Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejet hogy kell csepegtetn...

Anyatejet hogy kell csepegtetni a baba szemébe ha nagyon csipázik? Milyen időközönként? Előtejet vagy a zsírosabbat?

Figyelt kérdés
2008. júl. 11. 08:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem szabad belecsepegtetni az anyatejet! Inkább kamillával kezeld, kívülről, befelé a szemzúg felé haladva törölgesd neki! Ha nem javul, fordulj vele orvoshoz, aki ír majd rá megfelelő szemcseppet!
2008. júl. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kamillára is sokan azt írják, hogy nem szabad. Próbáltunk szemcseppet de semmi hatás. Voltunk dokinál is, kettőnél, ellentétes véleményen voltak. Az egyik szerint elzáródás, másik szerint kötőhártyagyulladás. Készülünk elvinni a babót egy harmadikhoz, de az nem minden nap rendel a városban. Addig próbálkozunk házi praktikákkal.

Köszönöm a választ.

2008. júl. 11. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Bele szabad csepegtetni az anyatejet. Sokkal jobban meg kell gondolni a kamillateát, mert allergizálhat, a szemcseppről nem is beszélve.

Naponta ötször is cseppentheted, ha rossz a helyzet. Először forralt és lehűtött vízzel kitörlöd a szemét (orrtól fül irányába, minden törléshez új steril vatta), aztán belecseppented a tejet és próbálod minél tovább ott tartani, egy darabig nem is kell letörölni. A cseppentéshez használhatsz leforrázott és lehűtött kiskanalat. Én mindig szopizás előtt fejtem le, úgyhogy az első cseppek voltak, de nem tudom, ennek van-e jelentősége. Nekünk használt, bár belekerült egy pár napba, de szerintem mindent megér, hogy ilyen kíméletes módón gyógyíthatod és nem kell könnycsatorna-mosás sem.

Kitartóan csináld! Drukkolok hogy rende jöjjön.

2008. júl. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekünk a védőnő sós vizet mondott, hogy azzal törölgessük ki, csak kb 1 csipettel egy fél pohárba. De én is kamillával kezdtem, nem sokat segített, aztán tegnap voltunk kirándulni a tengernél (északi, itt lakunk),és mára sokkal jobb lett a szeme, szerintem a sós levegő segíthetett, úgyhogy a sós vízben is lehet valami, próbáld meg hátha segít. Mi vettünk egy homeopátiás cseppet is, de még nem tudom, az milyen, még csak ma kezdtem vele törölgetni.
2008. júl. 13. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
a gyógyszertárban vegyél cseppentőt.kb 20 ft.én is cseppentettem-orrába is lehet,ha náthás.mégis természetesebb-mint a kamilla-én spec allergiás is vagyok rá...
2008. júl. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!