Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik forgás van előbb, a...

Melyik forgás van előbb, a hátról hasra, vagy a hasról hátra? Melyiket várjam hamarabb?

Figyelt kérdés

Kislányom már majdnem 4 hónapos, még semerre nem forog. Napközben tartsam hason, mert a hasról hátra fordulás könnyebb, azt fogja hamarabb megtanulni, vagy a hátán feküdjön, és a hasról hátra forgást várjam hamarabb? Melyik könnyebb? Mert ha a hasról hátra a könnyebb, akkor hiába fekszik egész nap hanyatt, én meg várom hogy megtanuljon átfordulni, úgysem fog. Hogy van ez?


Köszönöm.


2013. nov. 29. 17:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Tedd úgy, ahogy szeret lenni.

Mindkettőt megtanulja majd.

Amelyik gyerek általában háton fekszik, az hátról-hasra tanulja először, és fordítva.


A tied háton fekvős. Hagyd, hogy kibontakozzon egyedül. Lehet hogy csak fél évesen fog forogni, és lehet hogy 3 nap múlva. A gyerekek néha hirtelen gyorsan fejlődnek valamiben.


3 gyerekes anyuka

2013. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, a nap nagy részében a hátán fekszik. Hason is elvan egy ideig, de pár perc múlva már nyafog. Ilyenkor visszafordítom, nem hagyom nyafogni sokáig. Látok már nála próbálkozásokat, ha azok egyáltalán, nem tudom. Emeli a lábát, és van hogy elindul oldalirányba, de visszagördül utána, nem sikerül átfordulnia.
2013. nov. 29. 17:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Teljesen oké ez így, hiszen még csak 4 hónapos. Ebből majd egyszer csak nagyobbat lendít, és meg is lesz.


Az enyémek is akkor szerettek meg hason lenni, amikor át tudtak fordulni maguktól.

2013. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A védőnő már egy hónapja azzal nyaggat, hogy Na Átfordult már? Átfordult már? Én is azt olvastam, hogy 6 hónapos koráig végülis nem késő, de idegesít, hogy akkor a védőnő meg minek sürget ezzel?!
2013. nov. 29. 18:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Felejtsd el a védőnőt. Sajnos sok a "kártevő" közöttük.

Amíg az orvos nem mondja, hogy gond lenne bármilyen kérdésben is a babáddal, addig ne is foglalkozz a védőnővel.

Röviden válaszold meg a kérdéseit, ne kérdezz tőle semmit, a "hogy vagytok" kérdésre "minden rendben" a válasz.


Ha bármi felől kétséged van, a dokit kérdezd meg.


Nekem 3 gyerek után vagy 7-8 védőnővel volt tapasztalatom, és tisztelet a kivételnek, de elég gáz amit csinálnak sajnos.


Úgyhogy fel a fejjel! A babád nincs semmiről sem lemaradva, és engedd, hogy a saját ütemében haladjon szépen!

2013. nov. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tica0121 ***** válasza:
Az én kicsim is 4 hónapos, láttam rajta 2-3 napig a próbálkozást, aztán ma egyszer csak nem úgy találtam, mint ahogy hagytam a játszószőnyegen. Azóta élvezi,h tud ilyet. Ne aggódj, a védőnővel meg ne foglakozz, engem azzal nyaggat már 2 hónapja, hogy átalussza-e az éjaszakát, és miért nem? :)
2013. nov. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
minden gyereknél változó a forgás nekem mivel csak hason fekvő volt igy már 3hónaposan átfordult hasról hátra de hátról hasra 6,5hónaposan most 7,5hónapos és már mind két irányba forog mint egy körhinta :)
2013. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!