Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 24 hetes terhes vagyok. Es...

24 hetes terhes vagyok. Es mar megtudtuk hogy fiunk lesz. De a párommal még mindig nem tudtunk fiu nevet választani. Valami különlegeset akarunk. Vannak ötletek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 7. 06:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

ötlet nincs csak egy tanács

vigyázzatok a különleges nevekkel

2013. dec. 7. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Konkrét ötletet nem szeretnék mondani, de leírom mi hogy választottunk.

Mivel karácsonyhoz nagyon közel születik a fiunk, arra gondoltunk hogy a né vnapja legyen távolabb. Leültünk a férjemmel egy naptárral, és májustól szeptemberig végignéztük, melyek azok a nevek amik mindkettőnknek tetszenek, és a vezetéknévvel is jól hangzanak. Kb. 10 ilyen volt. Ebből már viszonylag könnyen kiválasztottuk az igazit :)

2013. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A naptárral az a baj, hogy egy csomó név nincs is benne.
2013. dec. 7. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Zágon?
2013. dec. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Itt az összes anyakönyvezhető fiúnév, van benne nagyon sok ritka:

[link]

Szerintem szánjátok rá az időt, hogy elolvassátok és kiírjátok, ami külön nektek tetszik, aztán összevetitek a listáitokat.

2013. dec. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én innen fogok választani. Nálam szempont, hogy csak magyar nevek jöhetnek szóba, ezen az oldalon pedig rengeteg van háromnegyedéről nem is hallottam még. Ott jelöli, hogy melyik anyakönyveztethető, melyik eredeti magyar név és melyik származtatott. A naptárban néztem én is de nemigazán tetszik egyik sem. Ezek elég különlegesek. [link]
2013. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nálunk a Boldizsár, SZilárd, Bertalan voltak versenyben.

Boldizsár lett végül a fiunk.

2013. dec. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Géza, Béla, Józsi...

ezek manapság elég különlegesek :D


a "különleges" nevek (vagyis cigány nevek) meg elég elcsépeltek

2013. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A szülők exhibicionizmusának a kivetülése a "különleges" név. Csak hátrányba kerül vele a gyerek.
2013. dec. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Amik számomra különlegesek és szívesen nevezném így a gyerekem: Bonifác, Hunor, Nimród, Dusán, Edvin, Levente, Olivér, Pál.
2013. dec. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!