Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel párom orosz, ezért nem...

Mivel párom orosz, ezért nem tudunk megegyezni, hogy magyarul vagy oroszul tanítsuk-e a gyerekünket, aki most lesz 2 hónapos. Melyiket lenne érdemesebb?

Figyelt kérdés

Előreláthatólag néhány éven belül Oroszországba költöznénk, szóval szerintem ezért nem annyira érdemes magyarul. De ha mindkettőt tanulná, akkor nem keverné vagy valami?


27/N


2013. dec. 14. 23:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

OROSZ+MAGYAR!!


A lehető legjobb megoldás,ha kétnyelvű.


Én is lehettem volna,az de nem tanítottak oroszul,csak magyarul.És,én bántam nem egyszer,mert tudtam,hogy egy nagyon jó lehetőséget vettek el tőlem.

Ráadásul hiányzott is az orosz nyelv,mert úgy éreztem,hogy egy részem,és belül hozzám tartozik.

Szerintem tanítsátok mindkettőre.Nem hiszem,hogy kára lenne belőle,vagy később nem tetszene neki.Ha viszont nem tanítjátok meg mindkét nyelvre,talán ott lesz benne a kérdés,hogy miért.Hiszen a származásának egy része.Meg hát,az a legtermészetesebb ha egy szülő az anyanyelvén szól a gyerekéhez.

Egyébként is nagyon hasznos a kétnyelvűség,később is könnyebben tanul nyelveket,meg szerintem ez ad neki egy pluszt is.


Keverni biztos nem keverné,legfeljebb az elején,míg hozzászokik,hogy különválassza a kettőt.

Illetve,ha Oroszországban élnétek,akkor rajtad kívül nem érné magyar hatás,hacsak nem mennek ki magyar rokonok,nagyszülők.

Kétnyelvű úgyis lehet,ha suliban csak oroszt hall,magyart csak otthon.De még ettől is jobb,ha mindkét szülővel az anyanyelvén beszél.


Sokat szónokoltam most neked,kérdező,de mivel saját tapasztalatom is van,illetve tényleg csak előnyei vannak a kétnyelvűségnek,gondoltam muszáj írnom.

2013. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért kérdező (már válaszoltam), de Te vagy az, aki itt keresett lány nevet? Azt hiszem az orosz férj Reménykét szeretett volna... Végül is mi lett a neve, ha Te voltál az? :)
2013. dec. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Utolsó előtti vagyok.

Csak azt szeretném még,hogy mivel csak pár éven belül költöztök Oroszországba,azért ezalatt az idő alatt nyelvi környezetben úgyis meg fogja tanulni.Szerintem 2 nyelvre neveljétek.

Magyarországon addig a magyar lesz domináns,Oroszországban majd az orosz,de mindkettőt fogja tudni anyanyelvi szinten.

2013. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!