Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tettétek külön szobába...

Mikor tettétek külön szobába a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Mennyi idős volt a gyermeketek amikor külön szobába tettétek?

Mikor kezdtetek erről beszélgetni ?

Miért akkor amikor ?

Azok válaszát várom akik egy szobában aludtak..


2013. nov. 26. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Kezdettől saját szobája és kiságya volt, én aludtam nála egy végszükség esetén franciaággyá alakítható heverőn (néha az apja is). Fél éves kora előtt költöztem ki, zökkenőmentesen.
2013. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2,5 évesen költöztünk ki apával a nappaliba. Ekkor cseréltük le a kiságyát rendes nagy ágyra. Oka az volt, hogy már kinőtte a rácsos ágyat. Na meg már azért nagy fiú volt. Semmi gond nem volt, első estétől kezdve nagyon jót aludt. Ugye ekkor át is rendeztük a szobát. Az lett az kis birodalma :-) Beszélgetni előtte nem nagyon beszélgettünk róla.
2013. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi most, 2 éves korában.

De csak azért, mert találtunk egy kihagyhatatlan ajánlatot, egy jó kis gyerekbútort (igaz, már volt bútora, de át kellett rendezni a szobáját, mert addig mindenfélét ott tároltunk), és ha már szépen megcsináltuk, akkor be is költözött.

Ha ez nem jött volna így hirtelen felindulásból, még biztosan nem költöztettem volna át, mert még ébred éjjel többször is, így most át kell szaladgálnom hozzá (igaz, hogy kicsi lakás, így közel van így is, és ha sokszor ébred, akkor átviszem magam mellé).

Ő teljesen természetesnek vette, mintha mi sem történt volna, bár az ő szempontjából nem sok minden változott, ugyanúgy velem alszik el, és ugyanúgy átmegyek éjjel, ha ébred.

Amúgy már régen leesésgátlós ágyon aludt a mi szobánkban is, tehát akkor is csak mellé feküdtem éjjel, aztán csak visszamásztam mellőle a saját ágyamba.

Ő úgy csinált, mintha mindig is ott lakott volna, délután is ott alszik, még hamarabb is elalszik mint a másik szobában (persze akkor is mellette fekszem).

2013. nov. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Most 14 hós a fiunk és elkezdtük tervezni,megszervezni a szobáját

Lassan,apránként megvesszük a belevalókat

3 ÉVes koráig mindenképp szeretném ha külön szobájában aludna

Ha megkérdeznétek miért kezdjük ilyen korán a szoba alakítást ,azért mert nem egyszerre veszünk meg mindent,hanem havonta-kéthavonta (ágy-szekrény-szőnyeg-tapéta-új ablak..stb)

2013. nov. 26. 20:30
 5/8 anonim ***** válasza:
33%
Amint hazajöttünk a kórházból a saját szobájába ment.
2013. nov. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először 7 hetes volt, amikor a saját szobájába került. Nem is volt gond egy darabig. Csak kb. olyan 11-12 hónapos kora körül sokszor ébredt visítva éjjel. Akkor még nem tudtuk,hogy mi a baj, de sokszor csak akkor nyugodott meg,ha kettőnk közé vettük. De még úgy is nehezen! Aztán ez így is maradt. Ha felébredt éjjel, sírt, akkor vittük át közénk.

Kiderült,hogy tejallergiás szegény és fáj a hasa, azért sírt ennyire.

Elkezdtük a diétát, és már nem fájt a hasa, de ugye megszokta,hogy éjjel köztünk alszik. Viszont annyira mocorgós,hogy lehetetlen még a 180 cm-es ágyban is vele aludni. Így nyár elején kb. másfél évesen visszaszoktattuk a kiságyba. Az első két hét volt keményebb, de megszokta.

2013. nov. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

14 hónapos volt, mikor saját lakásunk lett. 2-3 hétig még velünk aludt egy szobába, de a saját ágyában. Nem egész 15 hónapos volt, mikor áttettük a szobájába. Mit ne mondjak... sokkal jobban alszik egyedül, mint velünk. :)

2013. nov. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2,5 éves. Születésétől kezdve velem alszik. Eleinte saját kiságyában közvetlenül az én ágyam mellett aludt (ekkor laktunk 36 m2-en egy szobás lakásban). Aztán amikor 1,5 éves volt, elköltöztünk és kihúzható ágyunk lett. Azóta abban alszunk. Mi nagyon szeretjük így. Volt, hogy nem aludtam otthon egy 4 napos képzés miatt és semmi baj nem volt. Elaludgált az ágyunkban egyedül. Nagymama él velünk, így a két szobából az egyik un. közös. Nappal a gyerek szobája, tele játékokkal, éjjel a nagymama alszik ott, így nincs is más lehetőségünk...

Jövőre (kb. 3,5 éves lesz) tervezünk egy költözést, akkor ügyelni fogok arra, hogy legyen végre saját kis szoba-birodalma és akkor már ott fog aludni. Az még a jövő kérdése, hogyan lesz bevezetve a külön alvás... de szerintem nem lesz gond.

A cumiról is azt hittem, hogy soha nem fog leszokni, az egyik nap még abban a fázisban voltunk, hogy egy percre sem vette ki a szájából, következő napon pedig kiharapta a cumiját és én nem vettem újat, arra jött rá, hogy úgy már nem is olyan jó, így letette, 1-2-szer említette azóta.

Ezt csak azért írtam, mert szerintem változnak folyamatosan és néha hirtelen. Így, ha lesz saját kis szobája, akkor elmondom Neki, hogy az az övé és én a másik szobában leszek mindig, amikor csak akarja, átjöhet.

2014. aug. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!