Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fáradt vagyok, de a környezete...

Fáradt vagyok, de a környezetem nem veszi komolyan, nálatok is így van?

Figyelt kérdés
Egy hónapos a babám, a párom a segítségem is egyben. Anyósom szerint így, hogy van mellettem valaki, ne legyek már fáradt, mert hisz a párom mindent megcsinál helyettem (??), a kisbabás ismerősök rákontráznak, mert bár nekik is egy baba van, de már idősebb, és vele százszor/ezerszer nehezebb, mint az enyémmel, ők fáradtabbak, mint én, én csak ___örüljek___! Miért nem lehet megérteni, de ha megérteni nem, legalább elfogadni, ha az ember kimerül egy hónap nem alvástól? Azért, mert nem vagyok teljesen egyedül és a gyereknek nem jön a foga, nincs jogom néha úgy felelni arra a kérdésre, hogy "hogy vagy", hogy "köszi jól, csak fáradtan?" , mert nem panaszkodásról van szó, csak ennyiről. Nálatok is mindenki más jogot formált a fáradtságra és te voltál a túlzó, kényes?
2013. dec. 19. 17:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%

Nem teljesen értem, mit kell ezen elfogadni?

Fáradt vagy akkor pihenj vagy velük élsz?

2013. dec. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
nem jöttek a fáradtsággal, csak hogy most még milyen könnyű, az ilyen pici babával a legkönnyebb, csak eszik-alszik, majd meglátom, hogy később sokkal kimerítőbb lesz, stb. stb. Hát nem lett :) Nálunk az első két hónap volt nagyon nehéz, iszonyú sokat sírt, azóta sokkal egyszerűbb minden.
2013. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%
Természetes, hogy fáradt vagy és talán emiatt érzékenyebb is lehetsz mások megjegyzéseire. Engedd el őket a füled mellett. 2 hónapos a babám és bizony sokszor állva el tudnék aludni. Előfordult olyan is, hogy a nagyobbiktól kérdeztem ki az angol szavakat és konkrétan bealudtam a szótárfüzete fölött. Ő meg vigyorgott rajtam. Szerencsére az én környezetemben mindenki megérti a fáradtságomat, soha nem kaptam megjegyzéseket. Sőt még kérdezgetik is, hogy, hogy bírom. A férjem reggeltől estig dolgozik, sokszor hétvégén is. Alig van itthon, ezért minden házimunka rám marad. Igenis jogod van fáradtnak lenni! Sajnos jellemző az emberekre, hogy ha neked bármi bajod van, akkor nekik tuti, hogy százszor nagyobb a bajuk. Ez most valami társadalmi elvárás.
2013. dec. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nàlam is ez volt, mikor kérdezték hogy hogy vagyok mondtam, hogy jòl csak fàradtan ès akkor az volt a vàlasz, hogy ez a dolgod ez ezzel jàr. 6 hónapos a kislànyom de még mindig fel kel éjjel....
2013. dec. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
3-mas vagyok. Hova tűnt a megértés az emberekből? :(
2013. dec. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes dolog ez velem is így van. 3-án lesz 5 hós a fiam egy normális éjszakám még nem volt, de ha azt mondom fáradt vagy kimerült vagyok nálam mindenki fáradtabb még olyan is akinek átalussza a babája az éjszakét ja és mi lesz később kérdést kapom! amit nem értek hiszen később gondolom én jobban fog aludni tehát többet fogok tudni aludni én is! én a nap 98%ba egyedül vagyok naponta kétszer sírok az segít és már nem foglalkozom mással! legjobb mikor olyan próbál kioktatni akinek még gyereke sincs....
2013. dec. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Engem sem ért meg senki. 7, 4 és majdnem 1 éves gyerkők vannak, apuka külföldön. Néha le tudok dőlni délután 1 órára, ha a kicsi alszik. Aludni nem tudok, csak pihenni, mert azért még a nagyok is kicsik ahhoz, hogy felügyelet nélkül legyenek.
2013. dec. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még most is kelek a gyerekhez éjszakánként 2X pedig már 17!!! hónapos elmúlott. Az első két hónap szörnyű de meg lehet szokni az éjszakánkénti 3-4 óra alvást. én már napközben sem pihenek, pedig úton a kis tesó.
2013. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A laborjaid rendben vannak? Lehet, hogy vashiányos vagy és azért érzed magad fáradtnak. Mikor jártál utoljára levegőn? Mikor beszélgettél a barátnőddel utoljára a babatémán kívül?

Persze, hogy fáradt vagy, egy hónapja szültél. Idővel ez jobb lesz, meglátod.

Nekem 2 fiam van, egy 14 hónapos és egy 2 hónapos. A nagy a pici születése előtt 2 héttel már csak 3x kelt, addig 6-8x, a pici csak 1x kel, a nagy néha átalussza az éjszakát. Tehát én azóta alszom, mióta a másodikat megszültem, így érzem a különbséget milyen az ha alszik néha az ember. Viszont már két kisbabám van sűrű egymás utánban.

Ha nem javulnak a dolgok, javaslom hogy szedj vmi vitaminkészítményt (C, D vit., vas),menj levegőre, olvass könyvet (ne mosolyogj!), igyál meg egy üdítőt a barátnőddel vhol akár babástól, próbálj feltöltődni a minimális dolgokból, mert ez sajna már nem lesz másképp. Később kevesebb idő jut magadra és tényleg sokkal fáradtabb leszel, viszont rengeteg erőt tud adni a babád amikor már elkezd veled kommunikálni (kb. 2 hét múlva).

Fel a fejjel!

2013. dec. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Ne foglalkozz az anyósoddal és senkivel.

Majd jobban leszel. Nekem is mondták egy hónapig napi 2x hogy milyen sz*rul nézek ki. Nem esett jól.

2013. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!