Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vennétek újszülött babátoknak...

Vennétek újszülött babátoknak használt kókusz matracot?

Figyelt kérdés
2013. nov. 28. 13:36
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%

Nem vennék.Kaptunk szivacsot,de gusztustalan volt,így vetettem újat.

És most karácsonyra a dédijéhez is kap kiságyat és abba is az volt a feltételem,hogy a matrac új legyen,akármiből is van.Nem tenném bele a kicsit más gyerekének a hányásos,bukásos,pisis,kakis,nyálas matracába.De ha lenne gyerekem még,az is újat kapna.

2013. nov. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
nem
2013. nov. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
64%

Vírus nem telepszik meg semmilyen matracban, meg baci sem igazán. Maximum gomba...


Amúgy itt az oldalon is többektől olvastam, hogy lapos lett a pici babája feje a kókusztól, és amikor szivacsra cserélte akkor kezdett vissza formálódni lassan, de ne legyen igaz!

Senkinek nem kívánom ezt!

korábbi válaszoló

2013. nov. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kókusztól laposodik el a baba feje, hanem attól, ha mindig egy oldalra fordítva tartja. Nem a szivacsmatractól formálódik vissza, hanem attól, hogy elkezd forogni, mocorogni és nem mindig ugyanúgy tartja a fejét. Logikus, nem?
2013. nov. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Mindhárom gyerekem ugyanazon a kókuszmatracon feküdt kb 1-1,5 éves korig.

Mindegyik gyerekem él és egészséges és a matrac is köszöni szépen jól van. Nem büdös, nincs elformázva, semmi baja.

Ja igen, és örökölt matracról van szó.

2013. nov. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Nekünk is nagyon sok használt holmija van a babának.

Ezzel sem lenne baj, hogy használt lenne ha ismerőstől kapnánk.

De egy vadidegentől félek elhozni. Főleg úgy, hogy tisztítani sem tudom pontosan, hogyan lehetne.

Így sz

2013. nov. 28. 14:49
 17/29 A kérdező kommentje:
Így szerintem jobb lenne az új matrac.
2013. nov. 28. 14:50
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kicsit több, mint két évig használta a fiam a kókuszmatracot. Nincs kifeküdve, mert minden ágynemű cserénél forgattuk.

Viszont a születendő babának újat veszünk. A régi lekerült a nagyihoz, az utazó ágyba tökéletes a nagyobbnak, így legalább azt nem kell hurcolnunk.

Nekem a matrac intim dolog, magamnak sem vennék használt matracos ágyat. Ráadásul, ha használt, nem tudom róla, hogyan használták, mennyire, hányszor lett balesetes, hogyan, mivel tisztították, hogyan tárolták...Lehet, hogy a huzat patyolat tiszta, de a kókuszrostok és a huzat között van egy vékony fedőréteg, az pedig tud gombásodni.

2013. nov. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ezen az elven a 2. 3. gyerek se használja az első kókuszmatracát.

Ha megbízható helyről be tudod szerezni, akkor miért is ne. De ha ellenérzésed van, akkor ne vedd meg a használtat. Emellé felesleges ideológiát gyártani, nem tetszik, nem tetszik, teljesen mindegy, hogy ez ésszerű-e. Az ember nem mindig észérvek alapján dönt.

2013. nov. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
Vadidegentől én sem vennék használt matracot! Mi unokatesóm kisfiától örököltük a kókuszmatracot. Mielőtt megszületett a babám fertőtlenítettük. Nem büdösödött be. A fejét sem nyomta el. Ellenben szivacsmatracot semmiképpen sem vennék, mert az nem ad megfelelő alátámasztást a gyerek vázrendszerének. Szerintem is inkább szánjatok rá kicsit többet és vegyetek egy új kókuszt. 7000/8000-ért már lehet kapni.
2013. nov. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!