Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az miért van ha kaja elött...

Az miért van ha kaja elött megmérem a babám tök jó a súlya, ha kaja után mérem van hogy kevesebb. ez miért van? Már az őrületbe kerget ez a hülye méricskézés

Figyelt kérdés
2009. nov. 23. 07:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem szabad méregetni állandóan én az első gyerekem után rájöttem (már három van)!:) Biztosan van etetés után kaka-pisi a pelusban és mivel ürít így a mérleg is kevesebbet mutat.Mérd meg 2-3 naponta vagy hetente akkor látszik igazán hogy gyarapodik-e rendesen a kisbabád!:)
2009. nov. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tedd el a mérlerget, mert csak Téged frusztrál és a tejed is csökkenni fog, ha állandóan méregedet, mennyit evett a babád és esetleg ő nem ette meg az " előírt" adagot. Hogy méred egyébként? Ha szopizás előtt megméred, szopitott és ugyanabban a ruhában, pelusban van, nem lehet kevesebb, még akkor se, ha nem is szívott ki egy csepp tejet se...
2009. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mérleget és méregeted akart lenni, bocs :S
2009. nov. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hagyd a fenébe a méregetést. Tudom, könnyű mondani, Én is ezt csináltam, majd megőrültem néha, de meggyőzött a dokink, hogy max. csak hetente mérjem, lehetőleg ugyanakkor minden héten, és látni fogom, hogy szépen gyarapodik. Így is volt. TUdom, nehéz, Én is tisztára kikészültem, de egy idő után belefáradtam. Úgyhogy, mielőtt még kiborulsz teljesen, hagyd abba ezt, de tényleg. Ha a babád eszik, alszik, jó kedvű, pisil, kakil, akkor minden rendben van.
2009. nov. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy ha szopás után nyugodt, elégedett a babád, esetleg el is alszik, akkor nem kell aggódnod, eleget evett. Az nem baj, ha az első hetekben nem bír kis két szopizás közben 3 órát. Ha úgy látod, éhes, nyugodtan szoptasd meg sűrűbben. A pici bab0ák gyomra is pici, kevés tej fér bele egyszerre és az anyatej elég gyorsan meg is emésztődik. Ha igény szerint szoptatsz, biztosan nem fog éhezni a babád és a tejtermelés is gyorsan be fog állni a megfelelő szintre. Amiatt ne aggódj, hogy ha rövidebb időközönként eszik a baba, akkor nem termelődik elég tej. A szervezeted tudja a dolgát, annyit fog termelni, amennyire szükség van. egy 4. babáját szoptató anyuka
2009. nov. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az első pár hétben én is méregettem, és a mérleg szerint sosem ette meg a napi elvárt mennyiséget, én meg állandóan aggódtam. Aztán kiderült, hogy 1 hónap alatt több mint 1 kilót hízott. Na ekkor tettem el a mérleget.

Szerintem azért mutat kevesebbet a mérleg, mert a baba ficánkol, így pontosan sosem tudod megmérni. Volt, hogy háromszor tettem a mérlegre evés előtt és mindháromszor mást mutatott. Mérd meg hetente vagy ha megnyugtat naponta egyszer. Abból láthatod, hogy hízik -e vagy sem.

2009. nov. 23. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, főleg az elején, volt hogy szopi után 30 grammal kevesebbet mutatott :(( Sík ideg voltam. 4 hónapig volt mérlegünk, de az utolsó hónapban már nem nagyon használtam. Szerintem se méregesd állandóan (bár könnyű mondani én is azt csináltam) ő ugyis jelzi ha éhes. Elég ha hetente egyszer nagyjából azonos időpontban meztelenül leméred.
2009. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!