Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Volt már olyan, hogy...

Anyukák! Volt már olyan, hogy kellemetlen, ámde vicces helyzetbe kerültetek a csemetétek előtt?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt elmentünk az akkor négy és fél éves lányommal a Magyar Nemzeti Cirkuszba. A lányom akkor éppen az állatimádó korszakát élte, és folyamatosan fényképeznem kellett neki a lovakat, kutyákat, elefántot, tevéket stb.

Én akkor váltam el az édesapjától, és akkoriban volt egy nagyon helyes, jóképű lovas akrobata a cirkuszban (akiről azóta kiderült, hogy az igazgató fia), Richter Flórián. Gondoltam, úgysem veszi észre a lányom, ha néha a helyes artistát is lefényképezem (persze csak a lovakkal, hogy ne legyen feltűnő). Éppen közelítettem a géppel, amikor Emma megszólal: "Anya! Szép a bácsi is, de mondtam már, hogy engem inkább a lovak érdekelnek." :D


2013. aug. 7. 22:26
 1/5 A kérdező kommentje:
Elnézést, most vettem észre, hogy nem a "Kisgyerekek" témakörbe írtam ki a kérdést, de remélem, azért így is meséltek érdekes történeteket. Nevessük ki egy kicsit magunkat, Anyukák! ;)
2013. aug. 7. 22:27
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Múltkor 6 éves fiammal buszoztunk haza és mivel épp várandós vagyok, egy kedves hölgy átadta a helyét.Kisfiam csodálkozva kérdezte, h miért.Elmondtam neki, hogy a néni látta a hatalmas pocakomat és vannak kedves, jólnevelt emberek akik ha látják, hogy valaki nehezebben tud állni mint ők akkor átadják a helyüket.Példának hoztam fel a kismamáákat, időseket, betegeket stb.Na rá pár napra megint buszoztunk, felszállt egy tekintélyes pocakkal rendelkező úr, kisfiam meg felpattant a következő mondat kíséretében:Bácsi, ülj le, neked nehezebb állni a babával a hasadban mint nekem! Hát mondanom sem kell a fél busz szakadt a röhögéstől :D
2013. aug. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj Istenem, hát ez valami óriási! Nagyon édes gyerek lehet a kisfiad! :)


Egyébként néha hihetetlen számomra, hogy a gyerekek mennyire figyelnek, szinte isszák a szavainkat és mindig résen vannak, tudják, hogy mi a helyzet még akkor is, ha mi, szülők azt hisszük, hogy nem (lásd az én cirkuszos példámat). :D

2013. aug. 7. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Ez nem velem esett meg, hanem a volt barátom öccsével. Oviban az óvónő terhes volt, már nagy pocakkal, mikor a kisfiú bekerült oda. Nagy szemekkel nézte az óvónő hasát napokon át, mire megkérdezte, hogy miért olyan nagy a néni hasa. Az óvónő közölte, hogy azért mert baba van benne. Kissrác gondolkozott egy darabig, majd megkérdezte: "és miért kellett egészben lenyelni?". :)
2013. aug. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a sajátomat tudom elmesélni, mert az én fiam még csak 2 hónapos :)

Kicsi voltam még, talán 2-3 éves, csak annyit tudok, hogy még nem jártam oviba (csak két évet jártam). Amikor boltba mentünk anyukámmal, én nem csokit meg cukorkát akartam mindenáron, hanem fogtam magam, és telipakoltam a kosarat száraztésztával :) Egyszer néni vicceskedve megkérdezte, hogy ennyire éhes a kislány? Én meg rávágtam, hogy igen, anya-apa nem ad enni :) mivel anyukám előtte magyarázta el, hogy nem vesszük meg, mert ők nem szeretik, én meg úgyse eszem meg (pláne, hogy egy dugigpakolt kosárról beszélünk). Szegény anyumnak csak úgy égett a feje :)

Másik: a mi környékünkön az volt a szokás, hogy az ismerősök lehajoltak a gyerekhez, és szintén poénosan megkérdezték, hogy "na és aztán bántanak-e otthon?". Én eleinte nem értettem, sose láttam akkor még csak erőszakot se, nemhogy engem bántottak volna. Anyukám úgy magyarázta, hogy finoman, piciket paskolva a fenekemre elszavalta, hogy csitt-csatt, dirr-durr, stb. Egy ilyen ismerőssel-találkozós alkalommal, a tömött piac közepén hangosan elkezdtem üvölteni a feltett kérdésre, hogy anya-apa-csitt-csatt-dirr-durr-piff-puff-dá-dá-csihi-puhi! :D Szintén mindenki minket nézett :)

Még egy:

Anyukám mindig arra tanított, hogy ne álljak szóba idegenekkel. Én véresen komolyan is vettem, akinek anyum köszönt az utcán, én ugyan nem köszöntem neki a világért se, hiszen nem ismertem. Egyszer megálltunk beszélgetni valakivel, akit szintén nem ismertem. Már nagyobb voltam, talán olyan 4,5 éves körül lehettem. Anyukám mondta, hogy miért nem köszönök, köszönjek szépen. Én közöltem, hogy nem. Unszolt kicsit, amit megunva kifakadtam, hogy "hagyjál már anya, én ezt a ronda nénit nem is ismerem, mi van, ha elrabol a zsákjában?!" (nagymamám mindig azzal ijesztgetett, hogy elvisz a zsákos ember) :D

2013. szept. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!