Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hisztisnek mondják a bölcsiben...

Hisztisnek mondják a bölcsiben a 16 hósomat, van tipped?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek, ha van konkrét ötletetek.

Lányom 16 hónapos és szóvá tették a bölcsiben, hogy hisztis és türelmetlen, kezdjek vele valamit. Szeretném ha bent is elégedettek lennének vele, de nem tudom mit ronthatok el.


Az tény hogy itthon is mostanában a kedvenc szava mindenre a nem (add ide a kezed-nem. pakoljunk el-nem mondjuk mindezt mosolyogva.

A bölcsiben azt mondják hisztis amikor nem kapja meg rögtön, amit akar.

Pl issza a tejet, szól hogy "méh tej"(még tej) és ha nincs ott abban a pillanatban akkor elkezd sírni hogy tej-tej-tej.Gondozók szerint biztos én rontom el, hogy rögtön odaadom, amit akar.

Már próbáltam, ha várok vele akkor bármeddig képes sírni a kajáért. Mitől jobb, ha egy ilyen bőgés után adom oda és az esik le neki,hogy tehát bőgni érdemes?

Ha itthon tiltott doglot kér (telefonom stb) egyszerűen nem adom oda, fél percet nyafog ugyan és sűrűn próbálkozik, de végül beletörődik

Öltözéseket végigbőgi, ez tény.


Másik, hogy bent rosszul alszik pontosabban nem alszik 2-3 órát, mint a többiek csak kb 1 órát mert felriad minden zajra (ha nem riad fel, ő is 2 órát). Bölcsi szerint itthon biztos csendben altattam ( egy éve felújítják a társasházunkat kívül-belül, állandó a vésés, betonkeverő stb szóval csend az nincs)

Azt is mondták, hogy hisztis ébredés után, mert ha felébred akkor rögtön sír, hogy vegyék ki az ágyból és nem marad ott csendben, amíg a többiek alszanak.

Itthon ha nyafog is, még hagyom 5 percet, és többnyire visszaalszik.(tudom, ez bent nem kivitelezhető, hogy sírni hagyják)


Egyáltalán mit és hogy változtassak?

Nem akarom szídni a bölcsit, mert szeretem, jó hely,de abszolút nem jut eszembe semmi konkrét dolog.


Szóval a kérdés:

-mondjak még több nemet? így is úgy érzem, hogy a napi mondandóm 70%a az hozzá, hogy nem.

-Hogy intsem türelemre, hogy megértse? (egy 2-3 éves már érti, ha elmagyarázod neki, hogy anya már csinálja stb de egy 16 hós hogy érti meg, ?)

-tereljem el a figyelmét?kicsit úgy érzem ez csak elfedi a türelmetlenséget, nem lesz tőle toleránsabb bent, hogy én itthon mindig elterelem a figyelmét

-hogy altassam hétvégén itthon, hogy hozzászokjon a benti ajtócsapkodáshoz?

-ha kér valamit (ami nem tiltott dolog) pl még enni, játékát a polcról. Ne adjam oda neki, várjam meg míg sír érte vagy ajánlgassak mást?


Köszönöm, ha adtok konkrét tippekeket


2013. dec. 4. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem vedd ki a bölcsiből és foglalkozz vele otthon, bár én alapból nem vagyok híve a bölcsődének.
2013. dec. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

16 hónapostól elvárni hogy feküdjön csendben? A 6 éveseknek se megy sokszor 45 percig hogy egy helyben üljenek az iskolában....

A gyerek nagyon éhes és nem kap enni? Persze h sír. Ha mindig más időt kell várnia honnan tudná h mikor kap. Nem tudom mióta bölcsis, de ha nem régóta, akkor ott neki minden idegen, persze h ingerlékenyebb.

Amúgy a hiszti nem azért van ilyen kicsiknél m a gyerek rosszul nevelt, hanem nem tudja máshogy levezetni a frusztrációját. Elmondani se tudja szegény,h mi bántja.

