Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Úgy érzem, hogy tönkretesznek...

Úgy érzem, hogy tönkretesznek a gyerekeim. Van még így valaki?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy borzasztóan hangzik, és szégyellem is magam amiatt, hogy úgy érzem, a gyerekeim teljesen kikészítenek, de tényleg így van. A nagyobbik 2 és fél éves, a két kicsi iker, 1 évesek. Egész nap egyedül vagyok velük itthon, sehová nem tudok elmenni, sétálni is csak úgy tudunk menni, ha előtte 25 perc üvöltéssel végre mindenkit felöltöztetek és elindulunk. De a babakocsit a kicsik már nem szeretik, viszont menni még nem tudnak, a nagy meg igényelné, hogy kint legyünk. Bent is csak a nyűglődés megy egész nap. A kicsik azt szeretnék, ha folyton cipelném őket, mászhatnának rajtam stb. A nagy meg igényelné, hogy gyurmázzunk, rajzoljunk, építsünk, de persze ezt a kicsik nem hagyják, ezért folyamatosan megy a hiszti valamelyik részről. Faluban lakunk, nincs bölcsőde, szóval a nagyot nem tudom sehová elvinni napközben. Már teljesen kivagyok, minden nap a sírógörcs kerülget. Mit tehetnék szerintetek?
2013. dec. 19. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Mamák, Tesók!?
2013. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mindenki dolgozik, segítségem max. hétvégén van, de az is csak ritkán...
2013. dec. 19. 12:57
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem érzem, hogy tönkretesznek, de a sirógörcsös-kikészülős részét azt hiszem átérzem... pedig nekünk csak egy 2,5 éves, és egy 11 hónapos kislányunk van, de így sem egyszerű... sokat vagyok velük én is egyedül, és ha el is megyünk, hát nem egyszerű az indulás ugye ( senki se legyen pisis-kakis, éhes-szomjas , az alvás igény is behatárol , én is elkészüljek, minden a pelenkázótáskába legyen ami kellhet, és nem beszélve a "tartozékokról - kispárna, cumik, textilpelus...). Nálunk is most durvulnak el a harcok anyáért, a játszásért, ráadásul most egyszerre betegek, gondolhatod... tegnap délután kb. addig tudtam letenni a kicsit míg pisiltem, de a nagyobb is persze bújik folyamatosan, leginkább mindketten az ölemben ültek, de akkor meg megy a piszkálódás... igazából megoldást nem tudok írni Neked, csak azt, ami engem is sokszor éltet, hogy pár hónap , és összenőnek, játszanak... vagy nem, de ez most átsegít a holtpontokon :) jaaaaa, és a lényeg, ne hidd, hogy csak te vagy így ezzel, ne tévesszenek meg a mindig mosolygó , tip-top anyukák!
2013. dec. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém! Hát nem egyszerű a helyzeted! :(
2013. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

pont egy hasonló kérdést akartam feltenni...

Nagyon durva lehet,főleg hogy 2 pici van!

Nálam a nagy 3 éves,a kicsi 1, és pont így érzek mint te...ez a hét eddig katasztrófa volt,a kicsi ha nincs a 10 cm-es vonzáskörzetemben akkor ordít, a nagy mostanában megint sokat hisztizik,és egyszerűen elengedi a füle mellett amit mondok,már kiabálnom kell,hogy észre vegye magát.

Panelban lakunk,szerintem a szomszédok azt hiszik megőrültem...

De azt tudom,hogy ez átmeneti időszak,lesz jobb is.Ilyenkor én,ciki,nem ciki hanyagolok amit tudok,pl háztartás,és mikor alszanak,igyekszem feltöltődni!

Nálam az is rátesz,hogy a kicsi egész éjjel a mellemen lóg,tudom,le kell szoktatnom,csak még nem tudom hogyan,szóval alig alszom éjszaka!

Kitartást!!!!!

Amúgy meg ne úgy fogd fel,hogy tönkreteszed őket,hanem hogy milyen jól bírod a strapát:))

2013. dec. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem írókhoz. Nekem 2,5 éves és 5 éves fiúk és egy 11 éves, a világon mindent a legjobban tudó, hormonoktól felturbózott tini lányom van. Nálunk is szuper a helyzet. Nagyon hangos gyerekek. A kicsi mindig piszkálja a középsőt, elrontja a játékát, csíp, harap. Éjjel még szopik, még egy éjszakát sem aludtam végig az elmúlt 5 évben. Most költöztünk új helyre, senkit sem ismerek, nincs segítség. Apa hajnalban megy és este 1/2 8-kor jön. Ráadásul bárányhimlősök vagyunk. Imádom őket, semmit sem tennék másképp, akkor sem ha valaki előre megmutatta volna, hogy majd ilyenek lesznek a napjaink. Büszke vagyok magamra és minden nap még több türelemért imádkozom. Kitartást mindenkinek és boldog karácsonyt!
2013. dec. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazán megérdemelnéd hogy legalább egy délutánt magadra fordíts! kozmetika?masszázs? vagy egy mozi? a nagyszülők,barátok nem partnerek? de szerintem lelkiismeret furdalás nélkül próbáld meg leszervezni!ahhoz hogy türelmes legyél és ne fáradj bele kell a feltöltődés!

Tapasztalatból mondom!én nekem csak 1 babám van de idegen városba költöztem el ahol nem ismerek senkit és engem is ezzel bátorítottak hogy igenis egy NŐ vagy aki megérdemel ennyit nem egy igásló!

2013. dec. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szegényke, nagyon sajnállak, de muszáj bírni.

Nekem csak egy 1 évesem van, de sokszor érzem én is ezt :)

Ahogy egyik hozzászóló, én is sokszor még több türelemért esedezem és a napot magneB6-tal kezdem. Pedig nagyon aranyos baba, de egész nap karban akar lenni, sokszor nyafog, sokak szerint hisztis baba, dehát akkor is ő a mindenem. :)

Kitartást és tényleg próbálj meg amikor lehet pihenni, relaxálni, a háztartás tényleg megvár! (sajnos :))

2013. dec. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem tudok neked okosságot írni, mert nem vagyok a helyedben és teljességben nem tudom átérezni, de minden elismerésem.

Szobafogság vár rátok is tavaszig. Ha családi házban laktok, annyi előnyöd van, hogy legalább levegőzni ki tudtok menni az udvarra. Próbálj játékokat kitalálni nekik egyszerű dolgokból. Az én 1 évesemnél (14 hónapos) rengeteget segítenek a mondókák, versek, énekek (már pár napja be nem áll a szám). A pici 2 hónapos, úgyhogy nálunk sem gyaloggalopp a helyzet.

Sajnos nem találsz olyan épelméjű szomszédot,aki mentesíteni tudna pár órára (bocs, de ez az igazság), írtad hogy a család csak hétvégén tud segíteni.

Kitartás! Gondolom a foguk is jövöget és amiatt is hisztiznek.

2013. dec. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Bevallom a soraidból most erőt merítettem kedves kérdező mert nekem hozzátok képest aranyéletem van. Nem is tudom miért panaszkodom... Nálunk egy 2 éves és egy 4 hónapos baba van, őket sem egyszerű összehozni, a legjobb amikor együtt üvöltenek... De imádom őket és majd csak túléljük valahogy ezt az időszakot.
2013. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!