe inkabb zsemlet, kiflit mert a kenyer konnyebben malik mint a tobbi. Es nekem abbol irto nagyot szedett le a hejabol es nem tudta megenni. Utana azt ugy nem adtam a kezebe.

Sokat fejlodik ha hagyod h sajat maga probalgassa az eveszetet is. Sok sikert es batorsagot hozza. :-)

2013. nov. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

4. vagyok. Álometetés úgy történik, hogy 11 körül, mielőtt lefeküdnénk, kivesszük a kiságyból, és megiszik 2 dl tápszert. Fel sem ébred, viszont gyönyörűen megissza mindet. Visszateszem, alszik.

Amúgy ne félj, ha véletlenül félrenyel, én rácsapok a hátára, és egyből visszaköpi a nagyobb falatot, de a nagyobbik gyerkőcnél nem egyszer nyúltam a szájába, és szedtem ki az ételt.

A kenyeret nagyon apróra csípem, úgy adom.

Amúgy igen, bátran adj a kezébe kukit, bulátát, az elolvad a szájában.

2013. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Ismét 4. vagyok. Közben eszembe jutott, hogy ha mégis öklendezne a darabostól, akkor ne aggódj. A lányomnak 15-16 hónapos koráig nem tudtam a miénkből ebédet adni, mert nem fogadta el, a főzeléket ette turmixolva. Persze az egyéb étkezésre ment a darabos, de az ebéd... Az istennek sem akarta. Gyereke válogatja szerintem.
2013. nov. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!