Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyenkor mit csinálnátok? 1...

Ilyenkor mit csinálnátok? 1 alvás kevés,2 alvás sok napközben?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint majd átáll magától,de minden nap probléma van emiatt. 2x alszik,délelőtt másfél órát és délután kettőt,így viszont este 10-fél11,mire elalszik,szinte le kell fogni,úgy pörög,menne mindenhova. Kipróbáltam,hogy csak délelőtt altatom,este 6kor már kókadt le a feje az etetőszékben,de nem aludt így sem 9-nél korábban. Ha csak délután altatom,akkor estére teljesen kipihent és ugyanaz a helyzet,mint amikor 2x alszik. Hogy lehet azt átvészelni,átsegíteni őt ezen? 15 hónapos
2013. dec. 12. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Én belenyúltam az alvásába. Nálunk ez a helyzet kb. 10 hónapos korában volt. Reggel fél 8-kor kelt, délelőtt elmentünk sétálni, így kihúztuk az időt, délben megebédelt, letettem aludni és aludt 4-ig. Este fél 8-kor már durmolt. Kb. 1,5-2 hét alatt gond nélkül átállt a napi egy alvásra.
2013. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Délelőttit, próbáld meg mindennap 10-15 perccel későbbre tolni, egy pár nap után "összeolvad" a két alvás :D (természetesen rugalmasan, a pici igényeire figyelve)
2013. dec. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

délután csak 1 órát hagyd aludni-hátha az beválik.

én is mindig felkeltem a kislányomat,mert ha hagyom audni,akkor 3-4 órát is tudna aludni délután,de akkor meg este 10 kor sem álmos. (az enyém már 2 éves)

2013. dec. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nalunk is ez a helyzet (16 honapos fiu), probaltam kitolni a delelötti alvast, de nem nagyon ment, most az van par hete hogy felelött 10 fel 11 fele lefekszik alszik 2,5 orat kb es utana fent van este fel 6 ig, aztan fürdes fektetes, 6 kor mar alszik (a 2,5 eves batyjaval együtt) es alszanak reggel 7 ig. (pedig a nagy is alszik 2,5 orat nap közben). Szeritnem egy nagy alvas eleg, aztan korabban agyba dugni :). mindenki jobban jar, en pl szeretem hogy minden este van egy 3-4 orank a ferjemmel kettesben es hogy a picik is kipihenten ebrednek.
2013. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
persze biztos lesz ellenallas, de szerintem hamar atszokik ha következetes vagy.
2013. dec. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló korú a kisfiam és 10 hónaposan állt át az egyszeri alvásra. Csak akkor fordult elő hogy kétszer aludjon ha nagyon korán kelt reggel! Ez nyáron volt, amikor olyan helyen nyaraltunk ahol nem volt redőny és felébredt 6-kor ahogy világosodott.


Pláne ebben a korban már, ha délelőtt elalszik akkor nem lehet hogy korán kel reggel (5-6 körül)?

Máshogy nem tudom elképzelni hogy egy 15 hónapos aki átalussza az éjszakát, elpilledjen délelőtt.

Az én kisfiam 8-f9 körül kel, igaz ő is későn fekszik (10-kor). Délután 3 órát alszik, 1-2-től 4-5-ig.

És nincs az a tologatás, autózás ami elaltatná délelőtt. Szóval szerintem tényleg az lehet a "gond" hogy korán kel. Illetve ez nem gond, ezek szerint pacsirta a kisfiad, az enyém meg bagoly :)

Azt tudnám javasolni amennyiben reggel korán kelő hogy akkor próbáld ébren tartani és minél később letenni és ne aludjon másodszorra, inkább feküdjön korán este.

Nem fog sokáig tartani szerintem.

Nálunk úgy volt hogy 9 hónaposan kezdett sok lenni a két alvás, 8 körül kelt és az első alvása volt a hosszabb, a második délután csak háromnegyed óra. Ez utóbbi kezdett feleslegessé válni ahogy egyre többet bírt fentmaradni reggel és csúszott a hosszú alvás egyre későbbre, így az esti rövid már csak arra volt jó hogy bezavarjon az estébe és 10 után lehessen csak lefektetni. Amikor már 11-f12-től aludt délután 2-3-ig, akkor tűnt el a délutáni szundi, nem tűnt fáradtnak 6 körül.

Nyáron amikor újra kétszer aludt a reggel 6-kor kelés miatt, akkor már 1 éves volt és csak azon a héten csinálta amikor ott voltunk.

2013. dec. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és hogy megosztottátok a tapasztalataitokat! Az a durva,hogy tényleg még csak arra sem lehet fogni,hogy korán kel,mert átlag 8-fél9 a kelés ideje,de délelőtt olyannyira fáradt,hogy lehúzza az ágyról a párnát a földre és képes lenne ott elaludni,de inkább beteszem az ágyába,nem telik el 2 perc (nem túlzok!) és már alszik. Ha nem fektetem le délelőtt,akkor nem hajlandó ebédelni,mert olyan fáradt,korgó pocival pedig a délutáni alvás is rövidül,ami miatt szintén egy kis álommanó lesz már 5-6 körül. Egyébként ma kipróbáltam és felkeltettem délután 1 óra alvás után. Eredmény=itt pillog mellettem,mindjárt alszik :) de tegnap pl. 3-negyed7-ig! aludt,úgy kellett felkelteni. Megpróbálom ezzel a minden nap negyed órával később teszem le módszerrel,remélem sikerrel járunk és nem lesz ennyi nyűglődés estére. Köszönöm még egyszer!
2013. dec. 12. 20:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Nyúlj bele. Sok ez a 1,5-2 óra kétszer is.

És ha nap közepén altatnád egyszer? Ne várd meg a délutánt, hanem altasd déltől kettőig.

Nálunk sokáig ez volt az első gyereknél, ráadásul olyan álmos volt délben, hoyg nem ebédelt, hanem egy darabig (míg át nem állt rendesen), addig alvás után ebédelt.

Most a másik gyerekem 1 éves, épp ő is készül átállni az egy alvásra, de elég macerás. Nagyon nehezen bírja ki délig... Így sokszor azt csinálom, hogy elaltatom délelőtt is, de nem hagyom sokat aludni, kb fél óra múlva felzörgöm és akkor délután is lerakom aludni max egy órára. De legtöbbször arra törekszem, hogy kihúzza valahogy délig, és akkor aludjon két órát egyben.

2013. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.

Hűha ez nem semmi, jó alvókája van a babádnak :)) Nem értem tényleg, hogy álmosodhat el délelőtt ha ilyen későn kel. És mikor fekszik este? Átalussza az éjszakát vagy többször ébred? Ha esetleg nem pihentető az éjjeli alvása akkor nem csoda ha délelőtt már elálmosodik, különben meg tényleg csoda hogy ilyen jókat alszik napközben is :)

Szerintem is azt kéne csinálnod amit már más is írt hogy próbálni húzni a délelőttit későbbre, és este korábban fektetni de ne aludjon másodszorra.

2013. dec. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Jaj bocs, látom a kérdésben benne van mikor fekszik.

Az én kisfiam is pont így alszik, 10 körül fekszik és 8-f9 körül kel de nem álmos délelőtt, még akkor sem alszik el ha babakocsizunk vagy autózunk, csak f2-2 körül és 3 órát alszik.

2013. dec. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!