Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem szorul rá, az miért...

Aki nem szorul rá, az miért adja a gyermekét 9 hósan bölcsibe? Ennyire fontos a pozíció? Miért nem inkább a gyermekét neveli, tanítja?

Figyelt kérdés
2010. márc. 1. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted ki az, aki rászorul?
2010. márc. 1. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Ez minenkinek a magányügye.Semmi baja nem lesz a babának a bölcsiben.50-60 évvel ezelőtt sok ettől kisebb baba is bölcsis volt,és mind egészséges,vidám,jól nevelt gyerek lett.A mai babákat pedig sok esetben hisztissé neveli az anyja.
2010. márc. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Igen, fontos a munkahely, engem is nagymama nevelt fel, azóta sem jó a kapcsolatom az anyámmal.
2010. márc. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ehhez ismerni kéne a körülményeket. Amikor terhes voltam, volt egy eset. Az orvosom kétszer is költözködött, míg hozzá jártam, és mikor mesélte, hogy mennie kell az éppen aktuálisból, mert a szülési szabadságra ment kolléganője jön vissza fél év után, teljesen elszörnyedtem. Mondtam is a dokinak, hogy nekem ez elfogadhatatlan.

Aztán hazafelé menet elgondolkodtam, hogy én, az apró kis porszem a multinál könnyen pótolható vagyok, és nincs évek alatt kiépített magánpraxisom, amit féltenem kéne. Mert az emberek hamar átpártolnak, és ez veszélezteti aztán a későbbi megélhetést is, ha a már családos nőgyógyásznak (vagy kozmetikusnak, műkörmösnek, fodrásznak) már családosként kell megint kiépíteni a paciens/vendégkörét. Van egy barátnőm, fodrász, ő se várhatott sokáig, igaz neki szerencséje van, mert a nagymamája vigyázz a picurra. Szóval én nem ítélkezem, amíg nem ismerem a részleteket.

2010. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha én nem mentem volna vissza a gyerekem egy éves korában dolgozni, akkor nem lett volna hova visszamennem. Nekem háromszor annyit kell teljesítenem mint egy férfinak. A szakmám, olyan szinten fejlődik, hogy három év alatt kb 100 évet maradok le, gyakorlatilag soha be nem hozhatatlan hátrányt szenvedtem volna. Mit gondolsz, miből tartottam volna el a gyerekemet, ha ez bekövetkezik? Ezért tanultam kemény éveket??? Hogy simán kitúrjanak utána? Verseny, és vadkalapitalizmus van, és ez az élet minden területén, de a munkahelyeken hatványozottan igaz. A babáknak semmi hátránya nem származik belőle. Ahogy előttem is valaki mondta, régebben rengeteg gyerek volt bölcsis.. mindegyikből normális felnőtt lett....
2010. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Csak ennyi alapján nem lehet megítélni, hogy ki milyen szülő. Én el tudom képzelni, hogy valaki felépített egy karriert, és nem szeretné, ha 2-3 év múlva az elejéről kéne kezdenie. Manapság igen könnyű kikerülni abból a bizonyos pozícióból pár év kihagyás miatt.

Ettől még nevelheti, taníthatja a gyerekét. Én mondjuk ilyen hamar biztos nem mentem volna vissza, de az is tény, hogy mivel én fiatalon szültem (20 évesen) nekem nem is volt még valami nagy karrierem, ezért nem volt hova rohannom vissza.

2010. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
bizony ketté kell választani azt,hogy egy anyuka a saját karierjét egyengeti vagy megélhetésből teszi ezt.az első ami nekem nem tetszik.volt egy kolleganőm,akinek a lánya nagyon akart babát,nagyon sokáig próbálkoztak és lombik programmal összejött.aztán fél év múlva mamánál kötött ki,aztán ment bölcsibe,majd onnan a mamához,mert anyuka vissza akart menni dolgozni.nem megélhetés miatt,hanem mert imádta a munkáját.én még azon is gondolkodom,hogy 2 év után vissza menjek e ,mert vele akarok maradni amíg lehet,pedig nem vet fel a pénz.igen sok anyuka gondolja úgy hogy ő is felnevelkedett úgy hogy mama nevelte.Ha nagyon fontos a pénz miatt igen,de én most kapok 70 ezret,ha visszamennék,15-20 ezerrel kapnék többet,de ez nekem most inkább nem kell mert látni akarom minden lépését.14 hónapos és most indult el,nem tudok vele betelni egész nap mennyi ujjat,szépet aranyosat csinál.mi maradna nekem ha már ez sem?
2010. márc. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyből eszembe jutott a szomszédom,aki elitél engem,mert 2évesen bölcsibe fogom vinni a kislányomat.Ő hangoztatja,hogy nem adja be,mert egy ilyen kicsinek nincs ott a helye.Megjegyzem otthon végezhető munkája van,szülés után már szinte egyből dolgozott a gyerek meg levolt téve a játszószönyegére.Mostanra sincs vele sokat foglalkozva.Tehát ő itélkezik,mikor már rég betette volna a gyerekét,ha nem otthon dolgozna.Megjegyzem a gyerek szerintem jobban járna a bölcsiben.

Ebben a világban pedig igen fontos a pozició.Én nem itélem el ezeket az anyákat.Lehet munka után többet foglalkozik a gyerekével,mint akárki más.Nem nézek csúnyán senkire,nekem mindegy ki mikor adja be a gyerekét.Ehez nekem nincs közöm.

2010. márc. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én azért mentem vissza korábban, mert nem akartam cserbenhagyni a főnökömet, aki a férjem jó barátja, és rajtam rengeteget segített! hívott, mentem. én is mindig számíthattam rá, akármi volt, ez a minimum...akkor rajta kívül nem volt cégszerű aláíró a cégnél, és a helyemre felvett kolléganőtől, aki szigorú ágynyugalomra ítélt, veszélyeztetett terhes volt, igazán nem várhattam el, hogy az én kényelmességem miatt kockáztassa a maga és a gyermeke egészségét. kislányom már ovis, nem lett lelki sérült a bölcsitől egyáltalán...szóval minden eset más, ítélkezni meg a legkönnyebb...
2010. márc. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!