Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kézen fogva nem lehet...

Ha kézen fogva nem lehet járatni a babát (orvosok szerint) akkor mért vesznek az emberek méreg drága járássegítőket? Az lényegében ugyan az, vagyis rosszabb, nem?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy ha a szülő vezetgeti a picit,akkor azért fogja is,nem tanyál el.Viszont a járássegítőnek kerekei vannak,ha az belódul a baba nem tudja követni az iramot...
2013. dec. 9. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A járatást sokszor a szülő magától csinálja. Tehát,ha esetleg a gyereknek nem jut eszébe, akkor is vezetgeti.

A járássegítőt meg csak akkor használja, ha akarja.

Megmondom őszintén nálunk a gyerek rengetegszer jött oda magától és fogta az ujjam,hogy menjünk. Ha nem, akkor vagy hisztizett, vagy elkezdte az étkezőben a széket tolni.

Ha meg vezetgettem, akkor egy idő után leszakadt a derekam, így vettünk neki járássegítőt!

2013. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a járássegítőt sem ajánlják. Egyébként nekünk nincs, de a babánk szokta tolni a széket, úgy mint egy járássegítőt és egészen máshogy megy vele, mintha kézenfogva sétáltatom. Amikor a széket tolja, akkor nagyon szépen, szabályosan megy előre, ha a kezét fogom, akkor össze-vissza kacsázik.
2013. dec. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mindegyik rossz és mindegyik lehet normálisan használni csinálni.


Ha gyerek már elmúlt 9-10 hónapos, vagy is stabilan áll, lépeget akkor lehet már vezetgetni vagy járás segítöt adni néha neki. Ez azt jelenti, hogy nem órákat vezetgetjük és nem órákat tologat, hanem egyszerüen nßeha ha nagyon akarja akkor segítünk neki.


Nekem a lányomnak megvettük a járássegítöt, és kb 1 hét után önállóan ment már nem tologatta csak játékból, de megtanult menni.


Második lányom ott állt fel mellette, neki mindenféle kellékei voltak, pl játék babakocsi meg ilyenek(tesótol), és 10 hósan önállóan elindult és ment.

2013. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Csak egy kézzel, féloldalasan vezetni tilos a babát. Ha a két kezét szemből megfogod, úgy nyugodtan lehet (már ha a gyerek akar egyáltalán járkálni).

A járássegítő ugyanezt a helyzetet szimulálja, azzal a különbséggel, hogy abban könnyebben elbukhat, mint benned. Éppen ezért nekem a felesleges kategória, nem vettünk. Mondjuk a gyereket se vezetgetem, megtanul járni anélkül is, ha készen áll rá.

2013. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert sokan ugy vezetgetik a gyereket hogy mögötte mennek,és felfele emelik a baba kezét.Igy nem fog kialakulni a saját egyensulyérzete,a járássegitövel meg elöl kapaszkodik..
2013. dec. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornászok egyiket sem ajánlják, a miénk sem.1 métert sem vezettem a fiamat és járássegítőnk sem volt, 13-14 hónaposan kezdte tologatni a széket, 15,5 hónaposan tette meg egyedül az első lépéseket, ekkor kérte egyre gyakrabban, hogy fogjam a kezét, 16,5 hónaposan indult el.Semmiről nem késett le, mindent csinált a maga idejében. Nem szabad gyorsítani a folyamatot. 6 hónapi mászott, amitől csak erősödött a gerince a járáshoz.
2013. dec. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A nagy fiam és most a kicsi is kihisztizi magának,hogy vezetgessem,persze nem ebből áll a nap,de néha-néha vezetem.

A járás segítőt múltkor egy ismerősnél kipróbáltuk és nagyon nem tetszett neki,mert túl gyorsan indult,nem tudta kontrollálni.

Amúgy nagyjából úgy vagyok vele mint az utolsó,hogy jó ha sokat mászik a baba,mert erősödik.

2013. dec. 9. 17:46
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Én megmondom őszintén (még ha le is leszek pontozva), hogy vezetgettem a fiam. Ő odamászott hozzám (vagy bárki máshoz), fogta a kezünket és húzott, hogy menjünk. Mikor ő kérte, akkor fogtam a két kezét, és mentünk. Később már csak 1 kezemet fogta meg, majd egyszer nem kérte a kezem, és elindult magától. Nem hiszem, hogy bármi baja lett volna attól, hogy fogtam a kezét. Amúgy igazából nem is tartottam semmit, mert magától egyensúlyozott, csak ez valamelyest biztonságérzetet adott neki, hogy ott van anya keze, és bármikor belekapaszkodhat, ha úgy érzi.

Egyébként van egy bébitaxink, amit kb. 3x tolt maga előtt, de nem nagyon tetszett neki.

2013. dec. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: csak az a nem mindegy, hogy mennyi idős volt a gyerkőcöd és előtte mennyi ideig kúszott vagy mászott.
2013. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kb. 2 hétig kúszott, és 3 hónapig mászott. 1 évesen kezdte ezt a fajta járást, de többnyire bútorokba kapaszkodva, de inkább mászva közlekedett. 14 hónapos kora óta jár egyedül, segítség nélkül.
2013. dec. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!