Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apa börtönben, anyuka babá...

Apa börtönben, anyuka babá (kk) al otthon. Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2013. nov. 19. 10:18
 1/7 anonim ***** válasza:
szerencsére nem.Miért van börtönben?
2013. nov. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Adócsalás. Még az előtti ügy, hogy ismertük volna egymást. Van két kisfiam, kijött a börtönből, mindent megadott nekik, szereti őket, engem is, mi is őt. Gyerekeim azt hiszik ő a vér szerinti apjuk. A valódi apjuk még anno kb egyik pillanatról a másikra elillant az életünkből. Aztán visszakerült egy éve a mostani párom a börtönbe, még van hátra 3 hónap és befejeződik. Nagy fiam 2 és fél éves, kicsi 1 és fél.
2013. nov. 19. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt nem lehet egyszerű. De a 3 hónap már nem olyan sok idő, kitartást!
2013. nov. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hoppá!

Az én férjem nem börtönben volt, hanem külföldön (Amerikában) dolgozott egy évig! Ebből a szempontból a lényeg ugyanaz, hisz onnan sem jöhetett haza a családhoz, csak ezt mi önként vállaltuk. A fiaim akkor voltak 1,5 és 3 évesek.

Nagyon nehéz volt, bennem az tartotta a lelket, hogy tudtuk a napját, mikor jön haza pontosan, és gyakran beszéltünk telefonon, interneten.

Nem tudom, egy börtönben lévővel hogyan lehet tartani a kapcsolatot, biztos be van korlátozva, de kitartás, gondolom neki bent még nehezebb, mint nektek kint.

A gyerekeid még picik, de ne hidd azt, hogy nem vesznek észre semmit. Fontos, hogy minden nap beszélj nekik az "apjukról", arról, hogy szeret titeket, nem hagyott el titeket, hanem majd vissza fog térni közétek.

Az én nagyobbik fiam furcsán viselkedett, mikor az apja kiment, rájöttünk, azt hitte, hogy az apja elhagyta. Meg kellett neki magyarázni, hogy apa most sokáig távol van, de szeret minket, és vissza fog jönni.

Volt a férjemről egy fénykép, minden este mikor letettem őket aludni, mondtam, hogy köszönjetek apának is, ők megpuszilgatták a fényképet, úgy mentek aludni...

A téli időszak volt nagyon nehéz, a hosszú téli esték. Most neked is ez az időszak jön, de tartsatok ki, tényleg nem sok időt kell kibírni.

Minden jót nektek!

2013. nov. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mi a kérdésed, mi érdekel?


A nehezén már amúgy túl vagy, ezt te is tudod, 3 hónap már semmi.

Nekünk még 2 év van vissza :(

2013. nov. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, valóban túl vagy a nehezén, 3 hónap gyorsan eltelik. Telefonálni már gondolom tud, beszélőre - ha most kerülsz be - akkor a papírmunka miatt sztem csak dec-ben tudsz menni. Viszont decemberben kaphat plusz csomagot a karácsony miatt.
2013. nov. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6. vagyok. Nálunk én voltam bent itthon 2 hónapig, külföldön 6 hónapig. Ha kérdés van, akkor bármelyikőtöknek szívesen segítek.
2013. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!