Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kenguruval vagy babakocsival?...

Kenguruval vagy babakocsival? Ti mivel közlekedtek hasonló helyzetben? És mit csináltok majd nagyon hidegben, elengeditek nagyot ha nektek kell érte menni picivel?

Figyelt kérdés

Ma először buszra kell szállni és tömegközlekedni,nem tudom mivel vigyem majdnem 6 hetesemet.Meghánytam megvetettem a dolgokat,előnyt hátrányt,de nem tudok dönteni.Kb fél óra oda vissza(oviba megyünk nagyomért) a séta rövid kb 5-5 perc.

Babakocsiba tudok pakolni ha nagynak lenne cucca

védettebben tud lenni hidegtől és buszon emberektől picikém

nem kell cipelni/nem melegítjük össze egymást

eddigi tapasztalat szerint jót alszik kocsiban,tehát hazafele teljes figyelmem lehet a nagyé

tudok segíteni nagynak oviban

de emelnem kell és ki tudja segítenek e és császáros voltam de még nem teljesen járt le a 6 hét és nem voltam még kontrollon

hazafelé nem biztos hogy a babakocsi környékén találunk helyet nagylánynak é akkor neki állni kell

én sem ülhetek pedig még azért jól esik,kicsit gyengének érzem magam

egyébként jól tartja már a fejét és kengurunk újszülöttkortól alkalmas,de még nem használtam eddig csak babakocsival sétáltunk

Arra is kíváncsi lennék hogy ebben a helyzetben mivel menjek,míg nem lehet emelni és később?pl ma jobb idő lesz de ha ennél hidegebb lesz?



2013. nov. 27. 08:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem 2 és fél hós a babám, mi babakocsiztunk az elején de meguntam mert senki nem segített soha fel és leszállni a buszról így mindig megvártuk az új buszt ami időigényes volt mert legalább 3 régi busz ment el mire jött az új busz. Én kengurura tértem át. Viszont most már azért mínuszok vannak . Szóval szerintem érdemes egy nagyobb kabátott beszerezned , és amikor felrakod a babád kengurura plusz még összecipzározod a kabátod is hogy tuti ne fázon .

2013. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Láttam,hogy egy anyuka úgy vitte hogy pléddel takarta és betűrte a baba lába alá...
2013. nov. 27. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha megkéred az embereket, akkor segítenek. Annyit azért lehet emelni, amíg a babakocsi felkerül. Hideg van, nem is vitted még kenguruban a kicsit. Én nem most próbálnám ki, nem is minden gyerek szereti, van aki ordít benne. Ez pedig csak útközben derül ki. Én maradnék a kocsinál és ha maguktól nem, akkor kérnék segítséget.
2013. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Jégtánc ***** válasza:
Kb 2x buszoztam kenguruval,nekünk megterhelő volt.Csak babakocsival tömegközlekedünk,eddig mindig segített valaki ha megkértem.Sosem volt eddig gond,villamosnál és metrónál sem.
2013. nov. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
eddig 2:1 a babakocsi javára ..
2013. nov. 27. 10:05
 6/10 anonim ***** válasza:

3:1 :)


Szintén császáros voltam (október 17-én született a kicsi), szintén menni kell a nagyért oviba. Én is sokat vacilláltam az első hetekben, hogy hogy csináljam majd. Vegyek újszülött kortól használható kengurut/hordozót, vagy bevállaljam a babakocsit? Én a babakocsi mellett döntöttem, és a kicsi 3 hetes volt, mikor először mentünk az oviba a nagyért. Kifigyeltem a menetrend alapján hogy elvileg mikor jön alacsony padlós busz, arra egyedül is fel tudom rakni a kocsit. Ha mégsem úgy alakul ahogy elterveztem, akkor megkérek valakit, hogy segítsen. Maguktól nem mindig segítenek az emberek, de olyan még nem volt, hogy segítség kérést visszautasítottak volna.

Egyetlen egyszer kellett eddig egyedül megemelnem kompletten a kocsit gyerekkel együtt, és nem volt belőle probléma. A lakáshoz is én hozom fel két részletben kb 40 lépcsőn: mózeskosár+gyerek, babakocsi váz.

Nem tudom milyen babakocsid van, de mi direkt olyan kocsit kerestünk, ami eleve nem nehéz (tömegközlekedés), és még szét is szedhető (lépcsőn cipelés).

2013. nov. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A kocsi nem nehéz,a házban van lift a hetediken lakunk.

Viszont erre nincs alacsony padlós busz.:-(

2013. nov. 27. 10:55
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk sincs alacsony padlós busz,így olyan kocsit vettünk,aminek külön van hordozója,amíg pici,abba teszem,úgy a kocsiban.Mikor kiérünk a buszmegállóban,össze kell csuknom a kocsit,külön-külön felvinni és úgy tudjuk szállítani(helyközi-távolsági járatokon még hely sincs fent a kocsinak,mert mindenhol ülések vannak)

A kocsi maga dög nehéz,de külön-külön egész barátságos.

Nekünk sokat kell gyalogolni(megálló 700 méter tőlünk,ahol leszállunk,ott is gyalog kell menni a városban) így a hordozó szóba sem jöhetett.

2013. nov. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Kenguruban semmiképp ne vigyél 6 hetest. Bár idősebbet sem.


Én az első hetektől kendőben hordtam a lányom, télen született.

Nagy hidegben, szélben a kendő köré terítettem egy polár kis plédet, ez pluszban melegítette, sosem fázott, mindig nagyon meleg volt mikor hazaértem vele.

2013. nov. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy a legegyszerűbb módja a közlekedésnek, ha hordozod a babát.


Én mivel sosem babakocsiztam, el nem tudnám képzelni, hogy lehet úgy bevásárolni, vagy tömegközlekedni, hogy nem szabad a két kezed és ott a batár nagy kocsi folyton előtted.

Sokkal szabadabb vagy, ha rajtad van a baba.

2013. nov. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!