2013. dec. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
Férjem egy dologra emlékszik a bölcsiből: állandóan szomjas volt és sosem kapott, mert nem értették h kér és alapból meg nem kínálták meg h ne kelljen sokat pelenkát cserélni. Semmi másra nem emlékszik csak erre. Nagyon megviselte, utálta a bölcsit. Lehet vmi ilyesmi a te gyerekednél is.
2013. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
81%

Semmit nem rontottál el, a bölcsibe tudniuk kell(ene), hogy ez mind életkori sajátosság.

Nem tudom miért cseszegetnek ezzel téged, tök normálisan viselkedik a kislányod.

Szegénynek bőven elég feldolgozni azt, hogy távol van az anyukájától. Inkább segíteniük és vígasztalniuk kéne őt.

2013. dec. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
Egy 16 hós kislány NEM HISZTIS!!! Egy két éves talán, egy három éves főleg, de egy egy év 4 hónapos kicsi őszinte, csak akkor sír, ha baja van. Ha szomjas, adni kell még neki, nem váratni percekig (ha lehetséges). Ha tiltott dolgot kér, nem szabad engedni, és mint írod, megérti, beletörődik. Ha felriad, talán ők túl zajosak, vagy pont, hogy síri csendben vannak, aztán csapódik egy ajtó, és felriad a kislány. Ha otthon van zaj, te nem tehetsz erről. És méghogy jó hely?? Bölcsiben rám nyitották az ablakot, és megfáztam. Egy bölcsi sem jó hely.
2013. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
én bölcsődében dolgozom :) van egy nagyon jó cikk, de nem találom... a lényegét szeretném leírni... 2 féle "hiszti" létezik... az egyik, amikor csak mi hisszük azt, hogy a gyerek hisztizik, de valójában lelki problémáját (akár szomjúságát amit még nem tud kimondani) próbálja a tudtunkra adni... ebben az esetben sír!!!! tehát van könnye!!! ilyenkor igenis ki kell derítenünk az okot, hogy mit szeretne és meg kell oldani a "problémát" akár szeretgetéssel, megnyugtatással... a másik az igazi HISZTI ott nincs könnye a gyereknek... ott csak az akaratát akarja elérni... (pl boltban nem vesszük már meg neki a 2. csokit-cukrot.... ha tudja hogy hisztivel eléri a célját, akkor hisztizni fog mindig!! mert okosak ők mint a fene!! :))) ) na mármost az igazi hisztiről való leszoktatásnak egyetlen jól bevált módszere van.. amit mi is alkalmazunk, 100%-os hatékonysággal.. egyszerűen nem veszünk róla tudomást... ott hagyjuk, nem figyelünk rá.. (mielőtt leszednétek a fejem hogy nem figyelek a gyerekre, természetesen figyelek, csak vele éreztetem, hogy ezzel nálam semmit nem fog elérni! :) ) nem tudom hányadik hozzászóló volt aki megszólta anyukát miért van bölcsiben a kicsi, biztos vagyok benne nem azért mert ő otthon ül! ne ítélkezzünk más felett, míg nem járunk saját magunk is az ő cipőjében! amúgy meg 20 hónapos kórtól igenis jót tesz a gyerekeknek a bölcsi még ha otthon is van a szülő, ha fél napra beadja... igénylik már a gyerek társaságot, és nagyon jó érzik ott magukat! tőlünk haza se akarnak menni.. :) altatás.. hát hülyeség lenne otthon is ajtót csapkodni hogy szokja.. lehet az ágy szokatlan neki... ezt a dolgozóknak kéne megoldania hogy ne legyen probléma.. ha azzal hogy odamegy mellé és simogatja, hátha visszaaludna.. de nem tudom náluk ez hogy zajlik... de megértem a gondozónőt is mert mi is voltunk ilyen helyzetben már, hogy volt egy kicsi aki miatt a többi nem tudott aludni... kellemetlen, de meg kell oldani valahogy és ezt otthon a szülő nem tudja...
2013. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
46%
köszönöm kedves 5-ös hogy leszólód ismeretlenül a mi bölcsinket!!! elmondanám, hogy ahol én dolgozom magán bölcsőde és már most vannak jövő szeptemberre előjegyzett gyerekeink, és nem azért mert hirdetjük magunkat, hanem mert a szülők egymás között minket ajánlanak!!!! holott a városban több magán bölcsi is van!!! és nem azért vagyunk mi jók mert a szülők fizetnek érte, hanem mert a kolléganőmmel imádjuk mind a ketten a munkánkat és imádjuk a gyerekeket! komolyan miért kell általánosítani???? sose értettem az ilyen embereket...
2013. dec. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a hozzászólásokat.

hogy válaszoljak is Nektek:

-bölcsi sajnos muszáj, mert a munkahelyemen lényegében a vagy visszajössz vagy ne is gyere késöbb sztori volt, szóval választás nincs, muszáj dolgozni.


