Mi lehetett ez?

Figyelt kérdés
2 hónapos a kislányom és tele van 0,5 cm-es piros kiütésekkel. tegnap este láttam rajta először, azóta egyre több van. tegnap elött kapott oltást attól nem lehet? Vagy esetleg a mosópor, ha nem javul holnap orvoshoz viszem

2013. dec. 12. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez leginkább attól függ, hogy a kiütések mely területen vannak a kicsi bőrén. Ha csak az arc-nyak területén, akkor lehet egyszerű tejkiütés, a jó anyatej gyakran csinál ilyet, semmiféle további kezelés nem szükséges. Amennyiben a teste egészén jelen van, abban az esetben mindenképp kezelést igényel, allergiás tünet valószínűleg. Oltástól nem hinném, hogy ilyesmi jelentkezne, mivel az oltóanyagok többsége nem allergizál, bár ez is előfordulhat, én is leginkább a mosószerre vagy az édesanya által elfogyasztott ételek valamelyikére gondolnék, ha viszont anyuka semmi "olyat" nem evett, akkor a mosószer a fő gyanúsított. Nagyon fontos szenzitív mosószer (folyékony) használata, alapos öblítéssel, lehetőleg lágyító nélkül, de az orvosi véleménykérést szerintem semmiképp ne hagyják ki, allergiára ugyanis tud akár belsőleges, akár külsőleges gyógyszert javasolni, ha magától el nem múlónak ítéli. Üdv: védőnő
2013. dec. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ

sajnos nem tudok szoptatni már kb egy hete fogy a tejem mára már alig van.

Az egész testén van a karján, a lábán és az arcán van a legtöbb

hasán és a hátán kevesebb.

Mindenképpen orvoshoz viszem holnap.

2013. dec. 12. 14:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetleg még a tápszerről is érdemes lehet beszélni az orvossal ebben a helyzetben, mert ezek szerint nem tejkiütésről van szó. Ez mindenképp allergiás reakció.
2013. dec. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gondold végig, van-e mostanában új pelenka, öblítő, mosópor, fürdetőszer, tápszer, más anyagú ruha, takaró, stb. Deazért a dokinak is jó lenne megmutatni.
2013. dec. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Semmi új nincsen, esetleg a tápszer.

Hasmenése is van azt elfelejtettem írni Valami allergia lehet talán?

2013. dec. 12. 14:46
 6/7 anonim ***** válasza:
1-2 vagyok: Amennyiben hasmenés is jelen van, nem kell feltétlenül allergiára gondolni, lehet hogy vírusos megbetegedés, ami gyakran okoz hasmenést, híg székletet, egykedvűséget, lázat. A holnapi orvosi látogatásig mindenképp mérjen lázat a kicsinél minden pelenkázásnál, ha lázat tapasztal, akkor az ő korában még csak a Germicid-c végbélkúp használható, amit -ha kiderül az orvosnál, hogy tényleg vírus- fel is írathat, de sajnálatos módon vírusfertőzés ellen semmilyen antibiotikum nem hat, itt tüneti kezelésre (lázcsillapítás, folyadékpótlás) lehet szükség, de ez az őszi-téli időszak ilyen sajnos. Mindenesetre reméljük, hogy csak egy kis mosószer/egyéb allergiával járó bőrpír okozza a kiütéseket, a hasmenést pedig talán a tápszerre váltás. Kitartás!
2013. dec. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Kúpom van itthon, méregetem a lázát is.

Sokat alszik ma, tegnap is sokat aludt, azt hittük az oltás miatt.

2013. dec. 12. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!