Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagyjátok 1,5 éveseteknek...

Ti hagyjátok 1,5 éveseteknek hogy egyen egyedül?

Figyelt kérdés
hogy megy neki?az enyém most kezdte el de igen sokszor a kezével eszik!és ez kicsit aggaszt félek hogy így nagyon nem fog megtanulni enni!mutatom neki hogy kell de sokszor a kezeivel eszik.
2013. dec. 5. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam 14 hós és többnyire egyedül eszik. Főzeléket, tésztát szépen tanuló kanállal, ami darabos azt meg mindent kézzel. Hagyni kell, tanulni, tapasztalni, ő a kézzel evéssel sok minden tanul pl. hideg, meleg, puha, száraz stb. Van egy majdnem 3 éves lányom is, ő is sokszor kézzel eszik, ez teljesen normális. Így ügyesedik, önállósodik.

2013. dec. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy hagyom. Azt nem kell engedni, hogy a falra kenje a kaját, de hadd egyen kézzel, úgy tanulja meg. Nem egy olyat ismerek, aki - "nem hagyom a disznólkodást az asztalnál" jelszóval - nem engedte a kisgyerekét egyedül enni, aztán még 3 évesen is etetnie kell.
2013. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen hsgyom sot vele egyiutt eszem. Mutattam,hogy hogy kerll es most mar szepern tud s 3evesen enni de most is van, hogy kezzel eszik.
2013. dec. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kénytelen voltam. Lányom 11 hónaposan nem engedte, hogy kanalaztassam, illetve néha vacsorára:) Ettől kezdve csak olyan ételt evett amit megtudott fogni, penne tészta, zöldségek stb.. meg is utáltam a penne tésztát:)Egyébként 1,5 évesen gyönyörűen evett evőeszközzel, addig a morzsaporszívó volt a legjobb barátom:)

Fiam most 17 hónapos, őt lehet még kanalaztatni, próbálkozik egyedül is, de főként etetjük, nekem ez nagyon furi:)

2013. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hagynám, de ledobja a földre.. Így etetem. Kiflit megeszi egyedül, de a legtöbb ételt eldobja.
2013. dec. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ebéd az nálunk mindig főzelék, én etetem, de kap kanalat hadonászni, próbálkozni, szokott is sikerülni neki, csak kb 10 kanál után elunja,hogy nem halad vele olyan gyorsan


vacsi az mindig piknikes, kap a tányérjába egyik rekeszbe ezt, másikba azt és kiszedegeti kézzel a kenyérkockát, sajtot, zöldséget, pennét, paprikakarikákat stb.

Ha elkezdi dobálni azonnal kiveszem, hogy végzett.

Nem tűröm az ételek dobálását, kb pár nap alatt rájött, hogy éhen marad ha elkezd dobálni, azóta nem dobál.

2013. dec. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!