Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves gyereknek 1,5ös tej?

Fél éves gyereknek 1,5ös tej?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a fiamat az anyósomra kellett bíznom és azt mondta hogy adott neki 1,5ös tejet, mert a tápszert nem találta...

Mi baja lehet? (Csak mert mindenkitől mást hallok.)


2013. dec. 19. 15:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Elvileg az hőkezelt, de remélhetőleg felforrta. Lehetséges, hogy meghajtja a picit. Nem értem, miért nem hívott fel, ha nem találta... De azért hívd fel a védőnőt.
2013. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Felforralta*
2013. dec. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Semmi baja nem lesz. Én is kaptam ennyi idősen bolti tejet, mivel a tápszert nem ettem meg. Sőt, én 2,8-as tejet kaptam.
2013. dec. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%
Allergiás reakciót válthat ki.
2013. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
valószinüleg nem lesz smemi baja ennyitöl. Ha meg van érzékenysége akkor kijöhet börkiütés lehet hasmenése. Igazából mi is sima tejet kaptunk már pár hónapos kortól csak amiatt változott meg ez az elv mert rengeteg a tej érzékeny ember ami erre vezethetö vissza hogy a még fejletlen gyormor nagy mennyiségebne rendszeresen terhelve volt vele. Nyugi 1 alkalomtól nem alakul még ki csak akkor lenne rá nagy esély ha rendszeresen azt kapna.
2013. dec. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Ez már nem is tej. Nyugodtan kaphatna már régen 2,8-as tejet. A bolti tejeket nem kell forralni, mert hőkezeltek vagy pasztőrözöttek.
2013. dec. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%

5.-ik. A tejérzékenység nem arra vezethető vissza, hogy mi már pár hónaposan kaptunk tejet és a szevezetünk nem tudta feldolgozni. Akkor még nem is hallottunk tejérzékenységről.

Éppen azért van ennyi tejérzékeny, mert későn kapnak tejet a gyerekek és az immunrendszer nem tud ellenanyagot termelni már.

Egy emberöltő alatt NEM változik meg az emberiség emésztőrendszere.

Sok ismerős kismama van, aki ma is ad a gyerekének tejet pár hónapos korban, és nem lettek tejérzékenyek a gyerekeik.

2013. dec. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mennyit kapott?

Ha csak 2 dl-t, attól nem hiszem, hogy baja lesz, kivéve ha érzékeny rá. Akkor bizony durva hasfájás, pöttyösödés, ilyesmik lehetnek.

2013. dec. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7 válaszolónak : az 5-ik jól írta és nem mindig azonnal derül ki, hogy valaki tej-tejfehérje-vagy laktóz érzékeny. Én is már 4 hónapos koromtól kaptam tejet anno. Kiskoromban állandóan felső légúti megbetegedéssel szenvedtem, rengeteg antibiotikumot megetettek velem. 16 évesen kivették végül a mandulámat. Utána többszöri tüdőgyulladásom volt amit nehezen kezeltek, majd megjelent a durva ekcéma. Rengeteg bőrgyógyásznál voltunk, mindegyik csak a krémeket írta és azt mondták soha nem fog eltűnni mert krónikus ekcéma. Egy ismerősünk ajánlására elmentünk allergiavizsgálatra Pestre és kiderült , tejfehérje érzékeny vagyok. Mióta diétázom se ekcéma, se betegség. Szóval régebben is lettek érzékenyek a tejre, nem véletlenül nem ajánlott adni a piciknek!

Kérdező szerintem egyszeri alkalomtól nem lesz probléma , esetleg meghajtja a babát. Ha kipöttyösödne akkor meg már időben tudod, hogy neki nem jó a tej.

2013. dec. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!