Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 éves kisgyerek etetése...

1 éves kisgyerek etetése figyelem eltereléssel? Másnál is van ilyen?

Figyelt kérdés

Kislányom nehéz eset, csak a pépes ételeket eszi meg, de nem is ez a fő gond.

Csak úgy lehet megetetni ha oda adok valami érdekeset a kezébe, amit ritkán kap meg. Egyébként vagy egyből dühbe gurul ha etetni akarom, vagy 2 falat után elkezdi dörzsölni az orrát, szemét és szintén elutasítja az ételt.

Ez ugye csak átmeneti állapot?


2013. júl. 19. 14:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Háát, nem biztos, hogy átmeneti. Az én fiam ennyi idősen csak úgy evett, ha nem tudta, hogy eszik. Ezt úgy értem, hogy csak reklámra evett, mert akkor a szájába tudtam rakni. Most 19 hónapos, nemrég kezdtem el, hogy a húst se pürésítem, mert ha darabosat evett, kitolta. Már a tv nem érdekli, viszont a tálcán kell, hogy foglalkozzon valamivel, mert ha unatkozik, akkor rángatja a fejét, és nem eszik. Ő is dühös lesz, és ha nem tudom megint lekötni, akkor ennyi volt.
2013. júl. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hagyd hogy egyen egyedül. Adj neki darabos ételeket amik puhák, egye kézzel. Nem csodálom, hogy már nem akarja egy évesen hogy etessék.
2013. júl. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: mondjuk ez aktívabb gyerekeknél van inkább, akik már mennének, és mindennel akarnak foglalkozni. Az én fiam energiabomba, folyton mozgásban van.
2013. júl. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Próbálom adni a darabos ételeket, ekkor megeszik egy negyed banánt, ha villával szétnyomom és kanállal adom( közben lekötöm) akkor megeszik egy egészet simán.

Ő is energiabomba, de muszáj valamilyen módon megetetnem, mert vékonyka, finnyás.

2013. júl. 19. 15:02
 5/9 A kérdező kommentje:
mmint a figyelmét kötöm le, nem a gyereket! :D
2013. júl. 19. 15:02
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

Nem nem értetted jól.

Ha villával szétnyomkodsz egy banánt, és azt adod neki kanállal, az nem igazán "darabos" és nem is önálló evés.

Vágd fel a banánt apró karikákra, tedd elé egy tányérba és hagyd hogy egyen ő a két kis kezével. És javaslom, hogy ne az egész banánt tedd oda egyszerre, hanem 4-5 karikát max.


Ne hidd, hogy az olyan jó, ha minél jobban "megtömöd", a gyerekek tudják még ebben a korban, mennyire van szükségük. Utálni fogja az evést, ha mindig csak ez van, hogy anya "tömi", amikor ő menne. Ha elég éhes lesz, akkor majd megül a kis popóján és eszik. Ami fontos neki, arra fordít időt és figyelmet, ez biztos.



Inkább ülj vele Te is asztalhoz, vagy az egész család. Ne arról szóljon a dolog, hogy "most megetetjük Pistikét", hanem arról hogy együtt vacsoráztok. Lehetőleg olyat egyetek, amit ő is mind megehet, tegyél apró falatkákat a tányérjába, közben magad is falatozz ízletesen.

Be fog indulni, figyeld meg.


És minden gyereknek vannak evősebb és -nem evősebb időszakai. Később is.

Nekem a nagyok már 6 és 4 évesek, és van, hogy többet megesznek mint én, és van, hogy szó szerint két falat után ott hagyják a vacsorát. Én ebből sosem csináltam ügyet. Arra figyelek, hogy mindig kevés legyen egyszerre a tányérban, mert nem szeretek kidobni, és többször venni meg lehet nyugodtan.

A kicsim egy éves nekem is. Ő is nagyon izgága, teljesen más, mint a nagyok voltak ennyi idősen. Hamar megeszi, amennyi kell neki, és nem szeret utána már az asztalnál ücsörögni, ő jóval előbb távozik az asztaltól, mint a többiek. De ez nem baj. Majd ahogy nő, úgy nő a türelme is.

2013. júl. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Megint 1. vagyok: szerintem gyerekfüggő, hogy ki mennyire eszik önállóan, mennyire nem. Én hiába adtam neki karika banánt, ilyesmit, meg se fogta. Ráadásul a foga miatt sem rágott. Én úgy voltam vele, hogy inkább pépesítek, csak egyen, legalább annyit, hogy normálisan legyen energiája. Na, akkor azért nem eszik a tiéd sem, mert már menne játszani. Ez marad, hogy lekötöd játékkal, később beszélsz hozzá, szemben ülsz vele. Én szoktam neki könyvet is odarakni, és mondom, mi van benne. Így eszik. Amúgy egy éves gyerektől nem lehet elvárni, hogy egyedül egyen. Persze, könnyebb, ha vannak testvérek, látja.
2013. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

1 éves és csak pépeset eszik???

nem tanul meg rágni, akár félre is nyelhet

rakj az asztalára kis falatokat, hadd csipegesse fel

2013. júl. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy együtt kell vele enni. Igen, igazad van, az első gyerekemet én is pépessel etettem kezdetben.


Mondjuk én nagyon nem tartom jónak, hogy evés közben játék legyen, akármilyen módon, én ezt sosem csináltam/engedtem. Pl. egy ismerős gyereke még 5 évesen is kezében egy repülővel ebédelt...

De ti tudjátok.


Az evés módja (kanalazás vagy kézzel evés) talán nem is annyira fontos, mint az, hogy annyit kapjon, amennyit kér, és ne többet.

Nálunk a bohóckodás az asztalnál mindig akkor kezdődik, amikor már nem igazán éhesek, amíg igazán éhes egy gyerek, addig eszik rendesen, és nem kell hozzá "külön szórakoztatás".

2013. júl. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!