Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy kezelnétek ezeket a...

Ti hogy kezelnétek ezeket a helyzeteket?

Figyelt kérdés

Kislányunk 11 hónapos. Tündéri baba, nagyon kevés gond van vele. Eszik, alszik,játszik, egész nap mosolyog. Azt szoktam rá mondani, hogy egy Csodababa. :)

A napokban el kezdett "hisztizni" és akaratát érvényesíteni. Kíváncsi lennék arra, hogy az alábbi szitukat Ti hogy kezelnétek?

Ha valami nem sikerül neki elsőre, akkor elkezd dühöngeni. Pl. áll az ágynál, és kiszúrja az ágy közepén lévő telefont. Nyújtózkodik, gebeszkedik, hogy elérje, de nem sikerül. Ilyenkor elkezd ordítani. Vagy ha nem sikerül a játékformát a megfelelő lyukba beledobni, akkor is kiabál, és rúgkapál.A másik meg, ha fel akar ülni egyedül a hintalóra, de melléteszi a lábát, akkor is hisztibe kezd. Vagy ha leszedi a zokniját vagy a cipőjét, akkor próbálja visszatenni, de persze nem sikerül, hisz még kicsi hozzá. Meg sem próbálja többször, ha elsőre nem sikerül, akkor kész, megy a hiszti. Ilyenkor próbálom csendre inteni, és elmagyarázni neki, hogy van több lehetőség, nem szabad feladni a próbálkozást, így is nagyon ügyes, ha gyakorolja, akkor sikerülni fog. Ha sikerül neki valami, pl. bedobja a formákat a megfelelő lyukba, akkor mindig megtapsolom, és megsimogatom. De úgy látom, hogy semmi változás nem történik. Mi a helyes megoldás?


2013. okt. 17. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
erre nincs más megoldás,mint amit csinálsz,hogy elmagyarázod neki.én ilyenkor azt mondom a fiamnak,hogy ez egyáltalán nem baj,most nem sikerült de ettől még ügyes fiú vagy próbáljuk legközelebb már jobb lesz.nálunk már "fakul" ez a dolog de még néha előfordul,életkori sajátosság,hogy a kudarcokat így élik meg,majd elmúlik
2013. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jól csinálod. Meg kell őket nyugtatni és megmutatni neki a helyes dolgot.

Kisfiam is szokott ilyen csinálni, általában akkor mikor autó tologatás közben felborul az autó. :) Na, akkor jön a hiszti, hogy a kerekére kell tenni - de ügyesen megy már neki.

Nagyon ügyes a kislányod, hogy érdekli a formabedobó, fiam ennyi idős, de még nem köti le őt.

2013. okt. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Frusztrált.Szerintem jó,amit teszel,mást nem tehetsz.Segíteni kell neki.Megtaníthatod fel és lemászni is az ágyról,akkor majd eléri amit akar és egyel kevesebb idegeskedés neki :D Nekem is egy csodababám volt,de kb ahogyan betöltötte az 1.évet(2hete),annyit hisztizett eddig,mint az első évben összesen.És neki a hiszti alatt azt értem,hogy ha nemet hall,leteszi a fejét és ordit,nyávog csak úgy,pattog a fenekén.Neki is egy ideje az a szokása,hogy idegbetegeskedik :D Ordít,dobálja a dolgokat,vergődik.Én is szólok neki,aztán megszeretgetem,segítek neki a dolgában.Mondjuk ő nem formabedobósozik,illetve a tetején dobál be,nem a lukakon :D Meg ő felmászik és le is jön az ágyakról.
2013. okt. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. :)

Ma sokkal nyugodtabb, mint tegnap volt. Tegnap tetőzött a fent nevezett probléma, azért is írtam ma. De ma szerencsére még nem dühöngött....(na tessék, pont most teszi, mert nem talál be a formabedobón...) Apjával van, ő is nyugtatgatja, úgy ahogy én teszem.

Megvallom őszintén, picit örülök, hogy még nem tud felmászni az ágyra, mert akkor attól félhetek, hogy leesik. Egyszer kétszer sikerült neki a másik szobában lévő kanapéra felmászni, de fejjel lefele jött, tehát ott kell lenni. Viszont ma elsajátította a hintalóról fel és lemászást, nagyon ügyes. :)

Pár hét múlva "megtanítom" neki, hogy kell fel és lemászni az ágyról.

2013. okt. 17. 17:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Máris nyugodtan taníthatod én 7-8 hónapos korától mindig mondtam ha az ölemből az ágyra mászott és onnan a földre akart, hogy háttal! irányba fordítottam és úgy segítettem lerakni a lábát. Most 11hónapos és már egy két hete önállóan mászik le sőt pár napja fel is a kanapéra. De ez a hiszti nálunk is megvan. Ők még nem tudják kezelni az indulatukat. Majd ha már fejlettebb lesz az idegrendszerük jobb lesz. Vida Ági (gyermekpszichológus) szerint. Mindig mondani kell neki, hogy most dühös vagy mert nem sikerül de... és dicsérni dicsérni. Nevén nevezni a dolgokat. Jól csinálod. Sajna azt mondják ettől még durvább is lehet majd a szitu :( mármint a hiszti
2013. okt. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!