-úgy éreztem, hogy kell neki a gyerektársaság, a játszótéren is állandóan a gyerkeket nézte, ment oda simogatni őket, még nem igazán tudja, hogy kell barátkozni, de folyton utánozza a nagyok kézmozdulatos mondókáit (csipcsipcsókázik egyedül:)) szóval amúgy is elég érettnek láttam a bölcsire és imád is menni, reggelente is mondja, hogy me-böbi (megy bölcsi) szóval szereti, rengeteg dolgot tanult már ott pl kiviszi a piszkos zsepit magától a szemetesbe, pohárból teljesen önkiszolgálóba egyedül iszik és visszateszi szépen, tök ügyesen kanalazik,bal és jobb végtagokat tudja melyik stb

és én is szeretem a bölcsit, nem fújok rá, rendesek, kedvesek, nem nyitják rájuk az ablakot, türelmesek,


-elhiszem amit mondanak a bölcsiben, mert amúgy is több gyereket láttak már mint én és minden további nélkül elhiszem, hogy bent nyafis, mert tényleg hajlamos rá, több a tapasztalatuk, csak én nem tudom mit kezdjek az egész szituációval, de tényleg itthon könnyebb, mert ha akaratoskodik, mondom neki, hogy ne nyafogj és otthagyom. Rájött, hogy nincs is értelme velem(férejmmel már akaratosabb, mert ő engedékeny...rafinált kiscsaj, anyuámat meg szinte ugráltatja percenként, hogy tej-víz-baba, mert ő meg pláne kinyalja a fenekét is) szóval mindenkivel addig megy el, amíg lehet, ez tény


-a sírós és könnyes meg nem könnyes szó szerint így igaz, ahogy írtad. Amikor a laptopomat akarja (naná, hogy nem adom, céges, szó nem lehet róla) akkor vörösödik a feje meg ömlik belőle a szitok (tényleg, mintha szitkozódna és anyázna bömbölés közben,) de mondjuk a kajánál patakokban folyik a könnye, az tényleg sírás, mintha éhen akarna halni és nem érti miért ültetem a székbe ha egyszer kaját meg nem adok ill ha érthetően mondja, hogy "még" akkor miért nem adok.


-amiért én is kiírtam a kérdést az nem a panaszkodás, mert a bölcsivel nincs baj, hanem inkább, hogy nem akarom, hogy a többi szülő fújjon ránk, hogy na itt jönnek a bőgősék, miatta nem alszik az én kicsi fiam stb, tehát hogy minél jobb legyen mindenkinek


esetleg keltsem korábban itthon, hogy jobban lefáradjon mire beér?

De akkor meg azért lesz nyűgös, hogy álmos és még nem alhat, mert nincs szundiidő..

2013. dec. 4. 10:41
 9/13 A kérdező kommentje:

és utólag/előre is köszi a válaszokat , mentek a kezek

:)

2013. dec. 4. 10:47
 10/13 A kérdező kommentje:

kedves utolsó

azt mindenképpen el kell mondanom, hogy le a kalappal a kötélidegeitek előtt, nem semmi, amit nap mint nap lenyomtom ezzel a sok gyerekkel, én már néha úgy fogom le magam. :)

Ezért is zavar annyira, hogy eddig valahogy rózsaszín köd volt, minden oké, jól viselkedett és hirtelen szólnak(nem letoltak, én kértem, hogy ha kicsit is gáz van, szóljanak mert ők értenek a gyerekekhez), hogy kezd hisztis lenni


Még arra is gondoltam, hogy esetleg foglalkozzak vele többet itthon? és akkor kicsit nyugisabb-rugalmasabb lesz?

lehet anyahiány mögötte?

2013. dec. 4. 11:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!