Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba születése óta romlott...

A baba születése óta romlott meg másnak is a viszonya sz anyósával?

Figyelt kérdés
Úgy el vagyok keseredve, az anyósom mindenbe beleköt, túlreagál. Nem akarok rá rosszat mondani, hisz mégis a férjem édesanyja, de nagyon nehéz türelmesnek lennem vele. Adnátok valami tanácsot, hogy ki mit csinált, hogy a férje ne legyen két tűz között? Ezt nem szeretném, mert annál jobban szeretem, az anyósomat pedig tiszetelem, s nem szeretném megbántani. De már tanácstalan vagyok.
2009. nov. 26. 14:36
 1/7 A kérdező kommentje:
Bocsánat, AZ
2009. nov. 26. 14:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem még nagyon távol van, hogy megszülessen a picim, viszont átérzem a helyzeted! Azt gondolom, hogy bármilyen nehéz is, de valahogy a férjednek kellene ezt a helyzetet rendeznie. Neked végképp nem hiányzik most az idegeskedés, most a babátok az első. Én csak arra tudok alapozni, hogy amikor én összekerültem a párommal, sehogy sem akart elfogadni az édesanyja, de olyan szinten nem, hogy egy álló évig nem is köszöntünk egymásnak (ő nem fogadta, én meg leszoktam róla). A párom csak úgy tudta rendezni a helyzetet, hogy utána már ő sem állt szóba az anyukájával, így az anyós egy idő után kénytelen-kelletlen hozzámszólt. Most már kifejezetten jóban vagyunk.

Szerintem ez sem szerencsés, hogy a saját édesanyjával ne álljon szóba, először szerintem próbáljon meg értelmesen beszélni anyósoddal, talán az vezetne a legjobb megoldáshoz. Csak sajnos ha nem megy, akkor végképp nem tudom, hogy mihez folyamodhatnátok még.

Azt is elhiszem, hogy tiszteled az édesanyját, és nem szeretnéd megbántani, de én most már eljutottam arra a szintre, hogy egy ideig ráhagyom, ha valami nem tetszik, viszont utána megmondom neki a véleményemet. Lehet, hogy emiatt lettünk jóba! :)

2009. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Probáltam vele szépen, kedvesen, kicsit idegesebben, de sehogy sem érti. Egyszerűen nem lehet vele beszélni. A párom is megpróbálta, de számára én vagyok a rossz, na és a másik menye :) Annyira önző, hogy csak a saját maga dolgát mondja és kész. Pedig már mondtam azt is hogy lassan a fia házasságával, boldogságával játszik, de ez sem. Gondoltam ráhagyom, úgycsinálok mintha semmi sem történt volna és kész. Jobb megoldást nem tudok.
2009. nov. 26. 14:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod simán elengedni a füled mellett? Ilyen "mondjad csak, úgyse érdekel" hozzáállással? Aztán hadd mondja, tegyél a fejére széles ívben. Különben meg egyszerűen kerüljed a találkozást vele. Menjen apa a gyerekkel, te maradj otthon, mondván, hogy addig legalább tudsz takarítani, kikapcsolódni. Akkor neki van unoka, neked van nyugalom, férjednek béke. Aztán ennyi.
2009. nov. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Addig sem volt tökéletes a viszonyunk, de azóta mondhatnám, már az is irritál, ha meglátom. Magának köszönheti amúgy, mert nem ért a szép szóból, hiába mondok Neki valamit, sunyi módon megkerül, bepróbálkozik, úgyhogy Nálunk sajna csak a nyers, szemtől szembe, tényközlő módszer maradt, de az is úgy, hogy szinte meg kell fenyegetnem vmivel, hogy leállítsa magát. Én nem tudok türelmes lenni Vele, egyrészt, mert utálom, mikor valakinek 60szor kell elmondanom vmit, de 61szerre sem aszerint cselekszik, valamint, nehogymár Én, a kisgyerekes anyuka legyek a türelmesebb egy 53 éves felnőtt, se kutyája, se macskája (csak az após) nővel szemben. Miért nem tud olyan természetes, értelmes, megértő, együttműködő, és még sorolhatnám, lenni, mint az Én anyám? A durva az, hogy még a férjem is jobban elvan az Én anyámmal, mint a sajátjával. Ezek a fiús anyukák teljesen megzizzennek, mikor a fiuk párra talál, hát még ha az unoka is jön. Kész!
2009. nov. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
szia.ha nem lakotok együtt,akkor nagyon jol teszed amit te is kigondoltál.egyszerüen ne foglalkozz vele.ha mindenki más tudja hogy milyen akkor ne azt nézd amit mond hanem aki mondja.főleg ha párod is meletted áll,akkor feleslegesek és értelmetlenek a viták,ugy sem érnek eredményt és célt csak magadat idegesíted,és viszonyotokat rontod.ha jön,jó,de még jobb ha el megy.addig amig nálatok van meg probálj vele semleges dolgokról beszélni.h1n1,politika,segítsen a babánál,rakja tisztába vagy ilyesmi.ebből aztán nem lehet vita.
2009. nov. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Fiús anyák. Ilyenek sokan sajna. Elvettük a kisfiukat. Egy hónapja lakunk új házban, de egyszer voltak, meg mi megyünk minden hétvégén. Férjem kimegy néha ha a közeli városban van dolga, de ha nem mennénk hétvégente, nem tudom mikor látták volna a kislányt. Mert még hogy rám nem kiváncsi, az egy dolog, de hogy a kicsire se.
2009. nov. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!