Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezekkel art az ember a babanak?

Ezekkel art az ember a babanak?

Figyelt kérdés
Elvileg babaknak talaltak ki. Itt sok helyen olvasom h a babyhordoban max. 3/4 orat lehet a baba. Ugye az autoban csak abban lehet es ha megyunk varosba akkor azt csatoljuk a babakocsira. Alapban tobb idot tolt el benne, van h 2-3 orat, attol fugg h birja. Ez art a gerincenek? De akkor h lehet menni vele barhova is? A masik meg a pihenoszek. Az is elvileg ujszulott kortol hasznalhato. Ha artalmas lenne akkor csak nem talalnanak ki ilyet nem? En sokat tartom benne a babamat az elejetol fogva, mert szereti. Foleg h korbe lat vele, nem vizszintesen van. Most lesz a heten 4 honapos. Eddig akkor csak artottam neki ezekkel az eszkozokkel? V mas h oldja meg az utazast a babaval, es otthon miben van?
2013. dec. 10. 07:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Én otthon mindig a játszószőnyegre tettem. Szőnyeg, 2 pléd, játszószőnyeg (télen persze), azon forgolódott, játszott. Az én fiam nem is szerette mondjuk a pihenőszéket, de szerintem jobb is, ha szabadon van és tud mozgolódni. Nem ártottál a pihenőszékkel, de most már én mindenképpen letenném a földre. Utazáshoz természetesen a hordozót használtuk, de babakocsiban soha nem tettem a hordozóba. Mózes vagy sportrész vízszintbe fektetve sokkal jobb. A hordozóban ha nem muszáj ne legyen 2-3 órát a baba.
2013. dec. 10. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát jót nem tettél. Ha városba mentek és sétáltok, akkor vinni kell a mózeskosarat is és átrakod. Bebikompont is árulnak, pedig barámi ártalmas.A pihenőszék szintén ilyen.
2013. dec. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt pihenőszék, de a bébihordozót bizony sokat kellett használnunk pici korában, mert sokat autóztunk (nem jókedvünkből) vele. Nincs semmi baja a gerincének, 5 éves, teljesen egészséges kisgyerek szerencsére :) De azért ha lehet, vegyétek ki belőle időnként, ha muszáj több órát benne lennie.
2013. dec. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a pihenőszék hátrésze rugalmas, tehát nem merev, ezáltal nem terheli a gerincét, mi is használtuk sokat az elején, remekül segített a hasfájós babámnak, imádott benne lenni. A babahordozó hátrésze pedig ugye merev, ezért nem ajánlott huzamosabb ideig (40 percet tudok). Persze volt, hogy mi is mentünk többórás kocsiútra, ilyenkor sűrűn megálltunk, kivettem, kézben volt, vagy lefektettem a hátsó ülésre, hogy kicsit mozogjon. Olyan is volt, hogy rövid távra csak a hordozót vittük és pl bevásárláskor csak ráraktuk a kocsi tetejére és abban volt. De otthon nem tartottam benne a babát, erre való a pihenőszék, illetve persze a játszószőnyeg
2013. dec. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most ahogy bejott a hideg, mi is visszuk a mozest is es ha kiszallunk, akkor at tesszuk abba. Sokaig mar nem is lesz jo, mert vegig er benne, foleg h igy be van oltoztetve.

Itthon persze sokat kint van a jatszoszonyegen, de van h megunja es atrakom a pihenoszekbe, mert ott ugye nem vizszintesen van. Az nem gond ha a jatszoszonyegre ugy teszem h arra rakok meg egy vastagabb pledet? Csak mert a szonyeg anyaga nem az a puha "meleg", hanem a hideg "vizlepergetos" anyagu. Ezert tettem ra pledet is es arra a babat.

2013. dec. 10. 08:37
 6/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nem baj, de például a miénk is olyan anyagú volt, mint a tiétek és én azt raktam felülre, hogy hadd nézegesse a mintákat rajta. Soha semmi baja nem volt tőle, nem lett beteg.
2013. dec. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nekünk a babakocsi mózeskosarát be lehetett csatolni a kocsiba,a pihenő ringó zenélőszékünkre meg rá volt írva hogy 3 hónapos kortól.de mások vagyunk,van aki mózes helyett az autós hordozóba altatja a babáját órákon keresztül,én nem tenném,de mindenkinek mása meggyőződése erről.
2013. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jól csinálod kérdező,aztán ha kinövi a mózest,5 hós korától(dévény tornászunk mondta) már mehet a sportbabakocsiba bekötve,hagy nézelődjön.
2013. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anno én is sokat dilemmáztam ezeken a dolgokon. Szerintem a lényeg az, hogy naphosszat ne legyen ezekben a gyerek. Otthon fontos h. sokat legyen a szőnyegen, mert a pihenőszékben csak leskelődik, nem tornázik, de attól nem lesz semmi baja, ha 2-3-szor 20 percre beleteszed, de szerintem többet ne legyen benne. A miénket majdnem vízszintesre le lehet dönteni, ahogy nőtt úgy állítottam mindig feljebb a támlát. Imádják a babák, mert mindent jól látnak belőle, de az ő érdeke is az, ha inkább a földön van, úgy fejlődik szépen a mozgása. Ha nem szereti, akkor fokozatosan szoktasd hozzá, minden nap picit többet legyen a szőnyegen. A hordozóban meg csak addig legyen amíg a kocsiban vagytok, utána tedd át mózesbe. Útközben ha messzebb mentek akkor meg állajtok meg többször, hogy pihenhessen a kis háta. Jó nyilván amikor hosszabb útra mentünk és elaludt benne, akkor én sem keltettem fel 40 percenként, de a lényeg az hogy ésszel kell csinálni és pl. a belvárosban nem abban kell sétáltatni.
2013. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!