Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyermekeid között 2...

Ha a gyermekeid között 2 évnél kevesebb a korkülönbség, hogy élted meg?

Figyelt kérdés

Fiam 1éves, és megint babát várok. Kicsit meg vagyok ijedve. Eddig az egész napom a fiamról szólt. Etetés, játék, csavargás, altatás.. Ha itt lesz a pici, hogyan lesz időm bármire? Nem fog felborulni a nagy napirendje? Sajnos hozzászoktattam, hogy ringatva alszik el. Egyáltalán hogyan fogunk kimozdulni itthonról? Menni még nem tud.

Félek, mert én nem az "erős idegrendszerű" anyukák közé tartozom.


2011. okt. 1. 15:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire a kicsi megszületik, a nagy már menni fog. Max a babakocsira egy testvérfellépő kell majd.

A ringatva altatás egy darabig még talán fog menni, mert a kicsi az első hónapokban szinte csak aludni és enni fog.

Nálunk a kislány 15 hónapos és most vagyok 5 hetes terhes a tesóval, azaz pont 2 év lesz közöttük. Én inkább az éjszakáktól félek majd, a kicsi többször felkel majd, a nagy nekünk átalussza az éjszakát már több mint 1 éve.

Az én másik félelmem a szülés, hogy 5 napig a kislányom nélkül...

Én is elolvasom majd a Neked írt válaszokat, engem is érint.

Mikorra várod a kistesót?

2011. okt. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

a gyerekeim között 20 hónap korkülönbség lesz, most vagyok 32 hetes.

Igaz, a fiatalember nem ringatva alszik el, de aggályaim nekem is vannak.

A tervem az, hogy továbbra is a nagy napirendje lesz az irányadó, vagyis próbálunk majd hozzá igazodni a kicsivel. Egy barátnőm most szülte meg a második gyerekét, 15 hónap a korkülönbség, a kicsi éjszakánként 4óránkáént eszik, de azt mondja, próbálnak a nagyobb gyerekhez igazodni, eddig működik.

Az itthonról eljárás meg az éjszakázás szerintem majd kialakul magától.

Testvérfellépő vásárlását tervezem, mert a fiam ugyan már jár, de hosszú távokat még nem tud gyalogolni.


Én inkább az érzelmi oldalát éltem meg rosszul, hogy mi lesz, ha a kisfiam nagyon megszenvedi a kevesebb törődést, vagy nem is lesznek jó testvérek stb. De most már nagyon várom, hogy itt legyen a kicsi!:)

Valahol ez egy próbatétel nekem is, bírom-e majd két gyerekkel, hogyan tudom megoldani a felmerülő problémákat...már alig várom, hogy kétgyerekes anyuka legyek:)

2011. okt. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 3 hetes a kicsi, a nagy dec. végén lesz 3 éves, és nagyon anyás vlt eddig is, segítségem meg nulla...hát mit mondjak, érdekes napokat élünk. a nagy az apjával alszik jelenleg, mert a kcsi éjjel felébreszti, valamint nappal is alig vanm időm a nagyra, mert a kicsi szopik 2-3 órénként, plusz a házimeló...délelőtt kimegyünk sétálni 1 órát meg du is, már 2x a játszóra is eljutottunk. de a nagy nagyon nagyon nyüszi lett, amúgy is érzékeny vlt, mos tmeg....iszonyú türelem kell. ja a kicsi hasfájós is...jó lenne már 1 évvel előbbre tartani. neház őket összehangolni, és engem az bánt, hogy alig van időm a nagyra (oviba januártól mehetne, ha lesz hely, de azt mondták, ne nagyon reménykedjek így hogy itthon vagyok a kicsivel).
2011. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
15 :27 es vagyok. annyit még, hoyg nálunk egyáltalán nem bántja a nagy a kicsit, sőt mondja ha sír, hogy adjak neki cicit, meg fáj a hasikája, meg vegyem fel stb. de aért persze féltékeny, de iyekszem őrá is figyleni, meg legalább beszélgetek vele, ha már mást nem tudok épp....tesófellépőt mi is vettünk, az nagyon jól bevált, előtte a kislányom nagy babakocsis volt, féltem is, mi lesz, és amikor átalakítottuk, és megértette, hogy ez végleges, akkor volt is egy kis sírás, de aztán belenyugodott, és most az utóbbi 2 hétben annyit gyalogolt már, mint előte fél év alatt se.
2011. okt. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!