Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hònapos kortól...

Hány hònapos kortól lehet tehéntejet adni a babáckáknak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 14. 17:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy éves korban meg lehet próbálni. Bár ezen vitatkoznak, van aki 3 éves korig nem ad tejet, ezt te döntsd el.
2013. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom,hogy 1 éves kortól(ha nincs tejfehérje allergiás a családban)meg lehet próbálni.Az én kisfiam még csak 7 és fél hós,de én már most eldöntöttem,hogy 1 éves korától másfél éves koráig Junior gyerek italt fogok neki adni,és azután próbálom meg a tejet.
2013. dec. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Már 11 hónaposan kóstoltattam,1 éves korára kiváltottam vele a tápszert.11-12 hónaposan már simán adhatod.
2013. dec. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%
A szakma nagy része most azt mondja, hogy 3 éves kortól. 1 éves kor előtt semmiképp nem ajánlják (maximum itt egy-két laikus).
2013. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Nem a szakma mondja hanem a tápszergyártó cégek és azok a dokik akiknek fizetnek a mi dokink már ajánlja 11-12 hónapos kortól,a mai trend,hogy lassan 5 éveseknek si tápszert adjanak,csak arra nem jönnek rá,minél később ismerkedik meg a szervezet a különböző élelmiszerekkel annál nagyobb az esély az allergiára.
2013. dec. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is 1 évesen váltottam ki.De ez a téma mindig is vitatott lesz.A húgom is és én is koraszülöttek voltunk,anyukám egyszer bemehetett megpróbálni,h szopunk-e.Nem sikerült elsőre,jó,akkor kapjon a gyerek tápszert volt a trendi.Az akkori tápszert ugye ne említsük(30éve).3 hónaposan már tejet kaptunk .Kutya bajunk nincs tőle.
2013. dec. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Ha volt allergiás illetve van :), akkor 2 éves kor előtt semmi estre sem. De mindenkinek a saját felelőssége. Az meg baromság, hogy a tápszergyártók nyomatják.... WHO ajánlás a 2 éves korig szoptatás :) máris nem kell a tápszer :)
2013. dec. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
53%
Kedves utolsó!Tudod nem mindenki tud ám két éves korig szoptatni:) Remélem azért ezzel tisztában vagy:)
2013. dec. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
A WHO ajánlgathat amit akar,ha tudnék sem akarnék egy 2 éves gyereket szoptatni,már bőven nem csecsemő....
2013. dec. 15. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

1 éves kor előtt semmiképp, de a legjobb, ha 3 éves korig nem erőlteted.

Nekünk a gyerekorvos mondta (nem, nem tápszer ügynök), hogy ha akarom, akkor 1 éves kor után adhatok neki tejet, de az ő emésztőrendszerének jobb a tápszer, vagy tejital. Könnyebben megemészti, és az összetétele is jobb (vitaminok) egy ekkora gyereknek.

2013. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!