Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Homorítás, fej-hátrafeszítés...

Homorítás, fej-hátrafeszítés normális?

Figyelt kérdés
2,5 hetes kislányom folyamatosan hátrafeszíti a fejét pl. büfiztetésnél ill. ha fáj a hasa, homorít, és rengeteget mocorog. Azt is észrevettem, hogy kissé "féloldalas", jobban szeret jobb oldalra nézegetni, bár bal oldalra is fordítja a fejét. Rengeteg rémisztő dolgot olvastam szülés közbeni oxigénhiányról (nem hiszem, mert császár volt), meg idegrendszeri fejlődési rendellenességről, úgyhogy tapasztalatokat szeretnék kérni. Volt már másnak is ilyen, egészséges a baba?
2013. dec. 6. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld úgy alakítani az ébrenléti idejét, hogy egyforma időt töltsön mindkét oldalra 'figyelve'. Fektesd hasra, úgy adj neki ingereket, hogy a bal oldalát kelljen használnia.

Ha mentek ortopédiára, mindenképpen kérdezz rá.

Unokatesóm kislánya elfeküdte magát a pocakban, egy évig tornáztatták otthon, és semmi baja (már iskolás).

A homorítás nekem nagyobb gond, sógoromék fiánál hátizom-gyengeség okozta, hordták is TSMT-re meg Dévényeshez kb. 4 hónapig (de ő elég súlyos eset volt, 9 hósan még nem fordult át stb.)

HA 6 hét után is fennáll ez a tartás ill a jobboldali dominancia, én megkérdezném a vdéőnőt, dokit.

2013. dec. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
vidd el egy dévényeshez sztem!Lehet nincs baj de jobb félni mint megilyedni!
2013. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Sajnos elég hasfájós, szóval egyelőre örülök, ha nem sír, kb. bármilyen pozícióban. Azt nem hiszem, hogy a hátizma gyenge lenne, már a kórházban emelte a fejét, és most hason egyik oldalról másikra át tudja fordítani a fejét, mindkét irányba. Dokik azt mondták, hogy kifejezetten erős, ezért is nem értem, mitől vannak a fentiek.
2013. dec. 6. 15:44
 4/6 Katicaolaj ***** válasza:

Sok kérdés megválaszolása mellett olvasom, hogy "nézesd meg Dévényessel", nem értem, hogy ilyen jellegű kérdéseknél miért nem az orvos az első??!!

Fejlődésneurológiai Osztály, Szent Margit Kórház!

Oxigénhiány nemcsak a szülés közben léphet fel, hanem azt megelőzően, sőt a szülést követően is!

[link]

2013. dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj, én meg azt nem értem, hogy miért kell ijesztgetni azzal, hogy mi minden rossz lehet...
2013. dec. 7. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia, gyógytornászként én is azt mondom, hogy nézesd meg a picurt, biztos nincs semmi komoly baja, de ha van egy kis probléma és idejében kezelik, akkor tényleg semmi nem marad ebből később, míg ha halogatva van, különböző gondok alakulhatnak ki a továbbiakban! Szóval ne félj elmenni szakemberhez vele, megnézik, semmi fájdalmasat nem csinálnak vele és legalább megnyugszol:) És neki is könnyebb lesz, mert ha pl. feszesek picit az izmai, az neki is kellemetlen. Szerintem először orvos, aztán Dévényes gyt, tényleg nagyon jó!
2013. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!