Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítottad ki az életed...

Hogy alakítottad ki az életed kismamaként, hogy ne csak a baba töltse ki a mindennapokat, de te is kiegyensúlyozott legyél?

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Ezt a kĂŠrdĂŠst szerintem tĂśbbfĂŠlekĂŠppen lehet ĂŠrtelmezni, Ă­gy 2 dolgot tudok megjegyezni:


1. Ha az jár a fejedben hogy le kell mondani erről -arról, akkor nem érdemes még babán gondolkodni. Közhelyesen hangzik, de nagy igazság.


2. A mindennapok jólesően szólnak a babáról még ha hulla is az ember. Amint kialakul egy napirend, nem lesz kérdés a kérdésed.


Egy 6 hĂłnapos kislĂĄny bĂźszke anyukĂĄja. :-)

2013. dec. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Huha, elso vagyok. Bocsanat, elfelejtettem hogy telefonrol nem erdemes ekezettel irni. Remelem azert olvashato vagyok.
2013. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy abba még sokat alszik, rengeteg mindenre jut idd mellette. Ahogy nő, úgy változni fog ez, viszont addigra annyi gyerekes anyukát szedsz fel magad mellé (jó esetben), hogy már gyerekkel együtt is nyugodtan ki tudtok kapcsolódni a szintén gyerekes baráti házaspárokkal.
2013. dec. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Akkor en praktikusan valaszolok. Ez mindenkinek attol fugg, h a segitseget nyujto szemely (apa, nagymama), milyen napirend szerint el, mikor tud Neked segiteni azzal, h vallalja a picit egy-ket orara. Az en parom delelott 10-11-ig tud otthon lenni, es neha delutan 3 es 6 kozott, ezutan csak este 11-kor er haza. Most 7 hetes az elso gyermekem. Heti 2-3x kiruccanok reggel 8-kor, ilyenkor a program hivatalos ugyek intezese, vasarlas, kormos, fodrasz, januartol majd edzes is. Ugy alakitom a szoptatast, h indulas elott egyen a pici, a kovetkezo etetesre boven otthon vagyok. Az indulas elotti szoptatas elott fel oraval felkelek, furdok, sminkelek, ilyenkor nem er az a szindroma, h delben meg haloingben, mosdatlanul az anyuka... Szoval igy reggel szoktam "kihasznalni" a paromat. Delutan, ha raer, akkor inkabb harman vagyunk, kozos seta, ilyesmi.
2013. dec. 16. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Jol le lettem pontozva... Nem a kerdesre valaszoltam? Vagy ennyire gaz vagyok, h heti 2-3x elmegyek otthonrol 1,5-2orara? Picinek fel sem tunik, mert akkor aludni szokott, a tobbi idom pedig az ove. Kerem fejetsek mar ki a lepontozok, h miert gaz!
2013. dec. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tegnap óta még nem volt időm visszanézni, meglepett, hogy ilyen gyorsan már ennyi válasz érkezett :) Van egy kisbabám, 1 hónapos, és egész nap csak itthon vagyunk, ezért kérdeztem, hogy ki-hogy osztja be a napját, hogy nem kattan be. Vele még nemigen lehet játszani, beszélgetni, csak eszik és alszik ugye... imádom, de felnőttként azért van igénye az embernek levegőhöz jutni, mást is látni, mással foglalkozni, mint a háztartás, és a baba. Nincsenek kismama ismerőseim, a barátaim messze élnek, nemrég költöztünk. Van valami hobbitok, szoktatok valahová eljárni, stb. ilyesmire voltam kíváncsi. Nem tudom, ki pontozza le az anyukát aki néha elmegy otthonról, nem is értem. Alapvető emberi igényről van szó. Nem szűnik meg az életünk az által, hogy babánk lesz, és nem leszünk rabszolgák sem. Szerintem teljesen normális, hogy néha elmész otthonról, ha teheted. Én még nem mentem sehová, de biztosan fogok majd a jövőben.
2013. dec. 16. 11:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Az jo kerdes, h mi a hobbim... A baba elott a munka elegge lefoglalt, ami idom maradt, azt a csaladommal (anyu, tesom, unokaoccs/hug..), es baratokkal toltottem, illetve zumbazni jartam, na ez utobbit imadom! Ha a tagabb csalad + baratok nincs a kozelben, nekem csak a zumba maradna pl (persze lehet mas edzes is). Egy fitnessteremben is konnyen baratkoznak az emberek, jo hangukat szokott lenni.
2013. dec. 17. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!