Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás oldására...

Szeparációs szorongás oldására valami ötlet?

Figyelt kérdés

Tegnap ünnepeltük kislányunk első szülinapját. Egyenesen rettegett a lufiktól, addig csimpaszkodott belém, amíg el nem dugta a párom. Az új játékait is csak úgy próbálgatta, hogy időnként odamasírozott hozzám egy ölelésre. Aztán le akartam fektetni aludni, így is 9-kor indult a műsor, nem nyolckor, ahogy szokott. Hajnali fél egyig altattam, mire elaludt. Ha az apja fel akart váltani, akkor egészen addig bömbölt, amíg vissza bem mentem. A leghosszabb ilyen 15 perc volt, az apja birka türelemmel próbálta lecsitítani, de csak nálam nyugodott meg, nálam aludt el. Viszont, amint be akartam tenni a kiságyába rögtön felébredt és kapaszkodott belém. Iszonyat volt!

Pedig nincs is az, hogy megnyikkan és felveszem, hagyom egyedül játszani, csak ha tényleg szüksége van rá, akkor veszem fel.

Most mit csináljak? Ti hogyan küzdöttétek le a szep. szorongást? Egyáltalán meddig tart? Valahol azt olvastam, hogy amíg el nem kezd kárbi, addig biztosan...


2013. dec. 4. 01:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem hiszem, hogy szeparációs szorongás, egyszerűen túl sok inger érte tegnap, sok volt neki, túlpörgött. Ma már jobb lesz.
2013. dec. 4. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás annyit jelent, hogy egész nap a sarkadban van, másoknál meg fél(het). Ellene nagyon nincs mit tenni, szeretni kell, hogy bízzon benned, engedni magad után jönni és mindent magyarázni, na meg határozottnak lenni. Ez egy életkori sajátosság, ami idő alatt megtanulja, hogy ha nem lát téged, akkor is létezel és bízhat abban, hogy visszajössz - van olyan gyerek, akinél ez 1-2 hét és van, akinél ez hónapokig tart és több hulláma is lehet. Itt egy jó cikk: [link]
2013. dec. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egész nap jön utánam, de csak pár napja nagyon durva. Ha elmegyek wcre úgy hogy nem látta merre megyek el kezd sírni, ha felmegyek a telefonomért visít a lépcső aljánál, ha kimegyek cigizni ott zokog az ajtónál ami üvegből van, tehát lát engem. Eddig odáig volt anyósomért, egy pár napja eltolja magától, nem engedi hogy a nagyi megérintse, ha ő akarja etetni megy a hiszti pedig eddig mindig elfogadta tőle. És ez tegnapi fektetés volt csúcs.

Ma pl egész nap bújt hozzám, a játékai sem érdekelték, sem az újak sem a régiek. Egyedül a kutyánk érdekelte valamennyire, meg egy világító labda.

Szóval akkor nincs semmi módszer, amivel lehet enyhíteni a szorongáson? Valami suttogó módszer vagy ilyesmi? Nyilván szeretgetem, meg amikor tényleg kiakad akkor ott vagyok neki, árölelem, stb. De nem szeretném hogy olyan legyen három évesen hogy a lábamba csimpaszkodva lépni se tudjak tőle.

2013. dec. 4. 10:43
 4/5 anonim ***** válasza:
48%

Én a helyedben megpróbálnám, hogy aludjatok együtt - egy ágyban! míg terhes voltam, addig azt gondoltam,hogy külön ágy, külön szoba. De most 3,5hónapos a kisfiam, velünk alszik egy ágyban éjszaka és olyan nyugodt, kiegyensúlyozott azóta-hihetetlen. nappal önállóan alszik magában, de éjjel velünk. nem hittem volna hogy ennyit számít. Itt tudsz róla többet olvasni ha érdekel: lll.hu

ez nem elkapatás vagy elkényeztetés!

2013. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok

A gyerek életében különböző korszakok vannak, van, amikor anyásabbak, van, amikor kevésbé. Pusztán abból, hogy 1 évesen kb. egy napja folyamatosan a nyomodban van, nem kell arra következtetned, hogy 3 éves koráig így marad. Ennél azért dinamikusabban fejlődnek a gyerekek.

Az első gyerekemnél én is megpróbáltam odafigyelni, hogy ne kapassam túlságosan magamhoz meg ilyesmi, mégis volt egy elég kemény időszaka durván 2,5-3 éves kora között, amikor szó szerint nem tudtam levakarni magamról. Akkor már többet tudtam a gyerekek lelkivilágáról, nem erőltettem, de azért voltak olyan helyzetek, hogy nélküle kellett elmennem valahova, és olyankor képes volt hányásig hisztizni magát. Most már túl vagyunk ezen, 3,5 éves, inkább már az apjához húz. A kicsivel már nem voltam ilyen "tudatos", hagytam, hogy alakuljanak a dolgok maguktól, hordoztam, 1 éves koráig együtt aludtunk, most 20 hónapos, és egyáltalán nem anyás, a testközelséget alig-alig igényli, apjával, mamákkal boldogan elvan akármeddig. Persze biztosan az alaptermészetük is közrejátszik ebben, de akkor is érdekes, hogy pont az ellenkezőjét produkálták mindketten annak, mint amire "szoktattuk" őket.

2013. dec. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!