Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődési elmaradás...

Mozgásfejlődési elmaradás miatt ma voltunk a doktornőnél, de majdnem sírva jöttem ki a rendelőből! Túlreagáltam?

Figyelt kérdés
kislányom 23.-án múlt 6 hónapos,és még sajnos nem forog.A gyerekorvos beutalt a megfelelő helyre,ahol szépen kiosztottak.Beléptünk az ajtón egyből pelusra vetkőztetni szegényt,és mindenféle ismerkedés nélkül már kezdődött is a fordulás.Szegény kislány akkor kelt fel egy idegen helyen és idegen ember forgatta,persze végig sírta az egészet.Ezután elmondta a doktornő,hogy egész nap szőnyegen kell,hogy legyen,ne vegyem fel,és ne ültessem.Bár sosem ültettük,tudom,hogy nem szabad.Hasaljon akkor is ha nagyon sír.Majd megkérdezte,hogy van-e otthon játék,és megoldható-e hogy szőnyegen legyen?Mindezt olyan hangsúllyal,hogy halatszott feltételezi nincs semmink.Azt mondta azért nem forog a kislány mert nem foglalkozom vele eléggé,és nem azért emelgeti a fejét és a lábait egyszerre mert fel akar ülni,hanem mert unatkozik.Szerinte szomorú hogy egész nap unatkozik.Pedig én a lehető legtöbbet foglalkozok vele,apa is,mama is.A forfást is többféle módon próbáltuk már.De a legjobb az volt,mikor megkérdeztem hogy a mélykocsi támláját egy nagyon picit megemelhetem-e,mert már nézelődne a lányom.Felelet:fektessem a kocsiba hasra. Sapkában,téli overállban,télen így hogyan sétálljunk?Mindenesetre a gyakorlatokat megcsináljuk,10.-én megyünk vissza.Úgy érzem totál azt sugallta,hogy én egy rossz anya vagyok.Se egy mosoly,se egy biztatás,hogy fog ez a forgás menni!!
2013. nov. 28. 16:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Igen csak a forgás nem megy neki.A nevére már fordítja a fejét,amit nagyon szépen tart.Két kézzel fog,egyik kezéből a másikba átrakja a tárgyakat,megkülönbözteti a közeli rokonokat,sikongat,gügyörészik.Csináljuk amit a doktornő mondott,lábnál segítve forgatni,de egyszerűen megfeszíti magát,és a kis kezét nem akarja vinni.Tudom én,hogy jókat mondott a doktornő,csak a stílus volt számomra megalázó,mikor úgyis egy frászba vagyok,hogy mi lehet a kislánnyal.Köszönöm a gyakorlatokat,kipróbáljuk őket :)
2013. nov. 29. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!