Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aggódom a testvéremért,...

Aggódom a testvéremért, második baba?

Figyelt kérdés

Igazából nem várok kifejezetten tanácsot, csak jól esne kiírni magamból az aggodalmam. Én is Anyuka vagyok egy gyerekkel, és a testvérem is.

A nővérem 33 éves, a Kisfia most 16hónapos, áprilisra várja a második gyereküket. Ezzel nem is lenne gond, csak!

A férje kamionos és péntek délutántól vasárnap délutánig van itthon. A Nővéremnek minden nagy szervezést igényel. Amikor a férje itthon van hétvégente akkor kell mindent együtt elintézni.

Amiben tudok Én mindig segítek neki, de ugye nekem is van családom stb. korlátozott vagyok Én is.

A családunk nagyon összetartó, de a szüleink még javában dolgoznak, ráadásul vállalkozásuk van, így elég elfoglaltak Ők is. Egyenlőre a nagymama/ nagypapa szerepet nem tudják 100%-osan ellátni.


Az a baj, hogy a nővérem most a második babával teljesen elhagyja magát. A "nagyobbikat" nem viszi ki levegőzni, mondván Ő fáradt, keveset aludt, a gyerek éjjel fent volt (szeret a nővérem nyafogni ez tény) stb.


Nem főz, hozatja a kaját, takarító nő jár hozzájuk aki takarít és vasal. Ergo Ő mos és kitereget és ennyi. Meg ellátja a gyereket persze. Tehát még ezek a feladatok sem az Ő nyakába szakadnak. De emellett nincs semmire ideje, bent punnyognak a lakásban, és ha szóvá teszem hogy miért nem jönnek / mehetünk akkor sértődés van.


A kisfia elég körülményes ez tény. Születésétől azt szokta meg hogy csak az Anyja van, így rajtam kívűl meg a Mamákon kivül idegent nem visel el. Pl. ha takarító jön akkor el kell menni otthonról. Kicsit akaratos is (szerintem), és nagy baba, így a tesóm nehezen emelgeti. Pl. ezért is nem mennek ki az udvarra , mert ne kelljen utána hajolgatni.


Azért aggódom érte, mert nagyon nehéz dolga lesz ha megszületik a tesó. Tudja, azt is bevallja, hogy Ők vállalták, tudták hogy ez lesz, nem panaszkodik nyilvánosan sosem. Csak nekünk a családjának.


Annyira szeretnék neki segíteni. HAsonló szituációban levúő Anyukák , tanácsolnátok valamit?


Köszönöm!


2013. dec. 17. 10:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%

"Pl. ha takarító jön akkor el kell menni otthonról."


Ezek szerint mégis elviszi otthonról. Mi a probléma? Ha telik nekik takarítónőre, meg rendelt kajára akkor egészségükre, jó nekik.

2013. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
33%
Az összes ismerősömhöz úgy jár a takarítónő, hogy a háziak nincsenek otthon.
2013. dec. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Igen, 2 hetente 1 délután, 1,5 órára... az rengeted, szerinted is?


MEg hogy jön ide a takarítónő? Te is kiragadtad ám a lényeget!!!!!

2013. dec. 17. 10:13
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Akkor menj oda, és vidd el a gyereket. Szerintem semmi probléma nincs.
2013. dec. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
nem értem, hogy pontosan milyen tanácsot vársz. Szerintem nagyon sok anyának sokkal több dolga van, ha nem főz, nem takarít, nem vasal a testvéred, igazából a két gyerekkel kell lennie, ennyi. Ha jól értem, hozzátok is bármikor mehet, nagyszülőkhöz is. Mivel van a probléma?
2013. dec. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Azzal van a probléma, hogy nem megy sehova. Hozzánk sem jön, pedig jöhetne, de mi sem mehetünk, mert Ő pihen, meg fáradt, meg a gyerek keveset aludt. Ma pl. felhívtam hogy átmennénk, és egy 15-20percre menjünk el sétálni.


Idézem: Én biztos nem, fel nem öltöztetem, elég nekem ma életben maradni. Fent volt a gyerekem 2x éjjel, örülök ha délbe megy aludni és alszom én is vele.


Tehát Én minden nap bepróbálkozom szinte valami programmal, hogy ne legyen egyedül, és ne csak a házba üljenek, de semmi. Jaaa, családi házban laknak, tehát nagy szervezést nem igényelne az udvarra kimenni.


És azért aggódom, hogy ha most ezt csinálja, mi lesz ha meglesz a tesó??? Akárhányszor erről beszélgetünk v próbálok segíteni, megsértődik :S

2013. dec. 17. 10:18
 7/19 A kérdező kommentje:

És igen, pl. nekem is milliószor több dolgom van mint neki, de még arra is szorítok időt hogy vele legyek, vagy próbáljak vele programokat csinálni.

Én is családi házban lakom, férjem van, 1 éves gyerekem.... Gondolom egy Anyának sem kell bemutatni a hétköznapokat. :)


Kérdeztem tőle a multkor, hogy ha az 1 gyerekét nem viszi ki levegőzni pl. akkor hogyan szervezi majd össze a pici és a nagy napirendjét? Akkor egyik sem fog majd levegőt látni, meg rokonságot stb?

2013. dec. 17. 10:22
 8/19 anonim ***** válasza:
60%

""Idézem: Én biztos nem, fel nem öltöztetem, elég nekem ma életben maradni. Fent volt a gyerekem 2x éjjel, örülök ha délbe megy aludni és alszom én is vele."


Akkor megmondhattad volna, hogy majd te odamész és felöltözteted, elviszed, addig ő tud pihenni.


Szerintem ne szólj bele amíg nem tudod milyen terhesen, kisgyerek mellett.

2013. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Szerintem nekem is lesz majd második gyerekem :) Úgyhogy köszi :)

És azt sem tartom valószínűnek, hogy nem fogom engedni a családomnak hogy jöjjenek hozzám mert Én éppen otthon agonizálok azért mert keveset aludtam.


A fiam 1 éves, egyetlen egy éjszakát nem aludt még át! Az Ő Fia 2 hete nem alszik rendesen, amúgy meg este 9-től reggel 9-ig egyhuzamban!

2013. dec. 17. 10:29
 10/19 anonim ***** válasza:

Mióta tart ez az állapot? Én is így voltam a 2. terhességem egy részében. Nem volt kedvem semmihez, egész nap fáradt és lehangolt voltam, frusztrált hogy nem tudom ellátni a fiam, nem tudok erőt venni magamon. Állandóan álmos voltam, de nem tudtam kialudni magam.


A család segített átvészelni ezt az időszakot: hétvégén, néha hétköznap este elvitték a fiamat játszóházba, játszótérre.


Úgy 2 hónapig tarthatott ez az állapot. Nem volt ideális, de átvészeltük.

2013. dec. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!