Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti rácsapnátok 2.5éves gyereke...

Ti rácsapnátok 2.5éves gyereketek fenekére, kezére, szájára, ha köpköd, visít, veri a kistesóját, stb? Persze nem nagy verésekre gondolok itt. Vagy hogyan kezelnétek az ilyen helyzeteket?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Attól, hogy ráverek, nem tűnik el az agresszivitását kiváltó ok. Nem gonosz egy 2.5 éves, és nem azért veri a tesóját, mert gonoszkodni akar. Féltékeny. A megoldást abban látom, hogy tudatosan napi szinten több időt töltök a nagyobbal, külön programokat próbálok vele kialakítani. Rábízom a picit a nagyszülőkre és elmegyünk vele csak kettesben játszani, kirándulni. Több idő, sokkal több!! A verés pont semmin nem fog segíteni!
2013. dec. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Alkalom adtán elő szokott fordulni, hogy elfogy a türelmem, nem gondolom végig józan ésszel, hogy mi lenne a legjobb megoldás, így néha én is rácsapok a gyerek kezére. 2 éves múlt, talán 4-5 ilyen eset volt összesen. Én először mindig észérvekkel próbálok hatni, aztán jön a vesztegetés, zsarolás (kapsz kekszet, ha okos leszel, nem kapsz kekszet, ha nem leszel okos...), megvonás. Szerintem ezek sem a legjobb módszerek, dehát egyelőre sajna ennyi van a tarsolyomban.

Az előző válaszoló jól írta, biztos van oka, hogy így viselkedik.

2013. dec. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az a baj a rácsapással, hogy pont azt tennéd, amiről le akarod nevelni, vagyis hogy a kisebbet verje/bántsa, így nem hiszem, hogy működne.

Inkább el kell neki mondani, hogy érted, hogy dühös, ideges, stb, de ha baja van, akkor mondja el, akkor oda tudsz figyelni és tudsz segíteni. Szerintem ilyen esetekben sokszor az a baj, hogy a gyerek nem tudja sem megfogalmazni, sem kezelni az érzéseit és mindkettőben neked kell segíteni, még ha ez nehéz is, mert te is dühös vagy.

2013. dec. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
43%
csinald te is azt vele amit o csinal a kicsivel hogy lassa milyen kellemetlen, olykor fajdalmas. szerintem ettol leszokna rola hogy bantsa. ha meg sem akkor valoban feltekeny es tobbet kell vele foglalkozni. csinaljatok kozos programot ugy hogy ott van a kicsi is. a lenyeg hogy rajojjon nem "ellenseg".
2013. dec. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%

Igen,ha elmegy egy bizonyos határon túl,akkor kap a fenekére...

Nem úgy kell elképzelni,hogy elgurul a gyógyszerem és dühből elverem a gyereket,hanem mikor olyan kaliberű dolgot csinál és tudja hogy nem lehet,mert már 1000x megbeszéltük előtte,akkor igen,kap.

És szerintem hülyeség,hogy az agressziót tanulja,ha néha elverjük,mi is úgy nevelkedtünk,hogy kaptunk,ha kellett,mégsem vagyunk agresszívak.

De persze ezért le leszek pontozva,mind1.

Szerintem vannak olyan szituk,mikor igenis helyreteszi a gyereket egy fenékre ütés.

Hozzáteszem én is magyarázok neki,mikor megszületett a tesó,akkor meg főleg sokkal türelmesebb voltam,de mondjuk nálunk a köpködés,visítás soha nem volt "divat" erről még a tesó érkezése előtt le lett nevelve.

2013. dec. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a kistesó? Most született? azért viselkedik így a kicsi, mert még nem tudta feldolgozni a kistesóval járó megváltozott körülményeket? Ez sok gyereknél előjön, és én úgy hallottam, hogy jó is ez, mert nem folytja el magában, viszont ekkor a nagyban kell erősíteni azt, hogy te még attól ugyanúgy szereted és többet kell vele foglalkozni, ölelgetni, szeretgetni... stb.

Ha már nagyobb és elméletileg túl van ezen, akkor meg nagyon sokat kell neki magyarázni, és megértetni vele, hogy nem szabad így viselkedni.

Nekem is 3gyerekem van, kis korkülönbséggel, és előfordult már hogy kaptak a fenekükre, kezükre. De mind a kettőnél volt ez a tesóféltékenység, amikor a kicsik születtek, akkor nálam ez vált be, hogy a nagyokra fordítottam sokkal több időt. Átment rajtuk, kb 2-3hónapig volt ez a hiszti-féltékenység, de utána rájöttek, hogy apa-anya ugyanúgy szereti őket, mint azelőtt- ugyhogy megnyugodtak- hálistennek.

2013. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Elfogadhatatlan viselkedés. Nálam garantáltan kiverné a biztosítékot. Ráütnék a kezére (persze nem erősen, csak figyelmeztetés szinten), és sarokba állítanám.
2013. dec. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!