Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A férjem arra tanítja a...

A férjem arra tanítja a fiúnkat hogy engem megüssön. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A férjem szerint marha jó poén az hogy mutatja a 15 hónaposunknak hogy "gyere, üsd meg anyát". És rám csap. Persze a fiam jön és rám csap egyet, aztán együtt nevetnek rajta. Ma is ez történt és most először rácsaptam egyet a fiam kezére. Nem hiszem hogy ez a jó megoldás de a férjem egyszerűen képtelen felfogni hogy ez mennyire nem jó. Mondtam neki már szépen, csúnyán, nem hallgat rám. Mit tegyek hogy megértse hogy ez rossz dolog?
2013. dec. 11. 18:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%
gondolkozz el, hogy jó férfi mellett vagy-e
2013. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
A gyerekkel is az apjával is legyél határozott. Gyereknek ilyet nem tanítunk még poénból sem.
2013. dec. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat, fiunk*. Siettem. :)
2013. dec. 11. 18:04
 4/23 anonim ***** válasza:
6%

Az én férjem is megtanította az 1 éves lányunknak ezt a napokban.Igaz másképp.Úgy hogy: "Dá-dá anya"

És akkor jön a lányom is üti a combom és mondja,hogy dá-dá aja. :D

Nekem ezzel nincs bajom.Olyan aranyos és úgy mosolyog közbe.

2013. dec. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%

4. ez marha aranyos tényleg. Nem tudom mi vicces, vagy poénos lehet abban, ha egy kisgyereket arra tanítanak, hogy a saját anyját üsse. Én eléggé lazának tartom magam gyereknevelés szempontjából, de ez erős túlzás.

Kérdező gondolkodj el rajta normális-e a férjed...

2013. dec. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem ezzel nincs bajom.Olyan aranyos és úgy mosolyog közbe."

Csak majd mikor beüt a dackorszak és valami nem tetszik a gyereknek, vagy sok minden nem tetszik a gyereknek, majd akkor is nekiáll ütni-verni apát-anyát a gyerek, akár az utca kellős közepén vagy a boltban, aztán meg majd akkor is milyen jó poén lesz!:-D


És kedves kérdező!

Teljesen jól teszed, hogy nem hagyod!

Ugyanis ha egy gyerek természetesnek fogja venni, hogy a szülőt meg lehet ütni, mert az csak játék, akkor meg is fogja. Máskor is, más helyzetben is.

Lehet játszani mondjuk kis csikizéssel, vagy ha purcizik az ember a gyerek hasán vagy valami ilyesmi, mert az tényleg vicces, jó játék, de nem azzal, hogy gyere, verd el anyádat!

2013. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Igen, én tisztában vagyok vele hogy nem szavad hagyni, de mit tegyek ha a férjem ezt nem képes felfogni? :( Nagyon elkeserítő hogy ezt a férjem és a 4es válaszoló is poénnak tartja. Remélem akkor is jó poénnak fogod gondolni amikor majd az oviban jól rá csap egyet a másik gyerekre.. te meg majd állsz bután vajon hol tanulhatta ezt a gyerkőc!
2013. dec. 11. 18:48
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

hát ha büntiből rácsapsz a kezére, akkor adtál a sz*rnak egy pofont... ugyanarra neveled, mint amit tiltani akarsz... Meg kell fogni a kezét mielőtt rádütne, és megmagyarázni, hogy nem szabad mert fáj. Ezt lehet hogy ezerszer kell megcsinálni, de előbb-utóbb megérti.


A férj meg nem gondol bele a következményekbe, valószínűleg úgy gondolja hogy te reagálod túl, talán nem is fogja meggondolni magát. 1-2 eset miatt amúgy szerintem sem lesz anyagyilkos, de ha rendszeresen ezen röhögnek, akkor jogos az aggodalmad.


(Nálunk ha néha a férjem ilyen nagy hülyeséget mond a gyereknek, azt szoktam mondani a gyereknek, hogy apa csak viccelt, nem gondolta komolyan)

2013. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de a férjed tényleg ennyire értetlen? Az én férjem olyat játszott az 5 hós kisfiúnkkal hogy fogta az öklét ès apa a saját arcát ütötte vele mintha a babánk bokszolná az apát. Hozzá tett ilyen dzsü dzsü hangokat, egyszer kétszer vicces volt a gyerek jókat nevetett de megkértem a férjemet h ne csinálja mert hamar megtanulja és verekedős lesz. 7 hónaposan kinlódtunk is vele mert szerette az arcunkat paskolni, nem biztos h azért mert az apja párszor játszott vele ilyet, 3-4 hét alatt leszokott róla.

Próbáld elmagyarázni a férjednek hogy ez nem normális dolog.

2013. dec. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, hogy ezt írom, de a férjed nem normális ha képtelen felfogni, hogy nem tanítjuk ilyenekre a gyereket.

Lehet, hogy szerinte vicces, meg jópofa, de ha a gyerek a játszótéren, meg az oviban fogja ezt játszani, akkor sem ő , sem pedig ti nem lesztek túl népszerűek. Égni fogtok miatta, ő meg nem fogja érteni, hogy ami apa szerint annyira vicces volt, azt hirtelen miért nem szabad?!

Következetesen kell gyereket nevelni, nem pedig hülyeségekre tanítani. A gyerek nem játék, akinek viccesnek gondolt dolgokat tanítunk be, merthogy milyen kis cuki... Engem felháborít az ilyesmi. A tesóm is ilyen hülyeségeket tanít a gyerekeinek, szegény gyerekek le is vannak maradva rendesen. Értelmes dolgokat nem tanítanak nekik.

Sajnállak Kérdező, hogy a férjed nem fogja ezt fel. Én nem is tudom mit tennék, ha az én férjem lenne ennyire értetlen. :(

2013. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!