Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig cumizott a babátok?

Meddig cumizott a babátok?

Figyelt kérdés
A kisfiam 16 hónapos, sose volt nagy cumis, napközben nem is volt a szájában, de az elalvás csak azzal megy.Hogyan tudnám leszoktatni róla?
2009. nov. 23. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én már az elejétől úgy szoktattam, hogy ne cumizzon. Egy időben, olyan 3 hónapos kora körül szopta az ujját pár hétig. Viszont sokszor altattam úgy el, hogy magam mellé vettem szopizni, és közben aludt el. Most 22 hónapos és lefekvéskor kap tejet, cumisüvegben (mivel nekem már kevés van, nem anyatejet) és többnyire így is elalszik, mire kifogy az üveg. Lehet, hogy a meleg tej megnyugtatólag hat rá, nálunk ez már a szertartás része. (Ha kiürült a cumisüveg többnyire ledobja, vagy akár a kiságyból is kidobja, nem tartja tovább a szájában.)
2009. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Biztos jön majd valaki aki azt mondja, hogy ne add neki oda többet és pár nap után nem is fogja keresni. Én azt mondom, hogy a gyerek nem magától kezdett el cumizni, hanem ilyen-olyan okból mi felnőttek adtuk oda neki. Nem tartom jó megoldásnak a drasztikus elvételt, mert valószínű én is zokon venném ha valaki azt mondaná, hogy holnaptól nincs reggeli kávé pl. Én kb. két éves kora körül kezdtem volna rábeszélni, hogy nem kell többet cumi. Nem volt könnyű menet, bő egy évbe telt mire lemondott róla. (elvitte a mikulás)
2009. nov. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az enyém 5 hetes koráig. Aztán kiköpte. Elég rossz volt, mert utána hónapokig nagyon nehezen tudtuk elaltatni. Szerintem várj még vele, amíg meg tudod vele beszélni, hogy miért nem kell az már neki.
2009. nov. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom sosem cumizott, viszont az ujját szopja elalvás előtt vagy napközben ha álmos. Most 15 hónapos de még nem akarom és nem is tudnám leszoktatni róla. szerintem cumizás és ujjszopás ugyanazt a funkciót tölti be (csak az ujját tuti nem viszi el a mikulás), és akkor fognak leszokni róla ha már az értelmükre lehet hatni és másképp is le tudják vezetni a feszültséget vagy más elalvási módot kitalálnak maguknak.
2009. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6 hós koráig.Utána kiköpte,és eldobta....Pláne éjjel....
2009. nov. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-2 évig a kicsi folyamatban van.A nagy 2.5 éves korától ovis volt.Amikor kezdte az ovis alvást magától elhagyta.A középső a bölcsiben fejezte be.Én nem bántottam őket,azzal,hogy elveszem,ők is csak alváshoz használták.
2009. nov. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!