Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor és hogy szoktassuk a...

Mikor és hogy szoktassuk a gyerekünket a bilire?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:

A védőnő azt javasolta hogy amikor a délutáni alvás után száraz a pelus akkortól lehet próbálkozni a ráültetéssel ébredés után és vegyük le a pelenkát adjunk rá bugyit.


nálunk ritka volt az alvás délután ehhez nem tudtam mérni de ha 3 órán túl is száraz volt a pelus holott ivott eleget akkor levettem a pelenkát ráült a bilire és utánna bugyit adtam. Ez novemberben volt mégcsak nem is nyáron.

Ekkor 25 hós volt.


télen ha sétáltunk pelus volt rajta de szólt hogy pisilnie kell mindig elvittük bilizni v. wc-re de még sokszor nem bírta ki mig odaértünk vele ez az idő egyre tolódott hosszú perceket bírt ki pár hónap múlva.


szóval türelemmel és készüljetek sok alsónemüvel + ha mentek valahová akkor váltóruhával.

2011. máj. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én nem a pelust nézegettem. Egyszerűen nem adtam rá pelust. Most 20 hónapos a fiam, 1 hete kezdtük a leszokást, ma már bilibe pisil, 2 napja abba is kakil. Délben és éjszakára kap még pelust ( a déli ált. száraz ébredés után), de épp most tervezem, hogy a délit is megpróbáljuk elhagyni.

Első 2 nap mindenhova pisilt, aztán 2. este sikerült a bilibe pisilnie, aztán szép lassan eljutottunk odáig, hogy már magától megy a bilihez, ha "dolga" van. Egy-két baleset még előfordul, de hát ez van. Beszélni még nem beszél, így nem szól...

2011. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2011. máj. 30. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!