Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 11 és 12 hós baba miket tud?

Egy 11 és 12 hós baba miket tud?

Figyelt kérdés
Igy gondolok a járásra, értelmi szinten is, agyfejlődés szempontjából, miket játszik ő maga. Mire kell megtanítani, mit képes megtanulni, kérek egy kis segítséget.
2013. nov. 25. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Amit az én kislányom tudott:


-Beszéd: 5-10 szót használt tudatosan és helyesen

-Könyveket nagyon szépen lapozgatott, rámutatott arra, amit kérdeztünk tőle, vagy magától "mesélte", hogy mi van a képen, ha olyan jellegű volt, amit el tudott mondani.

-Karikákból rúdon tornyot épített

-Elkezdett kockákkal, duploval játszani

-Kapaszkodva lépegetett, önállóan 14 hónaposan indult el (az első lépéseit 13 hónaposan már megtette, de 14 hónapos korára indult be igazán)

-Önállóan sokféle dolgot játszott: dobozokból ki-be pakolt, imádott segíteni teregetni és mosógépbe pakolni, akkor kezdtünk firkálgatni, azt is szerette, és mindent kedvelt, ami zenélt.

2013. nov. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

11 hós lesz a lányom a jövőhéten.

10 hónaposan indult el,azóta önállóan jár,szalad

szavakat mondd,olyan 10 szót tud pl:aja,apa,hejte,pápá stb.

egyedül iszik cumisüvegből

megérti amit mondunk pl:hozd ide a zsebkendőt,és idehozza

tudja mi hol van,megmutatja

tudja ki kicsoda,rámutat,

egyedül játszik,épít,lapozza a könyvet,tapsol,táncol,

indiánosat játszik,

tudja hol az orra,szája,szeme füle stb.

De ez minden babánál más.Másképpen fejlődnek a gyereke,hisz nem egyformák ők se!Ezt azért vedd figyelembe!

2013. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Igen, ezt kihagytam, nálunk is az volt a sláger, hogy rámutatott a testrészeire, amiket tudott. :)

2013. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

-bútorok mellett lépeget

-könnyebb szavakat próbál mondani

-ha rákérdezünk egy családtagra hol van,ránéz

-pakolászni nagyon szeret,matatni pici dolgokkal,rakosgat,tolja a kisautót és "brümmög" hozzá:)

-tapsol,ha megkérdezzük hogy kell a gyertyát fújni akkor fúj a levegőbe(konkrétan gyertyát még nem sikerült elfújni)

-pohárból szépen iszik(persze még én fogom)

-mindent eszik,darabosakat is,szendvicset,stb

-pancsolni is nagyon szeret:)

2013. nov. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kisfiu, 1 evesen:


- maszik, mint a csik, viszont jarni nem tud, csak mondjuk fal mellett araszol, ha fogjuk a kezet, lepeget;

- egy szot tud, "mama" - vonatkozik mindenkire, aki foglalkozik vele, nem csak ram;

- hangokat utanoz hallas utan (hajszaritot, mosogatogepet, porszivot, autot, harangot, nagyon vicces :));

- labdat dobal, razza a nehezebben megfoghato targyakat is;

- felramol a polcra, majd le;

- ovatosan ul le es all fel (parszor koppant, megtanulta);

- ha figyelmet akar, kidobal mindent a jarokabol, az agyabol;

- tudja, hogy a kandallo sut, ha eg benne a tuz, nem megy oda;

- legaprobb morzsat, cernat, hajszalat ket ujja koze csippenteni, forgatni, nezegetni;

- kulonbozo meretu dobozokat egymasba rakni;

- pillanatok alatt szetkapni a laptop billentyuzetet;

- iszonyu hangon sikitani, ha merges :D


Nade, tanitas temaja, ami szerintem a kerdes lenyege: szerintem nem kell kulonosebben semmire sem "tanitani". Beszelj hozza, jatsszatok, csak az a fontos, hogy ne korlatozd a mozgasban es a felfedezesben (nyilvan keretek kozott - a konnektort pl. ne fedezze fel lehetoleg). A neme sem mindegy, a kislanyoknak a verbalis, a kisfiuknak a motorikus kepessegei erosebbek - nem szamit, majd megtanulja. Engedd, hogy felfedezze a mindennapi hasznalati targyakat (kiveve szuro-vago), hiszen ezekkel fog egyutt elni, nem a gumi es muanyag babajatekokkal. Jo jatekok a kockak, karikak, labda, de akar egy kartoncso es egy muanyag flakonba rakott nehany kavics is nagy kedvenc lehet.

2013. nov. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!