Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet elkerülni a...

Hogyan lehet elkerülni a feszültséget otthon a baba születése miatt, hogy e miatt a férj alkoholhoz ne nyúljon?

Figyelt kérdés

Amikor már semmi nem olyan mint rég.

Ha időhöz vagy kötve, vagy ha nem mehetsz sehova mert ott a kicsi, vagy mert nem elég a pénz.

Megfigyeltem mi ha összeveszünk az 3 dolog miatt van.


1 mert teljesen egyedül hagy a gyermeknevelésben.


2 mert különböző kifogásokkal elmegy itthonról és húzza az időt és soká jön haza ,csavarog.


3 mert ha elmegy iszik, és iszik és soká jön haza és hazudik hol létéről.


Már megbeszéltük ha olyanja van hogy inni akar akkor mondja meg és nem várom haza de ne mondja hogy mindjárt jön ha fél nap múlva se jön.

Lehet bennem van a hiba és nagyon féltékeny vagyok arra hogy jól érzi magát miközben én itthon egyedül vagyok állandóan.

Azóta mióta feleségül vett és megszületett a gyermekünk azóta rá szokott az ivászatra és egyre többet iszik és gyakrabban.

Már csak ha boltba megy mér akkor is meg vesz 1-2 üveg sört és megissza haza fele jövet.

Én váltom ki belőle hogy ilyen lett, sokat várok el tőle és feszélyezve érzi magát?

Egyedül vagyok egész nap itthon, csak a védőnőhöz járok sehova máshova szóval egész nap megöl az unalom nem úgy köt le a baba, nincs kinek elpanaszoljam magam szóval amikor a férjem elmegy zavarodok meg hogy ő neki van hová kihez menni és jól érzi magát.

Tudom önző vagyok , min változtassak hogy szerető család legyünk?



2013. nov. 27. 13:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Első körben kérd meg, hogy segítsen neked babázni, mert nagyon el vagy fáradva, és érzed, hogy nem bírod tovább. A piálást egyelőre ne hozd fel, csak várd meg, erre mit reagál.
2013. nov. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjed egyszerüen alkoholista. Amíg ezt ö be nem látja és ezen nem akar változtatni semmi nem fog változni.

Vagy megpróbálsz vele bezsélni, kinyitni a szemét, hogy normál esetben nem így viselkedik egy családapa. Ö alkoholista és kezelteti magát.

Vagy egyszerüen elhagyod.

Vagy így tovább vele maradsz, és megnézed milyen is egy alkoholista férj mellett leélni az életedet(és itt a forumon is tinik sokasága számol be, hogy mennyire utálja az apját aki alkholista).

2013. nov. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az alkoholizmusáért nem te/ti vagytok a felelősek. Betegség. Ha nem kezeli, belehal. Vagy lassan, vagy gyorsan, a szervezetétől függ. Semmit nem tehetsz, ha ő nem akarja.
2013. nov. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Tegnap nagyon durván összevesztünk én elhordtam mérgemben mindennek de ő még akkor sem mondott rám 1 csúnya szót sem.

Este tudom lesz egy nagy beszélgetés ha akarom ha nem.

Múltkor megbeszéltük a dolgot és be is tartotta egy darabig aztán újból stikába ivott.

És erre azt mondta hogy fél, szégyenli mondani ha inni akar menni.

Inkább minden féle indokkal áll elő hogy miért kell mennie csak hogy ihasson ha úgy van kedve.

Nem tudom alkoholizmusnak számít e ha valaki heti 2-3 alkalommal iszik alkalmanként 2-3 sört, és havi 1 nagy berúgás.

Azt mondja azért iszik mert kívánja.

Úgy mint más józan az üdítőt.

2013. nov. 27. 13:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Elsö vagyok.


Ez amit leírsz ez 100%-ig alkoholizmus. Amikor valaki úgy kívánja az alkholt mint az üdítöt, és ez rendszeresség is van benen, vagy is heti több alkalom(vagy akár naponta féldeci), már készül rá, nem tudja megállni, akkor az már erösen alkoholizmus.

2013. nov. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A férjed alkoholista.

Sajnos még senkinek nem sikerült valaki más kedvéért leszokni erről a szenvedélyről, csak ha ő maga akarja, saját maga miatt. És akkor is csak segítséggel megy ez, egyedül nem igazán.

