Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tettetek volna ebben a...

Mit tettetek volna ebben a szituációban?

Figyelt kérdés

bkv-val mentünk valahová, ez az újfajta világoskék alacsony padlós busz jött, ez azért lényeg, mert az elsőbbségi helynél (tolószéknek és babakocsinak fenntartott hely) lehajtható ülés van.

na szóval szállok fel babakocsival a buszra egy idősebb nő a banyatankjával meg ott terpeszkedik a "mi helyünkön". megkértem szépen, hogy engedjen minket oda, mert sokan vannak, és az ajtó közepén állunk. mintha meg sem hallotta volna bámul maga elé. kicsit hangosabban megismételtem a kérésem, újból semmi. közben már többen is szóltak neki, de arra sem reagált. a busz közben ugye elindult, és egy bácsi majdnem beleesett a babakocsiba- ha nem lett volna ott a kupola, akkor a babára támaszkodik rá. totál kiakadtam , és szinte már kiabáltam a nővel, hogy emelje már föl a seggét onnan, hogy be tudjak állni a kocsival (mert ha ugye ott vagyok, akkor nem történik meg a majdnem baleset). erre mi volt a válasza??? hogy akkor hová rakja a kocsiját? azt hittem rosszul leszek az idegtől.. végül mikor már a többi utas is hőbörgött, hogy nem igaz, hogy nem tud felállni, akkor nagy nehezen átengedte nekünk a helyet.

amúgy volt ülőhely máshol is a buszon..


ti mit csináltatok volna a helyemben?


2013. júl. 23. 18:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
60%
Ugyanazt amit te tettél.
2013. júl. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
68%
Hát így első olvasásra kidobtam volna a banyát a buszból. :D De mivel ezt így nem lehet sajnos, valószínűleg megfogtam volna a banyatankját és a kezébe nyomtam volna.
2013. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
64%
Rátoltam volna a babakocsit a lábára! Nem, csak viccelek, de kb ugyanezt, mint amit te. Részvétem! :)
2013. júl. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
akkor nem én reagáltam túl :) amúgy "békés közlekedő vagyok", nem szoktam háborogni, meg semmi ilyesmi, de ez tényleg betett :D majdnem mondtam is neki, hogy hová? dugja föl magának... de azért az kicsit alpári lett volna :D
2013. júl. 23. 18:17
 5/27 anonim ***** válasza:
81%
2. vagyok. Amúgy képzeld, engem mindenki hü.ének nézett a családban és a baráti körben, mert mi is pesten lakunk, de soha életemben egyszer sem voltam babakocsival BKV-n.. mert pont ilyen szituktól tartottam. Amig kisebb volt, hordozóban a hasamon vittem, később pedig ölben... jó, ilyen eset mondjuk kétszer volt összvissz, mert amúgy meg autóval járunk, de volt hogy nem volt itthon az autó. Úgyhogy én sajnos anno nem mertem babakocsival vele BKV-zni.. tényleg szörnyű néha egy-egy utas viselkedése.
2013. júl. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
72%
Én még megspékeltem voltam még annyival, hogy amint elindul a busz, megnyomtam volna a vészjelzőt, és ha a vezető megkérdezi mi a probléma, akkor elmagyarázom neki, és megkérem hogy addig ne induljon el, amíg el nem tudom foglalni a nekünk kijelölt helyet..tök jogos..hisz a gyerek testi épsége van veszélyben.
2013. júl. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Azt tettem volna amit a második. :) A vezetőnek nem szóltam volna, van neki épp elég baja a sok idióta közlekedővel egész nap. Meg mondjuk állhatott volna ott egy vagy két másik babakocsis anyuka is, nem?
2013. júl. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

6-os! ez tök jó, ha legközelebb (remélem nem lesz) ilyen van, akkor tuti megcsinálom, köszi a tippet :)

2-es! sajnos ilyen melegben nem tudom hordozni a csöppséget, meg kézben is necces, mert nagyon összeizzadunk, kényelmesebb neki a kocsiban.

2013. júl. 23. 18:21
 9/27 anonim ***** válasza:
68%

Lehet hogy én fásultam bele a helyzetbe, de én nem szoktam vitázni. Megkérem szépen, ha nem megy odébb, akkor ez van. Ha valaki nekem szól, elmondom hogy azért van útban a babakocsi mert nem férek oda a babakocsis helyre, persze jó hangosan.


Ketten nem fértetek volna el ott amúgy? Mert mellettünk el szokott férni még egy babakocsi.

2013. júl. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
A vészjelző nem erre való!!!!
2013. júl. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!