Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a hízás valóban nem elegend...

Ez a hízás valóban nem elegendő egy anyatejes babánál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kérlek segítsetek nekem!

Nagyon elkeserített ma a védőnőnk. Kislányom október 24-én született 3350 grammal. Három hetes kora óta átalussza az éjszakákat, és napközben is csak három óránként kel. Nagyon nyugodt baba, szinte még sírni sem hallottuk, így biztos voltam benne, hogy tökéletesen elég neki az anyatej. Ma azonban itt járt a védőnő. A mérleg 3850 grammot mutatott. Szerinte ez nagyon kevés. Megkért, hogy tegyem mellre, hogy meg tudja nézni mennyit szopizik. Az eredmény: 60 ml. Azt mondja, ez nagyon kevés, legalább 100 ml-t szopiznia kéne. De hát mit tehetnék? Kislányom hagyta ott a mellemet, hiába kínáltam, utána már nem fogadta el. Pedig tejem van. Szerintem neki ennyi is elég, de a védőnő erősködik, hogy nem elég.

Van itt olyan édesanya, akinek a gyermeke szintén ilyen keveset szopizott? Nyugtasson meg valaki, hogy nekem van igazam, és neki ez is elég! Nagyon el vagyok keseredve! :(


2013. dec. 4. 21:24
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem értem miért kell egyeseknek egyből szidni a védőnőt. Amit leírtál az alapján az átlag védőnőhöz képest nagyonis lelkiismeretes, hogy végigvárt egy szoptatást és hogy egyáltalán foglalkozik a témával. Azt mondjuk nem írtad, hogy milyen megoldást javasolt.

Egyébként valóban keveset eszik egyszerre, de az még nem lenne gond, ha szopizna naponta 9-10x, de ha átalussza az éjszakát és napközben csak 3 óránként eszik, akkor gondolom maximum 6x eszik. A hízása is kevés, még a minimumot sem egészen hízta meg, nyilván a védőnő sem mondhatott mást, ha ez az igazság.

Nálunk is ez volt a probléma. Mindig keveset evett és egyre kevesebbszer akart enni. Én felkeltettem késő este még egyszer enni nagyon sokáig és így is éppenhogy megduplázta a születési súlyát fél évesen és csak 8 kiló volt 1 évesen.

2013. dec. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!