Amíg be nem látja, hogy alkoholista, és segítséghez nem fordul, addig minden marad a régiben, maximum az fog változni, hogy Neked mikor mit mond, miért "van dolga".


NEm hinném hogy hibás lennél, valószínűleg már előtte is ott lappangott ez a dolog, esetleg több most a stressz, és így dolgozza fel.

Sok alkoholista "jó ember",(az én családomban is van) csak nem bírja az élet terheit. Viszont sajnos ez nem változtat a tényeken.

Tenni sem sokat tudsz, amíg tagadja. Ha belátja, és akar változtatni, akkor tudtok megoldást keresni, közösen elvonót, terápiát stb.

2013. nov. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mit tehetek én érte?

Ez az egész dolog a tavaly télen kezdődött nála, volt egy 2 hónap amikor el kellett utaznom és nem láttuk egymást.

Nyáron a melegre fogta , utána mert ideges, hivatalos ügy intézése előtt 4 üveg sört ivott meg hogy ne legyen ideges.

Ha jól számolom mióta 2 hónapja szültem azóta 3 szor itta magát kotta részegre.

Az egyik alkalom itthon a keresztelő, és már berúgott állapotban ment volna tovább a kocsmába hiába hogy itthon tömve volt a konyha alkohollal akkor már olyan szinten be volt rúgva hogy már a saját unoka tesóját fogdosta és azt mondta hogy azt hitte én vagyok.

És neki szokása hogy nem reggelizik és álltalában délelőtt jut eszibe inni.

2013. nov. 27. 14:04
 8/13 A kérdező kommentje:

Majdnem úgy jön ki a dolog hogy kamasznak érzi magát akik elmennek a discoba minden hétvégén és jól berúgnak.

Annyi különbséggel hogy ő család apa, és heti 2-3 alkalommal megissza a magáét csak mónyaságig, de mivel éhgyomorra szokott inni én nem tudom neki mennyire üt a fejébe a szesz.

2013. nov. 27. 14:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Próbálj meg vele beszélni, amikor száraz.

De amíg itt tart, hogy "csak stresszoláds", és társai, addig elég messze van attól, hogy belássa.

Sajnos a "jajj de meleg van, kell egy sör" nagyon ismerős...


VAgy vedd a sátorfádat és költözz el a picivel. Írj neki egy levelet, hogy amíg nem változtat, nem tudsz vele élni. Ez nagyon kemény, de ha szeret titeket, akkor talán szembe néz majd azzal, hogy miért is mentél el és észbe kap.

De ne elégedj meg egy olyan verzióval, hogy "most majd változtatok", mert ehhez külső segítség kell mindenképp. Anonim alkoholisták, vagy más segélyszervezet.

2013. nov. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért mondanám csak alkoholistának,mert sunyiba iszik.Párom is sörözik.Ha megyek boltba,mindig veszek neki két dobozzal és hétvégente ha barátainkhoz megyünk,ott is megiszik 2-3dobozt.De nekem ez nem alkoholizmus.De ő mondjuk nem titokba teszi,hanem hazajön és jól esően megissza,de persze nem napi szinten.Mondjuk heti 2x iszik itthon 1-2dobozt és havi 2x 3dobozt barátainál.

Mászkálj el te is és ne otthon ülj és őt várd mindig.Ha lefoglalod magad és ő is észreveszi ezt,akkor jobban fog sietni haza ő is.De ha állandóan piszkálod a sör miatt is,akkor változni nem fog.Hiába mondod,igyon otthon,tudja hogy zavar téged ez a sörözés és ezért nem elötted iszik.

Mondjuk ő igazán leszokhatna már apaként a haverozásról,főleg heti többször is.De had menjen néha kikapcsolódni.Neki ott a munka is stressznek,meg ti is.Beszéld meg vele,hogy néha legyen ő is a kicsivel,hogy megfürödhess,elmehess fodrászhoz vagy bármi,amit szeretnél.Nekem sincs kire hagyni a picit,fogdokihoz is cipelem magammal,boltba is vele megyek,aztán felfelé lift hiányában megszakadok vele és a csomagokkal.De ez van,párom cipel eleget a munkahelyen.

Szerintem a megbeszélés az egyetlen megoldás.

2013. nov. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!