Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok mennyit segít az...

Nálatok mennyit segít az anyósotok?

Figyelt kérdés

A Nagylányom 1,5 éves, az ikrek 2 hónaposak, császárral születtek. Az első kritikus 6 hétben inkább anyukám segített, ereje felett (ápolónő, rengeteget dolgozik, ugye sokszor hétvégén is). A férjem is volt szabin, de az sem tarthat örökké... Anyósom is eljött 1-2 napra, most is heti 1-2 órára elviszi a Nagyot, ami szintén segítség, persze. De azóta rászokott, hogy akkor Ő itt ebédel (vagy főzök, vagy rendelek, mert nincs idő a főzésre sokszor), nem is az anyagi része zavar, hanem hogy akkor Őt is pluszban ki kell szolgálni, mert a tányért nem teszi be maga után a mosogatóba... Meg megjegyzi, hogy nahát, nincs sütemény... És még erre mind nem szólnék egy szót sem, a leginkább az bosszant, hogy a lányához minden nap megy (egy gyerek van, 1 éves a baba Náluk), minden nap főz és viszi magával, meg 2-3 órát még vigyáz a gyerekre, hogy addig anyuka elmehessen ide-oda, vásárolgatni, stb. Amúgy nyugdíjas, nem dolgozik. Sógornőméknél a másik mama is nyugdíjas, Ő is oda van még pluszban rángatva hetente 1-2-szer.

Szerintetek felfújom? Fogjam be a szám és örüljek ennek is, vagy mondjam Neki, hogy az én gyerekeim is az unokái és ha rajtam segít, akkor közvetve a fián is? Már tényleg nem tudom, hogy én vagyok-e a követelőző hülye, vagy legalább fele annyi segítséget kérhetnék, mint a lánya? Szerintetek?


2013. dec. 23. 14:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsére semennyit...
2013. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Erre szokták mondani,h mindenki magának szül...:D ,de én is úgy érzem,kivételezik velük,ami nem annyira szép dolog.
2013. dec. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem is a kivételezés a bajom... Meg akkor sógornőm kinek szült? -kérdem én:)
2013. dec. 23. 15:03
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Annyit szülj, amennyit a férjeddel elbírtok
2013. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
6%

Anyóstól is csak annyit illik elvárni mint a saját szülőktől. Anyukád miért nem megy többet,oké dolgozik de azért csak nem heti 7 napot.

Másrészt valahogy én sem szívesen mennék oda ahol egy tálételt sajnálnak tőlem.

2013. dec. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
68%

Rendelj előre 1 adagot magadnak, aztán akkor, mama hazamegy enni.

Nálunk a nagyot minden vasárnap elviszi a párom az anyjához. Ha ő jön ide, akkor mindig talál valami fintorogni való dolgot, és abból nem kérek.

2013. dec. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

2 babát terveztünk, de 3 lett, kettővel lazán elbìrnánk mi is.

Nem sajnálom az ételt, csak pl. megköszönhetné az ebédet, amikor feláll az asztaltòl, vagy megfőzhetné magának a kávét, amikor 2 gyerek lóg rajtam. Mint ìrtam, az a bajom, hogy kiszolgáltatja magát.

Anya meg szokott segìteni, de nekem is két tesóm van, további 2-2 gyerekkel, nyilván azért oda is megy néha.

2013. dec. 23. 15:33
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

Te fújod fel!

Örűlj hogy abban a napi 2 órában segít, elviszi, lefoglalja a nagyot!

Ha te mennél hozzá, ő is adna neked ebédet, azért mert segít, csak kaphat gy ebédet tőled!?

Ha zavar, miért nem teszed neki szóvá!?

2013. dec. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nézd biztosan nagyon nehéz lehet. Nekem is másfél éves volt a lányom mikor született a fiam. Igaz nem ikreket szültem, el sem tudom képzelni, milyen barom nehéz lehet Neked. Nekem is az volt, de BÁRMENNYIRE is sírtam a fáradtságtól sokszor akkor sem kértem segítséget. Sem anyukámtól (mert ő is látástól vakulásig dolgozik a munkahelyén, minek terheljem még) anyósomtól meg pláne nem (soha de soha nem kérdezte, hogy kell e valamiben segíteni+ a macskámat sem bíznám rá nemhogy a gyerekeimet) szóval egyedül kellett és kell a mai napig mindent megoldanom.


Anyósoddal kapcsolatban igazad van. Kivételez a lányával, tudja milyen nehéz helyzetben vagy, mégis nálatok eszik, illene neki vinni az ételt, illene hogy ő szolgáljon ki, hogy legyen legalább ebédelni szusszanásnyi időd, szóval amíg ott van nálatok, igazán megerőltethetné magát. Nézd, ezt neked kell tudni. Vagy elfogadod, hogy ilyen és segít amennyit segít, vagy nem kérsz a segítségéből mert zavar a viselkedése és úgy érzed inkább nyűg, akkor mond meg neki, hogy ne jöjjön.


Lányodat 2 évesen beadhatod bölcsődébe ha nagyon nehéz otthon egyedül (márpedig a végtelenségig sem anyukád sem anyósod nem tud segíteni). Elvileg ugye otthon vagy a kicsikkel, de gyakorlatilag beveszik, írj privit ha érdekel hogy kell elintézni (abszolút legális).

2013. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
52%

"Nem sajnálom az ételt, csak pl. megköszönhetné az ebédet."


Te minden alkalommal megköszönőd neki,hogy elvitte a gyereket?

2013. dec. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!