Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki csak figyelem eltereléssel tudja megetetni egy év körüli gyermekét?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok? Nekünk is csak így megy az evés és katasztrófa. Nagyon nem így terveztem, de máshogy nem lehet megetetni. Azt se tudom hogy mikor fogja egyáltalán érdekelni az evés, hogy megtanuljon egyedül enni. Gondolom nem csak én vagyok egyedül ezzel a problémával. Beszélgessünk ha van kedvetek meg időtök...
2013. dec. 1. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Nalunk igy volt, meguntam, nem eroltettem, akkor kapott, amikor o maga kerte (szolt, h anya nyamnyam). Most masfel eves, gyonyoruen, onallon eszik kanallal-villaval, naponta negyszer. :-)
2013. dec. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem 15 hónapos a gyerkőcöm és nekem is sokszor mindent be kell vetni, hogy evésre bírjam. Önálló evés semmi. Mindent csak játéknak tekint. Ledobál mindent. Főleg akkor nagyon nehéz ha álmos, meg ha jön a foga. Mostanában álltunk át az egy alvásra és délben már elég kómás szokott lenni. Mi is kb. a hozzátáplálás kezdete óta küzdünk ezzel, vannak könnyebb és nehezebb időszakok.
2013. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Első válaszoló Te mikor untad meg? Második válaszoló mi is így vagyunk ezzel hogy mindent be kell vetnünk, vannak nagyon rossz időszakai a kislányunknak és olyankor még az etetése is kétemberes. Férjem bohóckodik én meg kanalazok. :-)
2013. dec. 1. 19:14
 4/10 eszo ***** válasza:

nálunk is ez van..legtöbbször hisztizik,ha meglátja a kanalas kaját..és nem hajlandó enni!!akkor megszoptatom,nem tudok mást tenni..de pl virslit ha csipkedek,meg kis darab kajákat megeszeget,de madáradagot!!

majd talán változik...amíg mondjuk a súlyával nincs gond,meg nem beteg,addig nem aggodalmaskodok..

2013. dec. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tika9 ***** válasza:

Ha nem éhes nem kell erőltetni, ha megéhezik jelezni fogja neked és akkor nem a játék fogja érdekelni...

Ha 1-2* kevesebbet eszik, attól még nem lesz baja, utána pedig megjön az étvágya.

2013. dec. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szerintem is, az étel nem játék-nem kell trükközni.persze lehet gusztusosan,érdekesen,-pl katonákat készitve-tálalni,de nem kell berregni,hogy jön a repülő pl egy falatnál,meg -ezt a mama kedvéért..stb.ha éhes-úgyis megeszi-éhen még egy gyerek sem halt-max később eszi meg.én régebben úgy csinátam,h ha kétszer ledobda-harmadszor már nem adtam vissza-és kivettem a székből.én nem vagyok hive a játszótéri hintában banánevésnek sem-hogyan tanulja meg a gyerek a kultúrált étkezési szokásokat-ha nem ül le legalább egy padra?én a játszótérre is csak folyadékot,kis almát vittem,azt is padon ülve ette.esetleg csinálj úgy kedvet,hogy vond be őt is,van kiskanala?szoktatok főzöcskézni,lábosban kavargatni?mig te főzöl,adj neki vmi "munkát"-fakanalat a kezébe.ismersz főzöcskés dalokat?irhatok néhányat,ha gondolod.esetleg-én múltkor a könyvtárban találtam egy olyan könyvet,ami figuráknak késziti el az ételt-igy van tálalva.nagyon jópofa

kitartás-jó étvágyat!

2013. dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kisfism már nagy (ovis)- de bizony nekünk is volt olyan időszakunk, amikor már alig tudtam valamit bevetni- minden érdekelte, nem volt "ideje" enni.


Tudjátok nekem mi vált be (egy nagyobb kicsit nevelő ismerős anyukától kaptam anno én is a tippet): az etetőszék asztalára tapasztható kis játék.

Van ebből mindenféle, a lényeg, csörögjön, zörögjön, lehessen forgatni-mozgatni.

Legjobban a narancssárga pálmafás-esőerdős Fisher Price bírta a strapát (mert néha ugye leesett:), illetve egy olyan nagyon erősen tapadó gömb, amiben egy csomó gyöngy volt és ezt lehetett tekergetni és figyelni.

Viszont pl. a Chicco termékekkel (kacsa, boci) nem volt jó tapasztalatunk, nem tapadt olyan erősen.


Egyszercsak vége lesz ennek az időszaknak is, fel a fejjel, tényleg nem tart örökké és nem olyan nagy baj, ha erre az átmeneti időre machinál valamit a kis kezével, amíg eszik- majd megszokja, hogy enélkül is lehet enni.

később pedig már lehet kiskanalat adni a kezébe, hogy ő is halászgassa az ételt :)


Szép napot.

2013. dec. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gondolom aki azt tanácsolta hogy nem kell trükközni, nem is volt még ilyen helyzetbe. Majd megéhezik... Vagy nem. Nincs eröltetve semmi, egy nap négyszer kínálom kajával ebből kettő még tápszer. Egyébként mi már két hónapos kora óta küzdünk az evéssel. Orvosokat jártunk, elvileg refluxos... Már szopizni sem akart úgyhogy fejnem kellett neki, de azt is csak álmában tudtam vele megetetni 6 hónapos koráig. Úgyhogy beleedzőttem én ebbe a kínlódós etetésbe, de jó lenne ha változna. De a sortársak tudják miről írok, aki meg még nem volt ilyen helyzetbe az meg könnyen "beszél". A jobb étvágy érdekében Vitacolant kap, egy kicsit talán használt.
2013. dec. 2. 11:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is csak figyelemeltereléssel tudom etetni. 1 éves. Nagyon uncsi neki a székben üldögélni és nem történik semmi, amikor neki fontos dolga lenne :), mászna, pakolna stb. Mindig más játékot teszek neki fel az etetőszékre, eszik közben játszik. Ha nem lenne ott játék ki akarna jönni és nem enne. Mostanában "olvasni" szokott közben :), állatos képes könyvet :). Majd elmúlik, szerintem ha már egyedül próbál majd enni akkor az lesz érdekes.
2013. dec. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is küzdöttünk evvel a problémával,fél éves korától.Most 5 éves múlt a kislányom,de mai napig elég rossz evő,ebédnél úgy kell neki könyörögni hogy egyen,reggeli meg csak pár falat.Nagyon nehéz az biztos.
2013. dec. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!