Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a babáknál használ...

Meddig kell a babáknál használni a légzésfigyelőt?

Figyelt kérdés
2013. dec. 13. 21:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én 2,5 évig használtam.
2013. dec. 14. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Mi kb. 9 hónapos koráig használtuk!

Egyébként,ha a kórházban szülés után odamész a gyerekorvoshoz,hogy csak "nagyjából" mutassa meg,hogy miket csinálja, ha gond van, akkor megteszi. Már az is több,mint a semmi. De sokszor az is elég, ha belefújsz az arcába!

2013. dec. 14. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Na csak azért kérdeztem,mert a lányom 16 hónapos.A férjem a minap már el akarta tenni a légzésfigyelőt.Nem hagytam neki.Lehet már túlzás,de én így vagyok nyugodt!Kérdezte is a férjem,hogy 16 éves koráig akarom használni?:-)

Csak kíváncsi voltam,hogy más anyukák ,h vannak ezzel.

2013. dec. 14. 06:52
 14/19 anonim ***** válasza:
1 éves koráig akartam, de 11 hónapos volt a fiam amikor elromlott és már nem csináltattuk meg. 16 hónaposan már nyugodtan eltehetitek.
2013. dec. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Szia

Én két tanfolyamon is voltam ezzel kapcsolatban (pont azért, mert semmit se ér a légzésfigyelő, ha nem tudom mit kell tenni ha riaszt), az egyiken azt mondták 10 hónapos koráig, a másikon 1 évesig. 16 hónaposan már lejátszódtak olyan hormonális változások, és az alvás-ébrenlét ciklus is érettebb annyival, hogy nem fenyegeti a bölcsőhalál.


Ha aggódsz, javaslom hogy menj(etek) el a Magyar Gyermekmentő Alapítvány által szervezett ingyenes tanfolyamra. Kb. 2 óra alatt áttekintik a csecsemő- és kisgyermekkorban leggyakrabban előforduló egészségügyi vészhelyzeteket, és hogy mikor mit lehet tenni. Én nagyon hasznosnak találtam!

2013. dec. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

6-os! Vannak fél napos tanfolyamok (ingyen is), ahol megtanítják mit kell tenni, ha riaszt. Csak úgy érdemes venni, ha valaki elmegy egy ilyen tanfolyamra.

Kérdező! Mi 6 hónapig használtuk. Nem riasztott egyszer sem, de így voltunk nyugodtak. A statisztika szerint a téli fiú babák a rizikósabbak (nekünk téli babánk van), de a pontos oka nem ismert. Vannak hajlamosító tényezők.

Mi nyaralni mentünk amikor fél éves volt a babánk, és oda nem vittük a légzésfigyelőt, utána már itthon sem használtuk.

De unokatesómék használták vagy 2 éves korig.

2013. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos korig mindenképpen, max 1 éves korig.

A bölcsőhalál nagyon értelmetlen dolog, mert a kicsik egyszerűen elfelejtenek levegőt venni, pedig makk egészségesek. A légzésfigyelő csodás találmány, jelez hogy a baba nem vett 20 másodperce levegőt, elkezd sípolni, sokszor már ez is elég hogy a baba megriadjon és vegyen egy levegőt. Ha mégsem elég rohanunk, határozottan kivesszük a kiságyból (télen nyissunk rá ablakot, mert a hideg is levegővételre készteti őket) először koppintsunk az orrukra, vagy ha van kéznél öntsük rájuk egy kis hideg vizet (ezeknek pillanatok alatt meg kell történnie) közben ha más is van velünk hívjuk a mentőket, ha nincs, kezdjük meg a lélegeztetést, újraélesztést, amit tanfolyamon elsajátítottunk (tanfolyam nélkül semmit nem ér a figyelő, az nem defibrillátor, nem életmentő eszköz!!)

Az elsőbefúvások és mellkaskompressziók után tárcsázzuk a mentőket, hangosytsuk ki, hogy közben folytatni tudjuk az életmentést.

A telefonba érthetően (ha kell gyakoroljuk be) a legfontosabb adatokat mondjuk be:

XY vagyok, x hetes, hónapos babámnak leállt a légzése. Címem: ....... Elkezdtem az újraélesztést. Innen már minden segítséget pillanatok alatt megkapunk!


KÍVÁNOM tiszta szívemből, hogy mindenkinek a legfeleslegesebb dolog a légzésfigyelő legyen amit megvett :)

2013. dec. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi 1 éves korig szeretnénk használni, utána szerintem el lesz téve a kistesónak.

Nyilván nem kötelező dolog a légzésfigyelő használata, de mint előttem is írták, nekem is óriási megnyugvást jelent az, hogy ott villog az éjjeliszekrényemen a zöld lámpa a babám légzésének ritmusában. Akármennyire is ritka a bölcsőhalál, sajnos a baráti társaságunkban előfordult már, így mindenképp beszereztük a készüléket.. természetesen tanfolyamon is voltunk.

2013. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Ahogy már többen is írták, 1 éves korig ajánlott. Szóval igaza van a férjednek, most már nyugodtan likvidálhatjátok a légzésfigyelőt.

Valóban nem kötelező használni, szóval nem fogja elvenni a gyámügy a gyereket, ha nincs légzésfigyelőtök. Az én személyes véleményem viszont az, hogy ha van a kezünkben egy eszköz, amivel adott esetben megmenthetjük a gyerekünk életet, akkor számomra érthetetlen, hogy miért nem élünk ezzel a lehetőséggel. Sajnos nem igaz az, hogy ha nincs semmi rizikótényező (nem fordult elő a családban bölcsőhalál, normál súlyú, időre született baba, nem dohányoznak a szülők stb stb), akkor kizárt a bölcsőhalál. Nem egyszer fordult elő teljesen egészséges (vagy annak látszó) babákkal ez a tragédia.

2013. dec. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!