Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy jöhetnék rá, mikor...

Hogy jöhetnék rá, mikor szeretne enni? Megváltoztak az étkezési szokásai? Esetleg vegyek egy ivópoharat neki?

Figyelt kérdés

A 4 hónaposommal nagyon nehéz minden nap az étkezés szempontjából kb. 2 hete. Előtte jó étvággyal evett, hajnalban kezdtük, onnantól 3-3 és fél óránként. Az utolsó esti etetés 8- fél 9 körül volt, aztán aludt kb. 5-ig. Mostanában valami nem stimmel. Már csak a hajnali és az esti etetés megy rendben, az esti is csak azért, mert gondolom, jól kiéhezik.

Amikor a szokott időben kínálom reggel, van, hogy belekezd, de hamar abbahagyja, de ma például bele sem kezdett igazán. 30 millit evett meg, az semmi. Nem erőltettem, fél óra múlva újra kínáltam. De sírt és határozottan elutasította. Akkor békén hagytam, letettem játszani, de persze nyűgösködött, tömte a kezét a szájába. (foga még nem jön, hétfőn nézte meg a doki) Gondoltam, éhes. Megint megkínáltam, megint sírt, már akkor, amikor a cumi etetője a szájába kerül. Kicsit olyan hisztisen sír, bár azt mondják, ilyen idős korban még nem hisztiznek a babák.

Szóval én nem erőltetem, de sajnos nem az történik, hogy akkor később, fél óra, egy óra múlva meg szépen eszik, mert nem így van, ellenben extra nyűgös.

Aztán letettem a kiságyba, már látszott, hogy álmos, de sírdogált-sírdogált. Csináltam egy 1 kanalas adagot. Kivettem az ölembe, megkínáltam. Ordított. Vissza a kiságyba. Ott a játszócumiját a szájába adta, elkezdte vadul szívni. Én meg ott, fekve odakínáltam neki azt a kis tápszert, hát szinte félálomban, de egy-két perc alatt megitta!

Már nagyon belefáradtam, hogy az egész nap az evés körül forog. Nem tudom, mikor kínáljam a következőt, hogy ne legyen ennyire kudarcos és sírós. Csak akkor eszik, ha már nagyon éhes, pedig régebben olyan jó étvágya volt! Mit csináljak vele?


2013. nov. 27. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig a foga kínozhatja. Az én fiam is ezeket csinálta 4 hónaposan. Most 5 és fél hónapos és kint van az alsó két foga. Én akkor azt csináltam, hogy Dentinoxal bekentem az inyét alul és utánna adtam a tápszert és megette rendesen.
2013. nov. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Vettem dentinox gélt, kipróbálom, bár azt írják, evés után kellene használni. Eléggé el vagyok keseredve, 3 hete még lazán evett kb. 900 millit, most meg jó, ha megvan 500!
2013. nov. 27. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Na? Sikerült megetetni a Dentinox után?
2013. nov. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos nem, de a Dentinox később jól jöhet, nem bánom, hogy megvettem. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy nem jó a cumi etetőfej, amit a férjem egy kicsit tágítani próbált, mert a nutritonos tápszer már nem igazán jött át neki a gyári lyukon. Viszont így meg eléggé szétszakadt az etetőfej és szinte fuldoklott, nagyon nagyot nyelt. Hajnalban úgy kapott enni, hogy egy új fejet tettem a cumisüvegre. Lassabban, de nyugodtabban, sírás és feszengés nélkül evett. Remélem, megvan a megoldás, mert tegnap este már nagyon sírtam, azt hittem, kórházba kell vinni, mert ki fog száradni. Teát, vizet nem igazán kéri még és a hozzátáplálással is nagyon gyerekcipőben járunk. Sőt, most inkább hagyon is egy hétig az almakóstoltatást, meglátjuk, az új cumival hogy áll be a napi kajálás. Egyébként éjjel is felkeltem hozzá, amikor enni kért. De azért bízom benne, hogy nem kell tartósan visszaállni a 7 etetésre és hamarosan újra alszunk kora reggelig!
2013. nov. 28. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!