Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos és még mindig nem...

9 hónapos és még mindig nem ült fel! Járt így más is?

Figyelt kérdés

Kúszik, mászik, feláll, lehajol, bútorok mentén szinte fut, de nem ül szabályosan, hanem térdel vagy a térdei közé ül le.

Neorológialiag minden rendben, gyógytornász mutatta az úgynevezett z ülést, amibe mindig be kell ültetni, de utálja, ordít lassan mindig, ha a lábához érek. Tudom, hogy muszáj, meg jót teszek neki, de azért fusztráló. Volt így más is? Mikor ült szabályosan? Tudtok más praktikát is esetleg? Köszönöm előre is!



#felülés #z ülés
2013. dec. 14. 19:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 9 hónapos kora körül ült fel magától, és akkor ő még nem is állt.

Aztán 13 hónaposan pedig már el is indult.

Szóval ne aggódj szerintem.

2013. dec. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A két térd közé beülés gyilkolja a térdízületeket, ezért nem ajánlják a gyógytornászok. A Z ülés tehermentesíti őket.

[link]

2013. dec. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szia! mi laza izomzat miatt járunk gyógytornára. a kisfiam is pont azt csinálta, mint a tiéd. Nekünk a törzs izmai sem voltak elég erősek, azért késett az igazi ülés. 10 hónapos múlt, mire sikerült. A gyógytornász egyébként jól mondta, a "z-ülést", mert, ha térdelésből ül ki majd a baba, automatikusan ebbe a pozitúrába fordítja a lábát! Ez stabilabb is, és a térdízületeket sem terheli annyira. Nekem azt tanácsolták, hogy ezeket játékosan próbáljuk meg csinálni, és persze nem mindig, csak naponta többször. Ma már szépen ül! Ha tényleg nincs más baja a lábának(nem fáj neki közben?), nem lesz semmi baj, lassan rájön magától.
2013. dec. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

kisfiam pár nappal 1 éves kora előtt ült fel, ő kicsit el volt maradva, tied nincs.

de még nem mászott

érdekekes, kislányom, 10 hós korában ült fel, akkor már mászott és mindketten 16 hósan kezdtek el lépegetni pár napja

2013. dec. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!